آشنایی با واحدهای مختلف اندازه گیری و روش تبدیل آن ها به یکدیگر

اندازه گیری مواد - اندازه گیری - تبدیل واحدها - واحدهای اندازه گیری

قصد داریم در جلسه پنجم دوره جامع مبانی پخت کیک، شما را با واحد‌های مختلف اندازه‌گیری و روش تبدیل این واحدها به یکدیگر آشنا کنیم.

تبدیلات وزن و حجم امری بسیار مهم در آشپزی است. اگر بخواهید مقادیر یک دستور العمل را دو برابر و یا نصف کنید، بسیار مهم است که این تبدیلات به درستی انجام بگیرد چرا که در نتیجه نهایی کار شما کاملا تاثیر گذار است.

تبدیلات واحد های اندازه‌ گیری

واحدهای اندازه‌ گیری - اندازه گیری - تبدیل واحدها
تبدیلات کلیدی

  • 1 اونس = 28 گرم
  • 1 پوند = 16 اونس
  • 1 پوند = تقریبا 1/2 کیلوگرم
  • 1 کیلوگرم = 1000 گرم
  • 1 کلیوگرم = 2.2 پوند

اندازه‌ گیری مواد اولیه بر اساس دستورالعمل‌ های آشپزی

اکثر دستورالعمل‌ها در آمریکا بر اساس حجم بیان می‌شوند این در حالی است که در سایر کشورها، اساس دستورالعمل‌ها بر پایه وزن و با واحدهای اونس، پوند، گرم و کیلوگرم است. توجه داشته باشید که «وزن» دقیق‌تر از «حجم» است به خصوص برای موادی مانند آرد که ممکن است در اثر مرور زمان متراکم شوند و حجمشان تغییر کند.

اگر طبق دستورالعمل‌هایی عمل می‌کنید که مطابق با سیستم‌های معیار نوشته شده‌اند، نیازی به انجام عملیات پیچیده ریاضی جهت تبدیلات وزن و یا حجم ندارید. چرا که تمام وزن‌ها مضربی از 10 و یا 100 هستند و با یک ضرب و یا تقسیم ساده می‌توانید تبدیلات را انجام دهید. در نتیجه نیازی به استفاده از ماشین حساب نیست. اما هنگام تبدیل واحدهایی مانند اونس به واحدهای معیار مانند گرم و یا کیلوگرم، بهتر است که از ماشین حساب کمک بگیرید تا احتمال اشتباه شما کم شود.

وزن کردن در آشپزخانه

وجود یک ترازو در آشپزخانه برای وزن کردن مواد اولیه بسیار ضروری است. پس قبل از هر چیزی اقدام به تهیه ترازو آشپزخانه بکنید. چرا که اندازه‌گیری درست برای پختن کیک و شیرینی بسیار حیاتی است. در اثر اندکی خطا در اندازه‌گیری، نتیجه کار از زمین تا آسمان تغییر می‌کند.

این مطلب را هم بخوانید
آموزش تصویری لایه بندی و روی هم قرار دادن لایه‌های کیک

این نکته بسیار مهم است که هنگام اندازه‌گیری مواد مختلف، وزن ظرف حاوی مواد را کم کنید و به صورت کاملا دقیق، مواد اولیه را اندازه‌گیری کنید. به این صورت که ابتدا ظرف خالی را اندازه گرفته و سپس ظرف حاوی مواد اولیه را روی ترازو قرار دهید و با یک تفریق ساده به وزن واقعی ماده اولیه مورد نظر برسید.

اندازه گیری در آشپزخانه

مقایسه اونس وزن با اونس حجم

توجه داشته باشید که واحد اونسی که برای وزن به کار می‌رود با واحد اونسی که برای حجم استفاده می‌شود متفاوت است. مواد اولیه خشک مانند لوبیا، آرد و شکر غالبا با واحد اونس مربوط به وزن بیان می‌شوند. در حالی که مایعات و سایر مواد اولیه تر به صورت حجم بیان می‌شوند. برای تبدیلات وزن به حجم و برعکس آن، دانستن چگالی مواد ضروری است که در اغلب موارد به آن عمل نمی‌شود.

 

جلسه ششم: پس از درک پیمانه‌های وزن‌گیری، نمودار تبدیل آنها به یکدیگر نیز کاربردی است
صفحه اصلی دوره آموزش پخت کیک‌

 

منبع: thespruce

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی