همه چیز درباره‌ی جشن تولد یک سالگی کودکان

جشن تولد یک سالگی - همه چیز درباره‌ی جشن تولد یک سالگی

چه نوع جشنی باید برای تولد یک سالگی پسران و یا دختران، برگزار کنیم؟ چه نوع کیکی و از کجا باید تهیه کنیم؟ چه تعداد مهمان باید دعوت کنیم و با چه غذاهایی از آن‌ها پذیرایی کنیم؟ بر خلاف آنچه به نظر می‌رسد، پاسخ دادن به این سوالات برای والدینی که می‌خواهند جشن تولد یک سالگی فرزند خود را تجربه کنند، کار آسانی نیست.
اما اولین جشن تولد به اندازه‌ی اولین دندان درآوردن کودک، اولین واکسن و یا گریه‌های شبانه‌ی او سخت نیست. فقط نیاز به کمی برنامه‌ریزی دارد. شما باید در مورد تم تولد، تزیین خانه، سفارش کیک تولد، بازی‌هایی برای سرگرم کردن مهمانان، غذاها و تنقلات و بسیاری از موارد دیگر برنامه ریزی کنید. تنها پدرها و مادرها نیستند که در چنین شرایطی دغدغه دارند، بلکه یکی از دغدغه‌های اصلی مهمانان، تصمیم گیری در مورد نوع هدیه یا کادو تولد متناسب با سن کودک است. هدف ما از این مقاله بر طرف کردن همه‌ی این دغدغه هاست.

 

تم جشن تولد یک سالگی

به ایده‌هایی برای برگزاری یک جشن تولد شگفت انگیز برای تولد یکساگی فرزندتان نیاز دارید؟ یکی از ایده‌های جذاب انتخاب تم تولد است. بهتر است که از تم‌های جداگانه‌ای برای دختران و پسران استفاده کنید. در ادامه اشاره‌ای به تم‌های تولد پسران و دختران خواهیم کرد.

طی یک ماه گذشته سعی کردیم مطالب مربوط به تم جشن تولد کودکان را بر اساس رده سنی آنها تفکیک کنیم. تم جشن تولد کودکان 2 تا 4 ساله، تم تولد کودکان 5 و 6 ساله، تم تولد کودکان 7 و 8 ساله و تم جشن تولد کودکان 9، 10، 11 ساله و بالاتر را جداگانه مورد توجه قرار دادیم. همچنین تم تولد جوانان 18 ساله را نیز پوشش دادیم. بنابراین می‌توانید بر اساس رده سنی کودکتان با تم‌های مناسب او آشنا شوید.

همچنین مجموعه‌ای از ایده‌های اختصاصی و جالب را برای کودکان دختر و پسر، برای جشن تولد ارائه کردیم. از این رو می‌توانید سری به دو مقاله پرطرفدار سایت، یعنی مجموعه ایده‌های اختصاصی برای تم جشن تولد پسرانه، و مجموعه تم‌های تولد دخترانه بزنید.

تم تولد یک سالگی پسرانه

هواپیما

تم هواپیما یکی از تم‌های جذاب برای تزیین جشن تولد یک سالگی پسران است. برای تزیین خانه با این تم می‌توانید مقواهایی را به شکل هواپیما برش داده و از لوستر آویزان کنید. همچنین می‌توانید خوراکی‌هایی مانند الویه را به شکل هواپیما تزیین کنید. به علاوه کیک تولد هواپیمایی شکل سفارش دهید و یا کلاه خلبانی برای کودک خود تهیه کنید.

تم تولد پسرانه - تم تولد هواپیما - تم جشن تولد یک سالگیتم تولد پسرانه - تم تولد هواپیما - تم جشن تولد یک سالگی

ماشین

اکثر پسر بچه‌ها از سنین کودکی به ماشین‌های اسباب بازی علاقه‌مند هستند. سفارش کیک به شکل ماشین، استفاده از ظروف یکبار مصرف با برچسب ماشین، تزیین میز تولد با استفاده از ماشین‌های کوچک اسباب بازی و همچنین به کار بردن علائم راهنمایی و رانندگی در تزیین خانه از جمله اقدامات ساده‌ای است که می‌تواند انجام شود.

