روش‌هایی ساده برای تزیین جشن تولد با بادکنک

تزیین جشن تولد با بادکنک-بند بادکنکی

خود شما چند تا از جشن‌های تولدی که در کودکی برایتان گرفتند را در خاطر دارید؟ با دیدن عکس‌های کدام تولدتان بیشتر ذوق زده می‌شوید و بیشتر خاطره بازی می‌کنید؟ البته شما این موهبت را داشتید که اگر تولد خاطره‌انگیزی برای خودتان گرفته نمی‌شد، اینقدر در تولد خواهر، برادر و یا دیگر بچه‌های اقوام شرکت می‌کردید که حداقل چند جشن تولد به یاد ماندنی در ذهن‌تان ثبت شده است. اما برای کودکان امروز شما در خانواده‌های تک یا دو فرزندی شانس چندانی برای شرکت در تعداد زیادی جشن تولد به وجود نخواهد آمد. پس چه بهتر که حداقل جشن تولدی ساده، ارزان و در عین حال به یادماندنی برای خودشان برگزار کنید.

اگر به خاطرات خودتان هم مراجعه کنید متوجه می‌شوید که همان تزیین‌های ساده و شکیل جشن‌هایی که شرکت می‌کردید تاثیر زیادی در خاطرانگیز شدن آنها داشته است. پس اگر برنامه میزبانی یک جشن تولد در آینده نزدیک را دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. این 6 ایده ساده برای تزیین جشن تولد با بادکنک، شادی و نشاط را به میهمانی شما می‌آورد.

احتمالا تعجب نمی‌کنید که در این مطلب برای معرفی چند ایده ساده به سراغ بادکنک برویم. چرا که نه؟ بادکنک‌ها ارزان هستند و به راحتی قابل استفاده‌اند، تاثیر بصری جذابی هم دارند، کودکان نیز عاشق کلنجار رفتن با آنها و در نهایت وحشت کردن از ترکیدن آنها هستند! در ادامه چند ایده خلاقانه‌ای برای تزیین جشن تولد با بادکنک را معرفی می‌کنیم:

12 ایده تزیین تولد ساده با استفاده از بادکنک

باغ بادکنکی

این ایده برای جشن تولد‌های بیرون از خانه و در باغ یا حیاط مناسب است. کافیست شیئی چون قلاب یا هر چیز دیگری که به چمن آسیب نزند را در خاک فرو کنید. نخ‌ بادکنک را هم به این شیء ببندید.

تزیین جشن تولد با بادکنک-تزیین در حیات و باغ

 

بند بادکنکی

یک راه ساده برای تزیین بادکنک‌ها ایجاد یک بند بادکنکی است. ابتدا یک سوزن را نخ کنید. حالا کافیست مطابق شکل این نخ را به وسیله سوزن از نوک بادکنک عبور دهید. بهتر است از یک نخ ضخیم و محکم استفاده کنید. همچنین بهتر است دو سر نخ را طوری به دیوار نصب کنید که نخ کاملا کشیده و صاف نشود. اجازه دهید نخ به شکل یک منحنی کمان مانند در اتاق آویزان شود.

این مطلب را هم بخوانید
جدیدترین ایده‌ها برای کیک تولد زنانه + تصاویر

تزیین جشن تولد با بادکنک-بند بادکنکی

بادکنک‌ روی کیسه‌های تنقلات

این ایده ساده بادکنک آرایی در جشن‌هایی که کودکان زیادی به آن دعوتند بسیار جذاب است. احتمالا در چنین جشن‌هایی با سفارش کیک تولد، تنقلات و خوراکی‌های مختلف مناسب برای جشن تولد، از این مهمانان کوچک پذیرایی می‌کنید. چه بهتر که در صورت امکان، خوردنی‌های هر یک از بچه‌ها را در پلاستیک یا کیسه‌ای قرار دهید و البته به هر یک بادکنکی ببندید تا بادکنک نیز به همراه خوراکی‌ها مال او شود. بسیاری از کودکان دوست دارند غنیمتی مثل بادکنک را پس از پایان جشن تولدی که در آن شرکت کرده‌اند، به همراه خود به خانه ببرند. با این ترفند شما آنها را از این دلهره که بادکنکی برای به خانه بردن به آنها نرسد نجات می‌دهید. در کنار این موضوع تلفیق رنگ‌های بادکنک‌ها و کیسه‌ها در تزیین جشن تولد نیز نقش بسزایی دارد. البته اگر به دنبال آسایش بیشتر هستید توصیه می‌کنیم از یک رنگ استفاده کنید تا شاهد جنگ بر سر رنگ‌ها بین کودکان نباشید!

تزیین جشن تولد با بادکنک-بادکنک‌های روی کیسه

 

تزیین بادکنک به شکل بستنی قیفی

کافیست با استفاده از کاغذ رنگی و یا کاغذهای معمولی قیف درست کنید و آنها را با کمی چسب به بادکنک‌های باد شده بچسبانید. به همین سادگی چندین بستنی قیفی معلق می‌سازید.

تزیین جشن تولد با بادکنک-بستنی قیفی بادکنکی

 

دیوار بادکنکی

با چنین بادکنک آرایی ساده‌ای حس مهربانی را وارد میهمانی‌تان می‌کنید. برای این‌ کار باید بادکنک‌ها را با چسب شیشه‌ای یا نوارچسب در ارتفاع‌های مختلف به دیوار بچسبانید. با وجود اینکه نسبت به ایده‌های دیگر با دردسر بیشتری مواجه خواهید بود، اما برای تبدیل جشن به یک مهمانی بزرگ در یک مکان فوق‌العاده راهی بهتر از این پیدا نمی‌کنید. فراموش نکنید که از بادکنک‌هایی با رنگ‎های سرد استفاده کنید تا عکس‌هایتان هم به یاد ماندنی شود. فکر می‌کنید کودکتان چنین جشن تولدی را فراموش کند؟

تزیین جشن تولد با بادکنک-دیوار بادکنکی

 

تزیین بادکنک به شکل گل

می‌توانید بادکنک‌ها را ابتدا مانند تصویر به هم ببندید و سپس آنها را به دیوار متصل کنید، و یا از ابتدا آنها را روی دیوار به این شکل بچسبانید. فقط در انتخاب رنگ‌ها دقت کنید.

تزیین جشن تولد با بادکنک-گل و شکوفه

کمان بادکنکی

این بهترین و ساده ترین ایده برای تزیین ورودی جشن تولد و پس زمینه میز تولد است. برای ساختن یک کمان بادکنی به تعدادی بادکنک بزرگ و متوسط به رنگ مطابق با تم جشن تولد نیاز دارید. بادکنک‌ها را به یک اندازه باد کنید سپس محکم به یکدیگر گره بزنید و شکل کمان را به آن‌ها بدهید.

این مطلب را هم بخوانید
ایده تم جشن تولد برای کودکان خردسال 5 و 6 ساله

برای مشاهده ایده‌های بیشتر در زمینه تزیین میز تولد می‌توانید به دو مقاله تزیین میز تولد کودکان و تزیین میز تولد بزرگسالان مراجعه فرمایید.

در صورتی که به دنبال تم تولد خاصی هستید می‌توانید به مقاله‌های زیر رجوع کنید:

مجموعه ای از 10 تم تولد دخترانه + گالری تصاویر هر تم

تم تولد پسرانه؛ ایده‌های جالب و اختصاصی برای آقاپسرها

تم تولد بزرگسالان

ایده های مناسب برای تم تولد مردانه

تزیین بادکنک‌ با استفاده از زرق و برق و پولک‌های رنگی

یک تزیین ساده و در عین حال جذاب برای جشن تولد استفاده از بادکنک‌های پر از زرق و برق است. برای این کار شما تنها باید تعدادی بادکنک بزرگ و شفاف تهیه کنید و درون آن‌ها زرق و برق‌های رنگارنگ بریزید سپس با استفاده از تلمبه بادکنک‌هارا باد کنید. علاوه بر این یک راه ساده دیگر برای تزیین بادکنک‌ تولد مخصوص جشن تولد کودکان این است که آن‌ها را با انواع شکلات پر کنید و بالای میز کیک آویزان کنید هنگامی‌که کودک شما شمع‌ها را فوت می‌کند می‌توانید آن‌ها را بترکانید تا شکلات‌ها بیرون بریزد.این یک فعالیت سرگرم کننده است که قطعاً بچه‌ها از آن لذت می‌برند.

تزیین بادکنک با تورهای رنگی و گل

این یک بادکنک آرایی ساده و در عین حال جذاب و مناسب برای هر جشن تولدی است. برای این کار شما تنها به تعدادی بادکنک (ترجیحاً بزرگ)، تورهای رنگی و در صورت امکان گل‌های رنگارنگ مصنوعی نیاز دارید. بادکنک‌ها را بادکنید و روی آنهارا با تورهای رنگی بپوشانید و پایین آن را با نخ یا روبان گره بزنید.

