ایده‌های خلاقانه برای طراحی کارت دعوت تولد در منزل

کارت دعوت تولد - دعوت نامه تولد - دعوت نامه تولد کودکانه - کارت دعوت تولد برای کودکان - طراحی کارت دعوت با عکس شخصی

کارت دعوت تولد یکی از المان‌های هیجان‌انگیز برای برگزاری جشن تولد است که طبق سلیقه و سن افراد انتخاب می‌شود. اگر تصمیم به برگزاری یک جشن تولد ارزان و کم هزینه دارید و می‌خواهید کارت دعوت هایتان را نیز خودتان طراحی کنید این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب سعی کردیم نکات و ایده‌هایی را برای طراحی کارت دعوت تولد برایتان به اشتراک بگذاریم تا شما بتوانید از آن‌ها الهام بگیرید؛ امیدواریم بتواند به شما کمک کند.

چندین ایده جذاب برای طراحی کارت دعوت تولد کودکانه در منزل

دعوت نامه تولد با استفاده از عکس شخصی

کارت دعوت تولد - دعوت نامه تولد - دعوت نامه تولد کودکانه - کارت دعوت تولد برای کودکان - طراحی کارت دعوت با عکس شخصی

یکی از عکس‌های فرد صاحب تولد را که به تازگی گرفته شده است پیدا کنید. با استفاده از یک برنامه ویرایش عکس مثل فتوشاپ یا برنامه‌های ویرایش عکس آنلاین (بسیاری از آن‌ها به‌صورت رایگان یافت می‌شوند) یک متن دعوت جشن تولد به آن اضافه کنید. سپس آن را چاپ کرده و برای میهمانانتان ارسال کنید. در صورت تمایل می‌توانید برای صرفه جویی در هزینه چاپ به جای چاپ رنگی، چاپ سیاه و سفید را انتخاب کنید.

دعوت به تولد با یک شعر سفارشی

ایده دیگر این است که یک شعر تخیلی درباره کودک خود و یا جشن تولد سرگرم کننده‌ای که در حال برنامه ریزی برای آن هستید بیابید و آن را بنویسید. سپس شعر خود را چاپ کنید و از آن برای دعوت مهمانان خود استفاده کنید. اگر خودتان نمی‌توانید شعر بگویید می‌توانید از شعر‌های موجود در اینترنت استفاده کنید.

شما حتی می‌توانید در هر دعوت نامه تولد یک بیت متفاوت از یک شعر را بنویسید و از مهمانان بخواهید که دعوت نامه‌ها را نیز با خود به جشن تولد بیاورند؛ سپس وقتی همه دعوت نامه‌‌ها با هم جمع می‌شوند از بچه‌ها بخواهید که با کمک همه ابیات شعر را کامل کنند. این ایده می‌تواند باعث تفریح و سرگرمی بچه‌ها بشود.

کارت دعوت تولد دیجیتالی

امروزه بیشتر مردم ترجیح می‌دهند که مهمانان خود را به صورت آنلاین و از طریق شبکه‌ها اجتماعی به جشن تولد خود دعوت کنند. این کار به ویژه برای دعوت‌های لحظه آخری مفید هستند. برای این کار می‌توانید یک گروه در یکی از شبکه‌های اجتماعی تشکیل دهید و کسیانی را که می‌خواهید به مهمانی خود دعوت کنید در این گروه عضو کنید؛ برای طراحی کارت دعوت خود می‌توانید از الگوهای آماده موجود در اینترنت استفاده کنید یا کارت دعوت اختصاصی خود را با استفاده از ابزارهای آنلاین رایگان و یا با کمک فتوشاپ طراحی کنید. مزیتی که این ایده دارد این است که هیچ هزینه اضافی برایتان ندارد و در یک زمان واحد می‌توانید از همه مهمانان خود دعوت به عمل آورید و وقت خیلی کمتری صرف دعوت مهمانان بکنید.

این مطلب را هم بخوانید
معرفی انواع کیک روسی

دعوت نامه بادکنکی

کارت دعوت تولد - دعوت نامه تولد - دعوت نامه بادکنکی - کارت دعوت خلاقانه

این یک ایده جالب و بامزه برای طراحی دعوت نامه تولد کودکان است. بادکنک‌ها علاوه بر اینکه گزینه مناسبی برای تزیین جشن تولد کودکان هستند می‌توانند گزینه خوبی برای طراحی یک کارت دعوت خلاقانه و کودکانه باشند. برای این کار به تعداد مهمانان بادکنک رنگی تهیه کنید؛ ابتدا بادکنک‌ها را باد کنید سپس با یک ماژیک مشکی متن دعوت نامه را روی آن بنویسید؛ سپس باد آن را خالی کنید. بادکنک‌ها را می‌توانید روی یک تکه مقوای کوچک بچسبانید.