تم تولد پسرانه - تم تولد ماشین - تم جشن تولد یک سالگیتم تولد پسرانه - تم تولد ماشین - تم جشن تولد یک سالگی

شکلک‌های تلگرام

حتما تا به حال از تلگرام و شکلک‌های (اموجی) آن استفاده کرده‌اید. این شکلک‌ها در عین سادگی بسیار جذاب و با مزه هستند. خیلی راحت با استفاده از چند مقوا می‌توانید شکلک‌های تلگرام را برش دهید و از آن‌ها برای تزیین استفاده کنید. به علاوه می‌توانید ماسک شکلک‌ها را درست کرده و کودکان را با آن سرگرم کنید.

تم تولد پسرانه - تم تولد شکلک - تم جشن تولد یک سالگیتم تولد پسرانه - تم تولد شکلک - تم جشن تولد یک سالگی

تم تولد ماهی قرمز

یک جشن تولد ساده با تم تولد ماهی قرمز مطمئناً برای جشن تولد یک سالگی پسربچه ها بسیار ایده‌آل خواهد بود. این تم را می‌توانید خودتان به راحتی اجرا کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که از بادکنک‌ها و آویزهای به رنگ نارنجی و آبی در تزیینات جشن استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید تعدادی ماهی قرمز با استفاده از کاغذ رنگی و مقوا بسازید و در تزیینات از آن‌ها استفاده کنید.

تم تولد شاهزاده کوچولو

شاهزادگی فقط مخصوص دختربچه‌ها نیست بلکه پسربچه‌ها هم می‌توانند شاهزاده باشند. بنابراین برای جشن تولد یک سالگی پسرتان می‌توانید از تم تولد شاهزاده استفاده کنید. و یک تولد به یادماندنی برای اولین تولد فرزندتان برگزار کنید.

تم تولد بادکنک‌ها

بهترین ایده برای جشن تولد کودک یک ساله انتخاب یک تم ساده مانند تم بادکنک‌ها است. بادکنک‌ها همیشه برای بچه‌ها جالب و هیجان انگیز هستند و فرقی نمی‌کند که آن‌ها چند سالشان باشد. بنابراین می‌تواند ایده جالب و سرگرم کننده‌ای برای تزیین جشن تولد کودکان باشد.

به علاوه تزیین جشن با بادکنک بسیار راحت و ارزان است و خودتان به راحتی می‌توانید آن را اجرا کنید.

تم تولد یک سالگی دخترانه

رنگ صورتی

یکی از پر طرفدارترین تم‌های تولد دخترانه در همه‌ی سنین، رنگ صورتی است. استفاده از کاغذهای تزیینی صورتی، بادکنک‌های صورتی، ظروف یکبار مصرف صورتی و حتی کیک و شیرینی صورتی از جمله اقداماتی است که می‌توانید انجام دهید. توجه کنید که استفاده از رنگ‌های نزدیک به صورتی مانند بنفش و گلبهی و یا رنگ سفید در کنار صورتی می‌تواند جلوه‌ی بیشتری به محیط دهد.

تم تولد دخترانه - تم تولد صورتی - تم جشن تولد یک سالگیتم تولد دخترانه - تم تولد صورتی - تم جشن تولد یک سالگی

پرنسس

دختر بچه‌ها از بین شخصیت‌های کارتونی بیشتر به پرنسس‌ها علاقه‌مند هستند و به دنبال تهیه کیف، کفش و لباس‌های آن‌ها می‌باشند. اگرچه دختر بچه یک ساله درکی از پرنسس ندارد ولی این تم به دلیل استفاده از شخصیت‌های کارتونی و رنگ‌های جذاب توجه کودک را جلب خواهد کرد.