تزیین بادکنک تولد با قلب‌های کاغذی

یک راه ساده و ارزان دیگر برای تزیین جشن تولد این است که تعدادی قلب کاغذی رنگارنگ( بهتر است که مطابق رنگ تم تولد باشد) بسازید و با استفاده از روبان و نخ به انتهای بادکنک‌های شفاف بچسبانید. داخل بادکنک‌ها را نیز می‌توانید با قلب‌های کاغذی پر کنید. برای جذاب تر شدن دکوراسیون تولدتان می‌توانید بادکنک‌ها را با گاز هلیوم پر کنید و آن‌ها را در اطراف اتاق تولد رها کنید.

این مطلب را هم بخوانید
تم تولد کیتی برای دخترخانم‌ها

ستون‌های بادکنکی

اگر خانه کوچکی دارید می‌توانید یک تزیین ساده و همچنین ارزان  با استفاده از ستون‌های بادکنکی داشته باشید. با این کار نه تنها خانه شما پارتیشن بندی می شود بلکه هزینه زیادی هم روی دست شما نمی‌گذارد. برای ساختن این ستون‌های بادکنکی میتوانید از میله استفاده کنید و بادکنک‌ها را به دور آن میله گره بزنید.

سقف بادکنکی

یکی دیگر از ایده‌های جالب تزیین جشن تولد با بادکنک پوشاندن سقف با تعداد انبوهی از بادکنک‌های یک رنگ است. برای این کار شما به تعداد زیادی بادکنک نیاز دارید و باید آنهارا با گاز هلیوم پر کنید تا به سمت بالا حرکت کنند و به سقف بچسبند. برای زیباتر شدن دکوراسیون تولدتان میتوانید به انتهای بادکنک‌ها نوارها و رشته های رنگی ببندید. یک ایده جالب دیگر برای چنین دکوراسیونی این است که به انتهای بادکنک‌ها عکس های سنین مختلف شخص متولد شده را آویزان کنید.

در پایان این نکته را هم گوشزد می‌کنیم که برای اینکه بادکنک‌های باد شده به طرف بالا حرکت کند باید از گاز بی خطر هلیوم برای باد کردنشان استفاده کنید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از گاز شهری یا گاز پیکنیک برای باد کردن آنها استفاده نکنید. البته تقریبا برای اجرای هیچ یک از ایده‌های ذکر شده در این مطلب نیازی به این کار ندارید. شما می‌توانید خودتان بادکنک را باد کنید و فقط با استفاده از چسب، بادکنک‌ها را به هر جایی که دوست داشتید، دیوار یا سقف، بچسبانید. استفاده از چسب‌های دوطرفه کار شما را ساده تر نیز می‌کند.

 

در ادامه چند ایده دیگر تزیین جشن تولد با بادکنک را در قالب یک گالری مشاهده می‌کنید. درست کردن بعضی از این تزیینات چندان هم کار ساده‌ای نیست. با این حال می‌توانید اجرای ساده‌تری از آنها داشته باشید. یا اینکه مشابه این ایده‌های تزیینی را برای بادکنک آرایی جشن تولد سفارش دهید. برای مشاهده جزئیات بیشتر هر ایده تزیین بادکنک، روی آن کلیک کنید تا تصویر بزرگتر آن را به همراه توضیح آن مشاهده نمایید.

منبع: savingstar

15 دیدگاه

    • برای بادکنک های هلیمی میتونین بادکنک بخرید و چند ساعتی (اگه زمان زیاد دارین یکی دوروزی) بادکنک هارو باد کنید و با نخ ببندیدشون بعد از گذشت زمان نخ رو بازکنید و بادشون رو خالی کنید و یکی از خروجی های گاز خونه رو باز کنید بادکنک رو بزارید روی خروجی و بادکنک و باد کنید (احتیاط کنین) امیدوارم ب دردتون بخوره هم شما هم بقیه ک این نظره منو میبینن
  1. ایده هاتون واقعا خوب بودن ممنون.و واقعا همچین ارزونم در نمیان با این وضعیت اقتصادی
  2. عزیزانی ک دنبال راه کم خرجی هستن برای بادکنک هلیومی پیشنهاد میکنم اول بادکنک رو بادکنید و چند ساعت یا اگر یکی دوروزی فرصت دارید ببندیدش تا گشاد باشه.... بعد بازش کنید و از یکی خروجی های گاز خونه استفاده کنید و بازش کنید خروجی رو بعد بادکنک رو با استفاده از این خروجی باد کنید هلیومی میشه...احتیاط کنین فقط✨🤍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی