راهنمای کامل انواع شکلات + خواص شکلات

انواع شکلات-شکلات نیمه شیرین- شکلات شیرین

ممکن است شکلات یک خوراکی آشنا و یک ماده اولیه رایج باشد، اما واژه «شکلات» به معنای انواع مختلفی از خوردنی‌هاست. همین واژه ساده شامل بسیاری از موارد می‌شود. از شکلات تخت و یا شکلات سفید گرفته تا شکلات سوخته. اما واقعا شکلات چیست؟ از کجا تهیه می‌شود؟ و نام‌های مختلفی که به انواع شکلات اطلاق می‌شود واقعا به چه معناست؟
پیش از اینکه وارد بحث انواع شکلات شویم، لازم است که یک توضیح کوتاه بیان شود. کم کم با پیشرفت دوره جامع مبانی پخت کیک، می‌توانیم طرز تهیه انواع کیک‌های حرفه‌ای‌تر را ارائه کنیم. با توجه به درخواست‌های کاربران کیکانه، در پایان فصل چهارم دوره، طرز تهیه یکی از محبوب‌ترین کیک‌های شکلاتی را ارائه خواهیم کرد. همانطور که قول داده بودیم، قدم به قدم شما را به سمت حرفه‌ای شدن پیش می‌بریم. بنابراین بدون عجله و با تعقیب دوره رایگان مبانی پخت کیک، گام به گام جلو بروید.
این مقاله را نیز برای آشنایی شما با انواع شکلات آماده کرده‌ایم. برای پخت کیک شکلاتی، به عنوان یکی از محبوب‌ترین طعم‌های کیک، مهم است که با انواع شکلات‌ها، تفاوت‌ها و ویژگی‌های آنها آشنا باشید.

 

بررسی مختصر شکلات

شکلات که همه ما کاملا آن را می‌شناسیم، محصول یک فرآیند پالایش طولانی است که از میوه یک درخت استوایی موسوم به تئوبارمای کاکائو (همان دانه کاکائو) آغاز می‌شود.
دانه‌ها تخمیر، خشک و بو داده می‌شوند. محصول نهایی این فرآیند ترکیبی از کره کاکائو (cocoa butter) و شیره شکلات است. یک ماده نرم و چرب که در مواد غذایی، لوازم آرایشی و نوشیدنی‌های شکلاتی به کار می‌رود.

انواع شکلات-شیره شکلات-شکلات خالص

شیره شکلات

انواع شکلاتی که از این فرآیند پالایش به دست می‌آید، در اصل به وسیله ترکیب مقادیر مختلف کره کاکائو، شیره شکلات، میزان شکر و یا دیگر مواد اولیه‌ای که به مخلوط اضافه می‌شود، متفاوت می‌شود.

راهنمای جامع انواع شکلات

این معرفی مختصر انواع شکلات، به شما کمک می‌کند که نام بسیاری از شکلات‌های مختلف را بشناسید و بتوانید بهترین آن را برای دستور پخت کیک انتخاب کنید. گرچه اکثر دستورپخت‎‌ها، نوع شکلات را تعیین می‌کنند. اما شما با شناخت مناسب از انواع شکلات، ویژگی‌های آنها و ذائقه خودتان، می‌توانید نوع شکلات مناسب‌تر را جایگزین کنید. در بسیاری از موارد، تمایز کیک‌های شکلاتی را، تفاوت در انواع شکلات مورد استفاده در آنها رقم می‌زند.

پودر کاکائو

این پودر شیرین نشده، ساییده شده شکلات نیمه خشک است. پودر کاکائو، شدیدا طعم شکلات می‌دهد و به شکل فرآوری شده یا طبیعی موجود است. پودر کاکائوی طبیعی به رنگ قهوه‌ای روشن است و طعم شدید شکلات می‌دهد. کمی اسیدی است، بنابراین بهتر است از پودر کاکائوی طبیعی در دستورپخت‌هایی استفاده کنید که از جوش شیرین در آنها استفاده شده است. کاکائوی فرآوری شده رنگ تیره‌تری دارد و کمتر اسیدی است. همچنین طعم شکلات ملایم‌تری دارد. پودر کاکائوی فرآوری شده برای دستور پخت‌هایی که در آنها از بیکینگ‌پودر استفاده شده، مناسب است.

انواع شکلات-پودر کاکائو

 

شکلات شیرین نشده:

با نام «شکلات تلخ» و یا «شکلات شیرنی‌پزی(baking)» هم شناخته می‌شود. شکلات کاملا خالص است که فقط از ترکیب همان دانه‌های کاکائو تشکیل شده است. گرچه از نظر شکل و شمایل و بو مانند شکلات است، اما مزه کاملا تلخی دارد و برای مصرف تنها مناسب نیست. بهتر است که این کاکائو در شیرینی‌پزی و همراه با شکر مورد استفاده قرار گیرد تا خوش‌طعم شود. شکلات تلخ، طعم غنی شکلات را به محصولاتی که با آن پخته می‌شوند، می‌بخشد. به جز شکلات سفید، ماده اولیه اصلی سایر انواع شکلات، همین شکلات تلخ است.

