ایده‌های ناب و جذاب برای جشن تولد دوقلوها

جشن تولد دوقلوها- جشن تولد برای دوقلوها- جشن تولد برای کودکان دوقلو- جشن تولد دوقلویی- تولد برای دوقلوی دختر و پسر

برنامه ریزی برای جشن تولد کودکان دوقلو می‌تواند به همان اندازه جشن تولدشان سرگرم کننده و البته چالش برانگیز باشد. البته برگزاری جشن برای دوقلوها صرفاً به معنای کار، فعالیت و هزینه‌های دو برابر نیست. اغلب دوقلوها خصوصاً در سنین کودکی ترجیح می‌دهند که یک جشن مشترک داشته باشند. در کودکی اکثر دوقلوها دوستان و حتی علایق مشترکی دارند بنابراین شما نیاز به برگزاری دو جشن مجزا ندارید.

در این مقاله سعی کردیم نکات و ایده‌هایی را که به شما در برگزاری جشن تولد دوقلوهایتان کمک می‌کند را ارائه دهیم. امیدواریم که برایتان مفید باشد.

ایده‌ها و نکاتی برای برگزاری جشن تولد دوقلوها

نکات برگزاری جشن تولد دوقلوها

 • ترکیبی از رنگ‌های موردعلاقه هر دو را در تزیینات جشن استفاده کنید.
 • خوراکی‌ها و دسرهای مورد علاقه‌ی هر دو را فراهم کنید. نیازی ندارید که دو میز تولد داشته باشید. می‌توانید تنها یک میز را با ترکیبی از خوراکی‌های موردعلاقه هر دو پر کنید.
 • اگر می‌خواهید تولد دوقلوهایتان را با تم خاصی تزیین کنید ممکن است مجبور شوید به خاطر جنسیت متفاوت و یا علایق متفاوت هر دوی آن‌ها از دو تم مختلف در تزیین جشن استفاده کنید. اولین چیزی که شما باید قبول کنید این است که هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد که هر دو تم حتماً باید با هم مطابقت داشته باشند. به‌عنوان مثال می‌توانید هم‌زمان دو تم پرنسس و کابوی گاوچران را که هیچ ربطی هم به همدیگر ندارند داشته باشید. برای تزیین جشن با دو تم مختلف می‌توانید میز تولد را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را به یک تم اختصاص دهید و یا اتاق، خانه، حیاط و هر مکان دیگری را که برای برگزاری جشن در نظر گرفته‌اید را می‌توانید به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را با یک تم تزیین کنید.
 • به‌جای یک کیک بزرگ دو کیک کوچک داشته باشید. هر کیک را متناسب با سلیقه و علاقه هرکدام از دوقلوها انتخاب کنید. این‌گونه می‌توانید کمی هم در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید.
 • مطمئن باشید که دعوت نامه‌هایتان به اینکه جشن تولد برای دوقلوها برگزار می‌شود اشاره می‌کند. می‌توانید دعوت نامه‌ها را با خلاقیت خودتان طراحی کنید و هزینه کم‌تری بپردازید.
 • تعداد مهمانان را به تعداد قابل کنترل محدود کنید تا جشن شما بیش از حد شلوغ و غیر قابل کنترل نشود. 8 الی 10 مهمان برای هرکدام از دوقلوها تعداد معقولی است.

فوت کردن شمع‌ها

فوت کردن شمع‌های کیک تولد قطعاً یک فعالیت سرگرم کننده برای دوقلوهای شما خواهد بود؛ و شما می‌توانید از این لحظه خاص یک خاطره خوب برای فرزندانتان بسازید.

ایده‌های مختلفی برای فوت کردن شمع‌ها توسط دوقلو‌ها وجود دارد که باعث می‌شود بین آن‌ها اختلافی نیافتد.