دعوت نامه‌های تولد به شکل آب نبات و بستنی

کارت دعوت تولد - دعوت نامه تولد - دعوت نامه تولد کودکانه - دعوت نامه تولد دخترانه - دعوت نامه تولد برای کودکان

برای درست کردن این دعوت نامه‌های فانتزی به مقداری فوم در رنگ‌های دلخواه، روبان، کاغذ سفید، چوب بستنی یا چوب شکلات نیاز دارید. ابتدا فوم را به شکل بستنی یا آب نبات برش بزنید. سپس چوب بستنی یا شکلات را به پشت فوم بچسبانید. بعد از آن کاغذ سفید را به همان شکل فوم اما در اندازه کوچک‌تر برش بزنید و روی فوم بچسبانید. متن دعوت نامه را روی کاغذ سفید بنویسید. در صورت دلخواه می‌توانید آن را با برچسب‌های رنگی تزیین کنید. برای زیباتر شدن دعوت نامه خود یک پاپیون کوچک نیز با کمک روبان درست کنید و روی چوب شکلات بچسبانید.

دعوت نامه اوریگامی

کارت دعوت تواد - دعوت نامه تولد - طراحی دعوت نامه برای تولد - کارت دعوت تولد کودکانه - کارت دعوت اوریگامی

دعوت نامه‌های سه بعدی و اوریگامی نیز امروزه بسیار مرسوم هستند؛ اگر برای جشن تولد کودک خود تصمیم به طراحی کارت دعوت دارید این می‌تواند ایده خوبی برایتان باشد. تمام چیزی که نیاز دارید؛ کاغذ رنگی، مداد رنگی و برچسب‌های رنگی برای تزیین است. با سرچ در اینترنت می‌توانید الگوی اوریگامی مورد نظر خودتان را بیابید و به راحتی دعوت نامه‌های اوریگامی خودتان را طراحی کنید.

طراحی کارت دعوت به شکل گل با کمک وسایل یک بار مصرف

کارت دعوت تولد - دعوت نامه تولد - کارت دعوت تولد ارزان - کارت دعوت تولد خلاقانه

اگر یک جشن تولد بهاری دارید یک دعوت نامه به شکل گل می‌تواند گزینه ایده آلی شما باشد. این دعوت نامه‌ها را می‌توانید به راحتی و با کمترین هزینه در منزل درست کنید. وسایلی که نیاز دارید شامل بشقاب یک‌بار مصرف کاغذی، گواش، کاغذ سفید، چسب مایع و نی پلاستیکی است.

ابتدا بشقاب‌ها را با گواش به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کنید؛ سپس لبه بشقاب‌ها را با قیچی به شکل گلبرگ برش بزنید.

کاغذهای سفید یا رنگی را به شکل دایره برش بزنید و متن دعوت نامه را روی آن‌ها بنویسید سپس در مرکز بشقاب‌ها بچسبانید؛ و در آخر نی‌های پلاستیکی را به عنوان ساقه در پشت بشقاب‌ها بچسبانید.

این مطلب را هم بخوانید
بهترین ایده‌ها برای گیفت تولد کودکان

طراحی کارت دعوت تولد هندوانه‌ای با کمک آبرنگ

کارت دعوت تولد - دعوت نامه تولد کودکانه - کارت دعوت تولد برای کودکان - طراحی کارت دعوت با آبرنگ - کارت دعوت تولد هندوانه ای

اگر جشن تولد فرزندتان مصادف با شب یلدا است و یا در حال برنامه ریزی برای برگزاری یک جشن تولد تابستانی هستید این گزینه را به شما پیشنهاد می‌کنید.

برای درست کردن این دعوت نامه تنها با مقوای سفید و گواش نیاز دارید. ابتدا سعی کنید مقوا را به شکل قاچ‌های کوچک هندوانه برش بزنید؛ سپس با کمک آبرنگ روی آن را رنگ آمیزی کنید و اجازه دهید که خشک شود. در آخر با یک خودکار سفید یا نقره‌ای متن دعوت نامه را روی آن بنویسید.

کارت دعوت مینیاتوری

کارت دعوت تولد - دعوت نامه تولد - کارت دعوت تولد مینیاتوری - دعوت نامه تولد رسمی

این کارت دعوت‌های کوچک و فانتزی جنبه غیر رسمی و یادگاری گونه دارند و نه تنها برای جشن تولد کودکان که برای تولد بزرگسالان هم ایده مناسبی هستند.

طراحی کارت دعوت تولد با کمک نوارهای رنگی و نمد

کارت دعوت تولد - دعوت نامه تولد - طراحی دعوت نامه تولد - دعوت نامه تولد کودکانه - دعوت نامه تولد ارزان

برای درست کردن این دعوت نامه به تعدادی کاغذ رنگی، نوار چسب رنگی و طرح دار، نمد یا فوم و چسب مایع نیاز دارید.