تم تولد دخترانه - تم تولد پرنسس - تم جشن تولد یک سالگیتم تولد دخترانه - تم تولد پرنسس - تم جشن تولد یک سالگی

فرشته

با توجه به روحیه لطیف دخترها یکی از تم‌های مناسب برای جشن تولد، تم فرشته است. در صورت تمایل می‌توانید برای جشن تولد یک سالگی فرشته‌ی کوچک خود از این تم استفاده کنید.

تم تولد دخترانه - تم تولد فرشته - تم جشن تولد یک سالگیتم تولد دخترانه - تم تولد فرشته - تم جشن تولد یک سالگی

ستاره چشمک زن

تزیینات زرق و برق دار معمولاً خیلی زود نظر بچه‌ها را به خود جلب می‌کند. بنابراین تم تولد ستاره چشمک زن می تواند ایده مناسبی برای جشن تولد یک سالگی دختربچه‌ها باشد.

این مطلب را هم بخوانید
برای تولد آقایان چه هدیه‌ای بگیریم؟

برای تزیین جشن تنها باید از بادکنک‌های ستاره‌ای و همچنین آویزهای درخشان ستاره‌ای استفاده کنید. در صورت دل‌خواه می‌توانید برای بچه‌ها تعدادی عینک ستاره‌ای نیز تهیه کنید تا در جشن سرگرم شوند.

خورشید

تولد کودکان همیشه زندگی ما را پر رنگ‌تر می‌کند. آن‌ها مثل پرتو آفتابی هستند که به زندگی والدین خود گرما و خوشبتخی می بخشند. بنابراین یک جشن تولد آفتابی می تونه بهترین ایده برای جشن تولد یک سالگی کودکان باشد.

برای این تم باید از رنگ های گرم مثل نارنجی، زرد، قهوه ای و فندقی استفاده کنید.

رنگین کمان

یکی دیگر از تم‌های مناسب برای جشن تولد کودک یک ساله تم رنگین کمان است. که خودتان به راحتی می توانید آن را برای جشن تولد فرزندتان اجرا کنید. در این تم برای دکوراسیون جشن باید از رنگ‌های شاد و متنوع استفاده کنید. کیک رنگارنگ، ژله‌ و شربت‌های رنگارنگ، ظروف و وسایل تزیینی رنگین کمانی از جمله اقلامی است که در این تم استفاده می‌شود

 

توجه: هدف از این بخش صرفا دادن ایده برای تم جشن تولد یک سالگی کودکان است. در آینده در مقالات جداگانه به طور مفصل در مورد تم‌های تولد پسرانه و دخترانه بحث خواهیم کرد.

بازی‌های جشن تولد یک سالگی

کودکان در این سن بیشتر از اینکه با اسباب بازی سرگرم شوند، از فعالیت‌ها و شیطنت سایر کودکانی که به تولد دعوت شده‌اند، به وجد می‌آیند. بنابراین در وهله‌ی اول فراموش نکنید که کودکان بزرگ‌تر می‌توانند کودک شما را به خوبی سرگرم کنند. در کنار بازی‌هایی که کودکان انجام می‌دهند سعی کنید برای بزرگ‌ترها هم برنامه‌های سرگرم کننده داشته باشید و با هم خوش بگذرانید. پس به یاد داشته باشید که برای همه‌ی سنین برنامه‌های مهیج و سرگم کننده تدارک ببینید. در ادامه به برخی از بازی‌های رایج اشاره خواهیم کرد.

بازی ملایم

یک ناحیه امن از خانه را انتخاب کرده و با استفاده از وسایل بادی و یا نرم مانند تشک، فضایی را برای کودک خود ایجاد کنید. آن فضا را با اسباب بازی‌های گوناگون پر کرده تا هنگامی که کودکان بزرگ‌تر مشغول بازی‌هایی مانند صندلی بازی هستند، کودک شما سرگرم شود و در برخورد با سایر کودکان آسیب نبیند.