به‌عنوان مثال می‌توانید از پیشنهاد‌های زیر بهره ببرید:

 • دو کیک تولد کوچک با تم‌های موردعلاقه هرکدام از دوقلوها را جایگزین یک کیک تولد بزرگ بکنید. این‌گونه وقتی زمان فوت کردن شمع‌ها می‌رسد هرکدام می‌توانند شمع کیک خود را فوت کنند.
 • اگر تصمیم دارید تنها یک کیک تولد داشته باشید می‌توانید به‌جای شمع‌های معمولی، شمع‌های فشفشه‌ای روی کیک بگذارید تا دوقلوها به نوبت تلاش کنند آن را خاموش کنند.
 • در کنار کیک اصلی برای هرکدام از دوقلوها یک کاپ کیک با تم کیک اصلی تهیه کنید و روی هرکدام یک شمع بگذارید.

خوراکی‌های جشن تولد دوقلوها

می‌توانید در تولد دوقلوهایتان خوراکی‌هایی با مضمون این جشن یعنی جشن دوقلوها سرو کنید. به‌عنوان مثال:

 • خوراکی‌های اصلی جشن مثل کیک تولد را در اندازه‌ی دو برابر سرو کنید.
 • نام دوقلو‌هایتان را با آیسینگ و یا خامه روی خوراکی‌هایی مثل شیرینی، کاپ کیک و کوکی‌ها بنویسید.
 • مینی هات داگ دوقلو درست کنید.
 • خوراکی‌هایی با مضمون جشن مثل بستنی دوقلو، کیک دوقلو و … سرو کنید.
این مطلب را هم بخوانید
تم تولد پرنسس و آموزش جامع اجرای آن

برای مشاهده ایده های بیشتر درباره خوراکی‌های جشن تولد می‌توانید به مقاله غذاها و خوراکی‌های مناسب و ارزان برای جشن تولد مراجعه کنید.

هدیه تولد برای دوقلوها

چند راهنمایی و نکته برای خرید و تهیه هدیه‌ی مناسب برای دوقلوها  مطرح کرده‌ایم که می‌توانید آن‌ها را در نظر بگیرید:

 • نکته مهمی که هنگام تهیه کادو برای دوقلوها باید در نظر بگیرید سن آن‌هاست.این‌گونه بهتر متوجه می‌شوید که ممکن است به چه چیزی نیاز داشته باشند.
 • اگر که آن‌ها کم سن و سال هستند بهتر است که برایشان هدایای یکسانی بگیرید تا بینشان مشاجره‌ای پیش نیاید ولی اگر بزرگسال هستند بهتر است که هدایای متفاوت و برحسب علاقه هرکدام (در صورت اطلاع از علایق آن‌ها) تهیه کنید.
 • اگر دوقلوها نوپا (زیر 3 سال) هستند؛ خیلی کوچک هستند که به چیز خاصی نیاز داشته باشند. بنابراین هدایای کاربردی مثل کارت هدیه، وسایل ضروری مثل پوشک، لباس راحتی و اسباب بازی‌های کوچک می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین هدیه برای آن‌ها باشد.
 • به هر دوی آن‌ها در اولین جشن تولدشان یک آلبوم عکس جداگانه بدهید. در طول مهمانی از دوقلوها با هر یک از مهمانان عکس بگیرید و عکس ها را درون آلبوم بگذارید. این کار را هر سال تا قبل از بزرگ شدنشان انجام دهید تا دوقلوها آن را به‌عنوان یادگار در طول سال‌ها داشته باشند.
 • به‌عنوان پدر و مادر دوقلوها، اگر فرزندان شما به چیزی نیاز ندارند می‌توانید از مهمانان بخواهید به جای خرید هدیه تولد برای آن‌ها در حد توان به یک موسسه خیره کمک کنند. این‌گونه هم مهمانان از دغدغه تهیه کادو رها می‌شوند و هم شما و دوقلوهایتان در یک کار خیر سهیم می‌شوید.