ابتدا کاغذ‌های رنگی را به اندازه دلخواه برش بزنید و از وسط تا بزنید. سپس نوار چسب را به صورت عمودی یا افقی روی قسمت بیرونی دعوت نامه بچسبانید.

نمد یا فوم را به شکل گل‌های کوچک و بزرگ (یا هر طرح دلخواه دیگر) برش بزنید و روی دعوت نامه بچسبانید. در آخر متن مورد نظرتان را داخل دعوت نامه بنویسید.

طراحی دعوت نامه با کمک تکه‌های کاغذ رنگی

کارت دعوت تولد - دعوت نامه تولد - دعوت نامه تولد خلاقانه

کاغذهای رنگی را به شکل‌های مختلف مثل دایره، مثلث، ستاره و … در ابعاد کوچک برش بزنید و با یک نخ به همدیگر وصل کنید. سپس روی هر کاغذ یکی از اطلاعات مربوط به جشن تولد مثل تاریخ، ساعت و مکان برگزاری جشن تولد را بنویسید. با مابقی کاغذهای رنگی نیز می‌توانید پاکت‌های دعوت نامه کوچک درست کنید.

تزیین دعوت نامه با کمک دکمه و تکه‌های پارچه

کارت دعوت تولد - کارت دعوت تولد ارزان -۰ کارت دعوت تولد کودکانه

توی هر خانه‌ای مطمئناً تعدادی دکمه و پارچه‌های رنگارنگ بدون استفاده وجود دارد که هیچ کار خاصی با آن‌ها نمی‌شود کرد؛ ولی شما با کمی خلاقیت می‌توانید با کمک این تکه پارچه‌های بلااستفاده کارت دعوت‌های زیبا و خلاقانه‌ای برای جشن تولد فرزندتان آماده کنید.

کارت دعوت تولد باید شامل چه مواردی باشد؟

نام و سن کودک صاحب تولد

کودک شما ستاره این جشن است پس دقت کنید که حتماً نام و سن او را در دعوت نامه ذکر کنید. شما احتمالاً بخواهید یک نسخه از این دعوت نامه‌ها را به عنوان یادگار برای خود نگه دارید این‌گونه بهتر در یادتان می‌ماند که این دعوت نامه مربوط به کدام جشن تولد فرزندتان است.

این مطلب را هم بخوانید
نکات و ایده‌هایی برای گرفتن عکس های خلاقانه از جشن تولد کودک

تاریخ و زمان شروع و پایان برگزاری جشن تولد

به طور کلی بهتر است که تاریخ دقیق، شامل روز هفته و زمان تقریبی شروع و پایان جشن تولد را در کارت دعوت خود ذکر کنید. این به مهمانان کمک می‌کند که برای روز تولدتان بهتر برنامه ریزی کنند.

مکان برگزاری جشن تولد

مهمانی شما در خانه برگزار می‌شود؟ یا در پارک محلی یا رستوران؟ سعی کنید نام هر مکانی را که انتخاب می‌کنید به همراه آدرس دقیق آن در دعوت نامه خود ذکر کنید؛ و اگر فکر می‌کنید آدرس این مکان کمی پیچیده است و ممکن است بعضی مهمانان نتوانند به راحتی آن را پیدا کنند حتماً یک کروکی از آن را نیز به طور جداگانه بکشید یا در دعوت نامه خود بگنجانید.

تم مربوط به جشن تولد

اگر در حال برنامه ‌ریزی برای برگزاری جشن تولد با یک تم به خصوص هستید بهتر است که حتماً نوع تم را یا از طریق طراحی کارت دعوت خود به مهمانان بفهمانید و یا به طور خاص آن را درون کارت دعوت ذکر کنید تا مهمانان متوجه شوند با چه نوع جشن تولدی قرار است مواجه شوند؛ حتی می‌توانید از مهمانان خود بخواهید که در صورت دلخواه لباسی متناسب با تم انتخابی شما بپوشند.

ایده‌های بیشتر برای کارت دعوت تولد

در آلبوم زیر نیز می‌توانید نمونه‌های دیگر از دعوت نامه تولد کودکانه را مشاهده کنید و از آن‌ها الهام بگیرید. (برای مشاهده هر عکس در ابعاد واقعی و کیفیت بهتر روی هر کدام کلیک کنید.)

چطور یک کیک مناسب برای جشن تولد سفارش بدیم؟؟

اگر برای انتخاب کیک تولدتان نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؛ می‌توانید روی کمک کیکانه حساب کنید. کارشناسان کیکانه به طور کاملاً رایگان و با ارسال نمونه‌های مختلف کیک تولد با تم مورد نظرتان به شما کمک می‌کنند تا به راحتی و در سریع‌ترین زمان کیک مناسب برای جشن تولدتان را انتخاب کنید و سفارش دهید. برای گفت و گو با کارشناسان می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی پیام دهید.

پشتیبان کیکانه در تلگرام

پشتیبان کیکانه در اینستاگرام

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    منو اصلی