بازی‌های تولد یک سالگی - بازی‌های جشن تولد - سرگرمی جشن تولد

ساختن حباب

با استفاده از حباب ساز برای کودک خود حباب درست کنید. شکل گیری حباب، بزرگ شدن آن و در نهایت ترکیدن حباب برای کودک شما بسیار جذاب خواهد بود. کافی است حباب ساز را به دست کودکان بزرگ‌تر داده تا حباب ایجاد کنند. با این کار علاوه بر سرگرم شدن سایر کودکان، کودک شما نیز، سرگرم خواهد شد.

بازی‌های تولد یک سالگی - بازی‌های جشن تولد - سرگرمی جشن تولد

لگوی خانه سازی

بسیاری از کودکان از بازی “خانه سازی” لذت می‌برند. اگر چه یک کودک یک ساله نمی‌تواند با استفاده از لگوی خانه ساز، برجی بسازد ولی تمایل زیادی به خراب کردن برج‌ها دارد و از این کار لذت می‌برد. پس شما بسازید تا کودکان خراب کند! علاوه بر این لگوی خانه سازی برای بزرگسالان به عنوان یک نوستالژی تلقی می‌شود.

بازی‌های تولد یک سالگی - بازی‌های جشن تولد - سرگرمی جشن تولد

حدس زدن عکس کودکی

این بازی مختص بزرگترها است. قبل از شروع جشن تولد از مهمانان درخواست کنید تا عکس‌هایی از کودکی خود را برای شما ارسال کنند. عکس‌ها را بر روی دیوار زده و کاغذی به آن متصل کنید. پس از شروع تولد از هر مهمان بخواهید تا روی کاغذ مربوط به هر عکس، حدس خود در مورد اینکه این عکس متعلق به دوران کودکی چه کسی است را بنویسد. در پایان کسی که حدس‌های درست‌تری زده، برنده است.

بازی‌های تولد یک سالگی - بازی‌های جشن تولد - سرگرمی جشن تولد

توجه: برای سرگرم کردن کودکان بزرگ‌تری که در جشن تولد حضور دارند می‌توانید از مقاله “بازی های جشن تولد که هیچ هزینه‌ای برای شما ندارند” کمک بگیرید.

نحوه دعوت جشن تولد یک سالگی

 • دعوت‌نامه‌ها را حداقل سه هفته قبل از شروع تولد برای مهمانان ارسال کنید.
 • ممکن است در طول سال به مناسبت‌های گوناگون از مهمانانی که قصد دعوت آن‌ها را دارید، هدیه دریافت کرده باشید. در نتیجه نمی‌خواهید آن‌ها را برای تهیه کادوی تولد فرزندتان به زحمت بیندازید. در چنین شرایطی می‌توانید از عباراتی مانند “حضور شما بهترین هدیه است” استفاده کنید.
 • اگر برای جشن تولد فرزندتان تمی را انتخاب کرده‌اید، بهتر است در دعوت‌نامه آن را ذکر کنید تا مهمانان مطلع شوند و خود را آماده کنند.
 • در نظر داشته باشید که تعداد بالای مهمانان و دعوت از افراد نه چندان نزدیک می‌تواند باعث ناآرامی کودک شما شود.
 • هنگام باز کردن هدیه‌های مهمانان، هدیه هر کس را یادداشت کرده تا در آینده درصدد جبران آن برآیید.

کیک تولد جشن یک سالگی

کیک تولد یک‌سالگی کودک بیش از آنکه برای او مهم باشد برای والدین اهمیت دارد. بنابراین برای اینکه همه چیز عالی برگزار شود، کیکی متناسب با تم تولد سفارش دهید. فرقی نمی‌کند که اول کیک را سفارش دهید و بعد به سراغ تم بروید و یا پس از انتخاب تم تولد، اقدام به سفارش و یا پخت کیک نمایید. مهم این است که همه چیز با هم هماهنگ باشد.

بهتر است برای حفظ سلامت کودکان از کیک‌های سالم استفاده کنید. کیکی که کم شکر، کم روغن و پر از میوه‌ و سایر مواد مقوی باشد. کیک‌های میوه‌ای بهترین انتخاب هستند.

می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی کیکانه، مدل‌های کیک نوزادان را مشاهده کرده و سفارش کیک خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

کیک تولد یک سالگی - اولین جشن تولد - کیک میوه‌ای

خوراکی‌های جشن تولد یک سالگی

انتخاب کیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ولی علاوه بر آن باید به فکر خوراکی‌های دیگر نیز باشید. با توجه به زمان برگزاری تولد، باید در مورد نحوه‌ی پذیرایی برنامه‌ریزی کنید. اگر تولد را در ساعت 6 عصر شروع کنید، باید به فکر شام باشید. اما اگر در حدود ساعت 2 بعد از ظهر و یا 10 صبح تولد را برگزار کنید، می‌توانید به کیک، میوه و سایر تنقلات بسنده کنید. نکته‌ی مهم دیگر این است که محدوده‌ی سنی مهمانان را در نظر بگیرید. کودکان هر نوع غذایی را نمی‌توانند به راحتی میل کنند. سعی کنید غذاهایی آماده کنید که باب طبع کودکان بوده، بتوانند به راحتی و بدون کثیف کاری میل کنند و علاوه بر آن خطری برای آنان نداشته باشد. همچنین خوراکی‌های جشن تولد را مطابق با تم تولد تهیه کنید. در مقاله “غذاها و خوراکی‌های مناسب و ارزان برای جشن تولد کودکان” به تفصیل در این مورد صحبت شده است.

این مطلب را هم بخوانید
اهمیت برگزاری جشن تولد برای کودک

توجه: از کودک خود غافل نشوید. اگر فرزندتان عادت غذایی خاصی دارد و یا با توجه به سنش هر نوع غذایی برایش مناسب نیست، حتما از قبل وعده‌ی غذایی او را آماده کنید تا روز تولد گرسنه نماند. پینهاد می‌کنیم حتماً سری به مقاله بایدها و نبایدهای خوراکی‌های جشن تولد کودکان نیز بزنید.

جشن تولد یک سالگی - خوراکی های جشن تولد

جدول زمان‌بندی جشن تولد یک‌ سالگی

برنامه‌ریزی جشن تولد، کار ساده‌ای نیست به خصوص اگر بخواهید تولد یک سالگی کودک خود را جشن بگیرید، باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشید. از جدول زمان‌بندی ارائه شده در زیر استفاده کنید تا با خیال راحت‌تری به پیشواز جشن تولد فرزند خود بروید.

6 تا 8 هفته قبل از جشن تولد

 • با توجه به علاقه‌مندی‌های فرزندتان و سلیقه‌ی خود یک تم انتخاب کنید.
 • تاریخ برگزاری تولد را مشخص کنید.
 • در صورتی که می‌خواهید تولد را خارج از خانه خود برگزار کنید، به فکر رزرو مکان باشید.
 • دعوت‌نامه‌ها را آماده کنید.
 • بودجه‌ای برای جشن تولد تخصیص دهید.
 • لیست مهمانان را بنویسید.
 • در صورت تمایل برای کودک خود هدیه‌ای متناسب با سنش خریداری کنید.

3 تا 5 هفته قبل از جشن تولد

 • دعوت‌نامه‌ها را برای مهمانان ارسال کنید. دقت کنید که دعوت‌نامه باید شامل ساعت شروع و پایان، شماره تلفن و آدرس محل برگزاری و تم تولد باشد.
 • ساعت برگزاری تولد را متناسب با خواب کودک خود انتخاب کنید. به گونه‌ای که هنگام برگزاری تولد، کودک سرحال باشد و ناآرامی نکند.
 • اقلام مورد نیاز برای تولد را خریداری کنید.

2 هفته قبل از جشن تولد

 • کیک تولد را سفارش دهید.
 • برای نگهداری کودک در صبح روز تولد برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید با خیال راحت به تزیین محل برگزاری تولد بپردازید.
 • در مورد نوع بازی‌ها و سرگرمی‌های جشن تولد تصمیم بگیرید.