مطالب پیشنهادی:

ایده‌هایی برای تم تولد دوقلوها

برای انتخاب تم تولد باید علایق هر دو کودک را در نظر بگیرید. معمولاً انتخاب تم تولد برای دوقلوهای هم جنس راحت تر است زیرا به راحتی می‌توانید یک تم مشترک برای هر دو انتخاب کنید ولی برای دوقلوهای دختر و پسر این کار کمی دشوار است چون نمی‌توان یک تم که به طور همزمان برای هردو مناسب باشد را انتخاب کرد بنابراین باید دو تم مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید. در ادامه چند ایده در این باره به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید از آن‌ها الهام بگیرید.

تم تولد برای دوقلوهای دختر و پسر

1) تم تولد میکی موس و مینی موس

شخصیت‌های کارتونیِ جفت، بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید در جشن تولد دوقلوها  از آن‌ها بهره ببرید. میکی موس و مینی موس جزء این دسته از شخصیت‌ها هستند که برای تولد دوقلوهای کم و سن و سال دختر و پسر بسیار مناسب خواهند بود.

2) تم شازده کوچولو و گل رز

شازده کوچولو داستانی درباره یک شاهزاده است که سیاره‌اش را به منظور کشف جهان ترک می‌کند اما متوجه می‌شود که گل رزی که در سیاره‌اش داشته است مهم‌ترین چیز در زندگی‌اش است. مطمئناً این داستان را بارها دیده‌اید و حتی برای فرزندانتان نیز تعریف کرده‌اید. جشن تولدی با این تم زیبا می‌تواند نمادی از رابط دوستانه و حمایتی بین دوقلوهای دختر (گل رز) و پسر (شازده کوچولو) باشد.

این مطلب را هم بخوانید
برای تولد خانم‌ ها چه هدیه‌ای بگیریم؟

3) تم دزدان دریایی و پرنسس

تم‌های دزدان دریایی و پرنسس دو تم مجزا هستند ولی به راحتی می‌توان آن‌ها را کمی تغییر داد و با یکدیگر ترکیبشان کرد تا یک تم واحد شوند. این ترکیبی یک ایده عالی برای دختر و پسرهای دوقلو است و باعث هیجان آن‌ها می‌شود.

برای مشاهده ایده‌های مربوط به هر دو تم به مقاله‌های تم تولد پرنسس و تم جشن تولد کودک رجوع کنید.

4) تم دزدان دریایی و پری دریایی

تم پری دریایی یکی دیگر از تم‌هایی است که شما به راحتی می‌توانید با تم دزدان دریایی ترکیب و یک تم جذاب و زیبا برای برگزاری جشن تولد دوقلوهای دوست داشتنی خود ایجاد کنید.

5) جشن تولد با تم بستنی قیفی

همه بچه‌ها چه دختر و چه پسر عاشق بستنی هستند بنابراین تم بستنی می‌تواند ایده خوب و دوست داشتنی برای دوقلوهای شما باشد. علاوه بر این تم تولد بستنی برای تولد‌های تابستانی نیز بسیار مناسب است. در این تم شما تنها باید از دو رنگ متفاوت مثل صورتی و آبی در تزیینات جشن استفاده کنید.

6) تم تولد هانسل و گرتل

هانسل و گرتل نام دو خواهر و برادر کوچک است که پس از رها شدن در جنگل به یک خانه که از آب‌نبات ساخته شده است می‌رسند. احتمالاً تا کنون نام این داستان را شنیده‌ و یا کارتون آن را دیده‌اید. اگر شما هم یک دختر و پسر دوقلوی کوچک دارید این تم تولد یک ایده عالی است که می‌توانید برای جشن تولدشان در نظر بگیرید.

7) تم کابوی گاوچران

تم کابوی گاوچران یک تم پسرانه است ولی با ترکیب رنگ‌های صورتی و آبی در آن می توانید این تم را به یک تم تولد مشترک و عالی برای دوقلوهای دختر و پسر خود تبدیل کنید.