3 تا 7 روز قبل از جشن تولد

 • مطمئن شوید همه‌ی مهمانان از زمان و محل برگزاری جشن مطلع شده‌اند.
 • دستورکار جشن تولد را بنویسید. منظور این است که بدانید در هر ساعت از جشن تولد باید چه کاری انجام دهید.
 • کلیپی از تصاویر کودک خود تهیه کرده تا در روز تولد نمایش دهید.

2 روز قبل از جشن تولد

 • شروع به تهیه و یا آماده‌سازی خوراکی‌هایی کنید که تا روز تولد فاسد نمی‌شوند.
 • هدیه تولد را تزیین کنید.
 • اگر قصد دارید با غذای غیر خانگی از مهمانان پذیرایی کنید، اقدام به سفارش آن نمایید.
 • بار دیگر اقلام مورد نیاز خود را مرور کرده و خرید آن‌ها را تکمیل نمایید.

1 روز قبل از جشن تولد

 • دوربین فیلم‌برداری خود را شارژ کنید.
 • اگر قصد پخش موزیکی را دارید آن را آماده کنید.
 • محل برگزاری تولد (خانه) را تمیز کنید.
 • تزیینات را شروع کنید.
 • اگر می‌خواهید کیک تولد را خودتان درست کنید، باید از روز قبل اقدام به تهیه آن نمایید.

صبح روز جشن تولد

 • یکبار دیگر با رستورانی که قرار است غذای جشن تولد را آماده کند، هماهنگ کنید.
 • تهیه سایر خوراکی‌های خانگی را به اتمام برسانید.
 • در صورت امکان، مراقبت از فرزند خود را به شخص دیگری بسپارید تا با خیالی آسوده سایر کارها را انجام دهید.
 • اگر کیک را سفارش داده‌اید، آن را تحویل بگیرید.
 • تزیینات خانه را تکمیل کنید.

درست قبل از شروع جشن تولد

 • خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها را آماده کنید.
 • موسیقی تولد پخش کنید.
 • شمع‌ها و فشفشه‌ها را دم دست بگذارید.
 • دوربین را در نقطه‌ای قرار دهید که به راحتی قابل دسترسی باشد.
 • یک دفترچه یادداشت آماده کنید تا هدیه‌های مهمانان را بنویسید.
 • قبل از رسیدن مهمانان از تزیینات و کیک تولد عکس بگیرید.

پس از جشن تولد

 • خانه را تمیز کنید.
 • جعبه‌های هدیه را برای استفاده‌های آتی در جایی نگهداری کنید.
 • برای مهمانان کارت و یا پیام تشکر آماده کرده و ارسال کنید.

ایده‌هایی برای تزیین محل جشن تولد یک سالگی

واضح است که تزیین محیط باید متناسب با تم انتخاب شده باشد. شما می‌توانید برای تزیین از نوارهای فانتری استفاده کنید. این نوارها در رنگ‌ها و مدل‌های متنوعی وجود دارند. با استفاده از این نوارها می‌توانید پرده تئاتر درست کرده و یا آن‌ها را از لوستر آویزان نمایید. روش دیگر استفاده از بادکنک‌های زیبا و رنگی است. می‌توانید با استفاه از بادکنک‌ها یک عدد (سن تولد)، حلقه‌های زنجیر و یا سایر اشکال دلخواه خود را درست کنید. از خوراکی‌ها غافل نشوید. یکی دیگر از راه‌های زیبا سازی محل تولد، تزیین با سلیقه‌ی انواع خوراکی‌ها و تنقلاتی است که قصد دارید هنگام تولد سرو کنید. علاوه بر این یک ایده جذاب دیگر برای تزیین محل جشن استفاده از عکس‌های کودک از زمان تولد تا به الان است. مطمئناً این ایده تزیین جشن همه مهمانان را به وجد می آورد. همه‌ی این ایده‌ها را به صورت مفصل و به همراه تصاویر در دو مقاله “ایده‌های تزیین خانه” و ” تزیین جشن تولد با بادکنک“مطالعه کنید.

این مطلب را هم بخوانید
برای تولد خانم‌ ها چه هدیه‌ای بگیریم؟

تزیین خانه برای جشن تولد-تزیین جشن تولد با بادکنک

جشن تولد یک سالگی- تولد یکسالگی- تزیین تولد یک سالگی- جشن تولد کودک یک ساله- تزیین جشن یک سالگی- تزیین محل جشن با عکس‌های نوزاد

استند عدد یا حرف بسازید

استند یکی از جدیدترین از وسایل تزیینی تولد است که امروزه در جشن تولدها خیلی به چشم می‌خورد جذابیت خاصی هم به جشن می‌دهد. استندها را می‌شود به شکل حرف یا عدد برای نشان دادن اسم یا سن فرزندتان به صورت آماده تهیه کنید یا اینکه خودتان در منزل آن را درست کنید (آموزش ساخت استند را می‌توانید به راحتی در اینترنت پیدا کنید).

گرفتن عکس های خلاقانه از جشن تولد

بهترین ایده برای ثبت خاطران این روز گرفتن عکس‌های متعدد از تمام بخش‌های جشن تولد است. از آنجایی‌که خودتان باید حواستان به فرزندتان و برگزاری جشن تولد باشد ممکن است نتوانید از همه بخش‌ها عکس بگیرید پس بهتر است که یک نفر (یا یک عکاس یا یکی از اعضای خانواده‌تان) را برای این کار انتخاب کنید تا خیالتان از گرفتن عکس‌ها راحت باشد. همچنین برای گرفتن عکس‌های خلاقانه و جالب می‌توانید یک قسمت را برای گرفتن عکس انتخاب و آماده کنید. می‌توانید از بادکنک یا استند اعداد و حروف نیز برای این کار استفاده کنید. اگر تم خاصی را برای جشن در نظر دارید بهتر است که این قسمت را نیز مطابق با تم تزیین کنید.

در مقاله ایده عکاسی از جشن تولد کودکان می‌توانید ایده‌های جالبی دریافت کنید.

هدیه‌های مناسب برای جشن تولد یک سالگی

حتما تا به حال به یک جشن تولد دعوت شده‌اید. در چنین مواقعی اولین دغدغه‌ی ذهنی شما تهیه هدیه تولد است. برای این کار باید عوامل متعددی را در نظر بگیرید. اول از همه باید بودجه‌ خود و سپس جنسیت و سن کسی که قرار است به جشن تولدش بروید را در نظر بگیرید. بیایید با هم رو راست باشیم. جشن تولد یک سالگی کودکان بیشتر از اینکه برای کودک جذاب و مهم باشد برای والدین او اهمیت دارد. اصولا کودکان در این سن انواع اسباب بازی‌ها را در اختیار دارند و از طرفی هر نوع اسباب بازی‌ مناسب سن آن‌ها نیست. آن‌ها بیشتر به لوازم خانه توجه دارند تا به اسباب‌بازی‌های خود. در ادامه سعی خواهیم کرد به شما برای تهیه کادوی جشن تولد، ایده بدهیم.

پول نقد

اولین و راحت‌ترین گزینه پول نقد است. اگر با والدین کودک صمیمی هستید و یا آن‌ها قبلا برای جشن تولد فرزند شما از پول نقد به عنوان هدیه استفاده کرده‌اند می‌توانید هدیه‌ی خود را به صورت تقدیم کنید. حسن این کار این است که والدین مبلغ را هر طور که صلاح بدانند خرج خواهند کرد. به علاوه لباس و اسباب‌بازی‌های تکراری روی دستشان باد نخواهد کرد.

اگر به دنبال ایده‌هایی ساده برای تزیین و کادو کردن پول هستید می‌توانید به مقاله تزییین پول برای کادو مراجعه کنید.