نحوه اجرای این تم به طور کامل در مقاله ایده تم جشن تولد برای کودکان 2 تا 4 ساله شرح داده شده است در صورت تمایل می‌توانید به آن رجوع کنید.

8) تم تولد شیر و کیک

اگر اولین جشن تولد دوقلوهایتان را می‌خواهید برگزار کنید تم شیر و کیک را به شما پیشنهاد می کنیم؛ چرا که هم یک تم ایده آل برای کودکان نوپا و خردسال است و هم از نظر جنسیت یک تم بی طرف و مشترک برای دوقلوهای دختر و پسر است.

جشن تولد دوقلوها - تم تولد دوقلوها - تم تولد مشترک دوقلوها - تم تولد دوقلو دختر و پسر - تم تولد شیر و کیک

9) تم تولد دو رنگ

سریع‌ترین و آسان‌ترین ایده برای تزیین جشن تولد دوقلوها، خصوصاً دوقلوهای دختر و پسر، استفاده از یک تم رنگی با دو رنگ متفاوت است. اگر فرزندانتان بالای 4 سال سن دارند می توانید در مورد رنگ مورد علاقه هر کدام سوال کنید؛ سپس جشن تولدشان را بر حسب آن دو رنگ تزیین کنید؛ در غیر این صورت می‌توانید دو رنگ متفاوت بر حسب سلیقه خود و جنسیت بچه‌ها انتخاب کنید.

جشن تولد دوقلوها - تم تولد دوقلوها - تم تولد دوقلو دختر - تم تولد دوقلو پسر - تم تولد دوقلو دختر و پسر - تم تولد دو رنگ

10) تم تولد خال خالی و راه راه

دو تم تولد خال خالی و راه راه در ترکیب با یکدیگر می‌توانند یک تم ساده و در عین حال زیبا و یک تم مشترک را برای جشن تولد دوقلوهای دختر و پسر به ارمغان آورند. همانند تم رنگی ابتدا سعی کنید دو رنگ مجزا را برای این تم نیز در نظر بگیرید و به جذابیت جشن تولد خود بیفزایید.

جشن تولد دوقلوها - تم تولد دوقلوها دختر و پسر - تم تولد مشترک دختر و پسر - تم تولد خال خالی و راه راه

ایده هایی برای مدل کیک تولد دوقلوها

اگر تم خاصی را برای جشن تولد در نظر دارید بهتر است کیک تولد را نیز بر حسب همان تم انتخاب کنید؛ در غیر این صورت کاری که باید بکنید این است که ابتدا به دنبال یک علاقه مشترک بین هر دو فرزندتان بگردید و یک کیک با طعم و مدل مورد علاقه هر دو تهیه کنید. در غیر این صورت هم اگر علاقه مشترکی بین آن دو وجود ندارد می‌توانید دو کیک مجزا با دو مدل متفاوت باشید؛ همچنین همانند تم جشن، می‌توانید یک کیک تولدی ترکیبی از دو تم متفاوت داشته باشید.

این مطلب را هم بخوانید
بهترین هدیه ها برای سالگرد ازدواج

معمولاً انتخاب تم و مدل کیک تولد برای دوقلوهای دختر و دوقلوهای پسر خیلی راحت‌تر است؛ چون هم جنسیت یکی است و هم اینکه اکثراً علایق بین دو جنسیت مشترک به همدیگر نزدیک‌تر است؛ اما برای دوقلوهای دختر و پسر انتخاب کمی دشوارتر است و نیاز به فکر کردن بیشتری دارد. در ادامه سعی کردیم ایده‌هایی را برای مدل کیک تولد دوقلوهای دختر و پسر برایتان به اشتراک بگذاریم تا بتوانید از آن‌ها الهام بگیرید.