جشن تولد یک سالگی - هدیه جشن تولد - پول نقد

عروسک‌های بزرگ

عروسک‌های خرسی بزرگ برای کودکان نوپا بسیار جذاب خواهد بود. اگر مبلغ آن بیشتر از بودجه‌ی مورد نظر شما است می‌توانید به صورت دست‌جمعی هدیه تولد را خریداری کنید.

جشن تولد یک سالگی - هدیه جشن تولد - عروسک خرسی

پوشک

شاید تعجب‌آور باشد. اما پوشک برای کودکان یک ساله هدیه‌ای متفاوت و بسیار کاربردی است. البته لازم است قبل از خرید آن، از نوع و اندازه‌ی پوشک مورد استفاده کودک، مطلع شوید.

جشن تولد یک سالگی - هدیه جشن تولد - پوشک

تاب پایه‌ دار کودک

این تاب‌ها در طرح‌های جذابی مانند کفشدوزک، خرگوش و سایر حیوانات وجود دارند. همچنین قابل استفاده در خانه و مهدکودک‌ها می‌باشند و قیمت آن‌ها متفاوت است. هنگام خرید این نوع تاب علاوه بر بودجه‌ی خود به فضای خانه‌ی والدین کودک نیز توجه کنید.

جشن تولد یک سالگی - هدیه جشن تولد - تاب پایه‌دار

ست حمام کودک

این هدیه می‌تواند کودکان را به حمام رفتن ترغیب کند. علاوه بر آن کمک شایانی به والدین آن‌ها هنگام شست‌وشوی فرزندشان خواهد کرد. چرا که کودک سرگرم شده و ناآرامی نمی‌کند.

جشن تولد یک سالگی - هدیه جشن تولد - ست حمام کودک

حوله و پیش بند شخصی

به عنوان کادوی تولد یکسالگی نوزادان می‌توانید یک حوله یا پیش بند با حرف اول اسم نوزاد بر روی آن‌ها سفارش دهید. این یک یادگاری بسیار ناز و زیبا نیز برای کودک خواهد بود.

ماشین‌های پلاستیکی

اسباب بازی های پلاستیکی برای کودکان نوپا و یک ساله بسیار مناسب است. چون می‌توانند هرجایی که می خواهند با آن‌ها بازی کنند و بعد از بازی در صورتی که کثیف شدند به راحتی با آب و صابون شسته می‌شوند. سعی کنید اسباب بازی های پلاستیکی را از مارک‌های معروف و معتبر بخرید تا احتمال داشتن سرب در آن‌ها کم باشد.

تفنگ حباب ساز

این نیز یک هدیه دوست داشتنی برای کودکان است که تا مدت‌ها می‌تواند آن‌ها را با خود سرگرم کند.

علاوه بر موارد ذکر شده می‌توانید از اسباب‌بازی‌های موزیکال و شارژی مانند اسب و آلات موسیقی اسباب‌بازی که دارای موزیک‌های ملایم و مناسب برای کودکان هستند، استفاده کنید.

حرف آخر

جشن تولد یک سالگی برای والدین از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این در آینده وقتی که کودک شما بزرگ شد، با دیدن آلبوم تصاویر جشن تولد یک سالگی خود، احساس خوشایندی پیدا خواهد کرد. یکی از عواملی که ممکن است والدین را از برگزاری جشن تولد یک سالگی فرزندشان منصرف کند، هزینه‌های آن است. خیلی سخت نگیرید و از تجملات دوری کنید. همین که کنار هم جمع شوید و تولد فرزندتان را با ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین وسایل جشن بگیرید، کفایت می‌کند. همین که خاطرات را در ذهن خود و لنز دوربین‌ها ثبت کنید، کفایت می‌کند. حتی با یک جمع کوچک هم که شده، تولد فرزند خود را جشن بگیرید. برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود می‌توانید از مقاله‌ی “ترفندهای صرفه جویی در هزینه ها برای برگزاری جشن تولد” استفاده کنید.

 

منبع: thespruce

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو اصلی