کیک ضد جاذبه سطل رنگ

با چنین کیک تولد شگفت انگیزی به فرزندانتان اجازه دهید که در تصورات خود، تولدشان را به رنگ مورد علاقه خود رنگ بزنند. مجبور نیستید که تنها از رنگ های آبی و صورتی استفاده کنید می‌توانید رنگ‌های مورد علاقه فرزندانتان را در این کیک به کار ببرید.

کیک پری دریایی و دزدان دریایی

کیک تولد دختر و پسر همیشه نباید به رنگ آبی و صورتی باشد. می‌توانید به‌جای تقسیم کردن علایق دوقلوها، آن‌ها را در یک صحنه با همدیگر ترکیب کنید مانند این کیک زیبا و دوست داشتنی.

جشن تولد دوقلوها - تم تولد مشترک دوقلوها - کیک تولد دوقلوها - کیک تولد مشترک دوقلوها - کیک تولد دوقلو دختر و پسر - کیک پری دریایی و دزدان دریایی

کیک مردعنکبوتی + لوازم آرایشی

کسی تا به حال حتی تصورش را هم کرده بودکه مرد عنکبوتی و لوازم آرایشی می‌توانند کنار همدیگر خوب و البته جالب به نظر برسند؟ این کیک ثابت می‌کند که دوقلوهای شما حتی اگر علایق کاملاً متفاوتی داشته باشند؛ با این حال باز هم راهی وجود دارد که بتوان زمینه‌های مشترک در بین آن‌ها پیدا کرد.

جشن تولد دوقلوها - کیک تولد دوقلوها - مدل کیک تولد دوقلوها - کیک تولد دوقلوهای دختر و پسر

کیک ابرقهرمان + پرنسس

یک ایده دیگر برای کیک تولد دوقلوهای دختر و پسر ترکیب دو تم متفاوت پسرانه ابرقهرمان و دخترانه پرنسس در کنار یکدیگر است. با این کیک مطمئناً نظر هر دو کودک را جلب خواهید کرد.

جشن تولد دوقلوها - کیک تولد دوقلوها - مدل کیک تولد دوقلو دختر و پسر

کیک تولد ورزشی

اگر به دنبال یک مدل کیک تولد مناسب برای دوقلوهای پسر خود هستید؛ مدل کیک تولد ورزشی بهترین انتخاب برای آن‌هاست. به عنوان مثال اگر یکی از آن ها علاقه به فوتبال دارد و دیگری والیبال می‌توانید دو کیک مجزا یا یک کیکی از ترکیب دو ورزش برایشان سفارش دهید. و یا اگر هر دو علاقه مند به فوتبال ولی دو تیم متفاوت هستند نیز می‌توانید یک کیک با تزیین دو تیم متفاوت برایشان انتخاب کنید و سفارش دهید.

جشن تولد دوقلوها - کیک تولد دوقلوها - مدل کیک تولد دوقلو پسر - کیک تولد فوتبالی

گالری تصاویر کیک تولد دوقلویی

مقاله‌های مرتبط

توجه: در صورت تمایل می‌توانید کیک تولدتان را به‌صورت آنلاین از کیکانه؛ فروشگاه اینترنتی کیک در اصفهان، سفارش دهید.

لینک سفارش کیک تولد دوقلو

چطور یک کیک مناسب برای جشن تولد سفارش بدیم؟؟

اگر برای انتخاب کیک تولد برای دوقولوهایتان نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؛ می‌توانید روی کمک کیکانه حساب کنید. کارشناسان کیکانه به طور کاملاً رایگان و با ارسال نمونه‌های مختلف کیک تولد با انواع تم به شما کمک می‌کنند تا به راحتی و در سریع‌ترین زمان کیک مناسب برای جشن تولدتان را انتخاب کنید و سفارش دهید. برای گفت و گو با کارشناسان می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی پیام دهید.

پشتیبان کیکانه در تلگرام

پشتیبان کیکانه در اینستاگرام

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو اصلی