انواع شکلات-شکلات تلخ-شکلات شیرین نشده-شکلات شیرینی پزی

در این بخش برخی از خواص شکلات تلخ را شرح می‌دهیم. با توجه به اینکه این نوع شکلات، خالص‌تر از انواع دیگر است خواص اصلی کاکائو در آن نهفته است.

خواص شکلات تلخ؛ 8 فایده آن برای سلامتی

1- حفاظت از رادیکال‌های آزاد منجر به بیماری

یکی از خواص مهم شکلات تلخ، قابلیت آن برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد است. رادیکال‌های آزاد، ترکیبات نامتوازنی هستند که توسط فرآیندهای سلولی در بدن ایجاد می‌شوند. به خصوص سلول‌هایی که وظیفه مبارزه با سموم محیطی که همه روزه در معرض آنها هستیم را بر عهده دارند. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که رادیکال‌های آزاد را خنثی کرده و از بدن در برابر صدمات ناشی از آنها حفاظت می‌کنند.
آنتی‌اکسیدان‌ها حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی مفید هستند. یکی از چشمگیرترین ویژگی‌های شکلات تلخ، این است که حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان است. به دلیل همین ویژگی است که شکلات تلخ را جزو 10 خوراکی برتر حاوی آنتی‌اکسیدان قرار داده‌اند.
دو گروه از آنتی‌اکسیدان‌ها در شکلات تلخ وجود دارد (فلاونوئیدها و پلی فنل‌ها). بنابراین هر چه شکلات تلخی که مصرف می‌کنید، درصد کاکائوی بالاتری داشته باشد، آنتی‌اکسیدان چشمگیرتری مصرف خواهید کرد.

این مطلب را هم بخوانید
آشنایی با مواد اولیه لازم جهت پخت کیک و نقش هر یک از آن ها

2- پیشگیری از سرطان

شاید باورش برایتان سخت باشد، اما آن شکلات تلخ خوشمزه‌ای که میل می‌کنید در پیشگیری از سرطان تاثیرگذار است. این مورد یکی از مهم‌ترین فواید شکلات تلخ است، که آن را در زمره خوراکی‌های ضد سرطان قرار می‌دهد. خاصیت ضد سرطان شکلات تلخ، در تحقیقات زیادی تایید شده است.

3- بهبود سلامت قلب

فلاوانول اصلی‌ترین نوع فلاونوئیدی است که در شکلات تلخ یافت می‌شود. بر اساس تحقیقات انجام گرفته، فلاوانول‌ها، با کمک به کاهش فشار خون و بهبود جریان آن در قلب و نیز مغز انسان، تاثیری مثبت بر سلامت قلب دارند. فلاوانول موجود در شکلات تلخ همچنین کمک می‌کند تا قابلیت لخته شدن پلاکت‌های خونی کاهش یابد که این موضوع خطر لخته شده خون و سکته‌های مغزی را کاهش می‌دهد.
در پژوهشی که در ژورنال بین‌المللی قلب و عروق هم منتشر شده است، اثرات مصرف دوزهای مختلف شکلات تلخ حاوی فلاونوئید تحقیق شد. هدف این بود که فواید شکلات تلخ برای گردش خون در بزرگسالان تحقیق شود. در این پژوهش، تاثیر مصرف شکلات تلخ با دوز بالای فلاونوئید با مصرف شکلات سفید بدون فلاونوئید طی دو هفته مقایسه شد. نتایج نشان داد که مصرف شکلات تلخ تاثیر قابل توجهی در گردش خون اندام افراد بزرگسال دارد. در حالی که مصرف شکلات سفید هیچ تاثیری در گردش خون نداشت.
تحقیقات دیگری نیز انجام شده که خواص شکلات برای قلب را ثابت کرده‌اند. به طور کلی مصرف شکلات تلخ منجر به کاهش حوادث و بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود.

 

4- مفید برای کنترل کلسترول

کره کاکائو موجود در شکلات تلخ حاوی مقادیری اسید اولئیک (یک چربی غیر اشباع شده مناسب برای قلب که در روغن زیتون هم موجود است)، اسید پالمیتیک و استیریک است. درست است که اسیدهای پالمیتیک و استیریک اشکالی از اسیدهای اشباع شده هستند، اما تحقیقات ثابت کرده‌اند که اسید استیریک تاثیری طبیعی بر کلسترول دارد. به این معنی که منجر به افزایش یا کاهش آن نمی‌شود. اسید پالمیتیک موجود در شکلات تلخ، می‌تواند منجر به افزایش کلسترول خون شود، اما خوشبختانه، مقدار بسیار کمی از این چربی در شکلات تلخ موجود است که به واسطه موجود بودن مقادیر زیاد مواد مغذی گیاهی در این شکلات، اثر اسید پالمیتیک جبران می‌شود.
برخی خواص شکلات تلخ که درپژوهش‌ها ثابت شده است:

  • پلی فنل‌های کاکائوی موجود در شکلات تلخ، می‌توانند در کنترل کلسترول دخیل باشند.
  • 3 هفته مصرف شکلات تلخ حاوی درصد بالای پلی فنل، سطح کلسترول HDL (کلسترول خوب) را افزایش می‌دهد.
  • 15 روز مصرف شکلات تلخ حاوی درصد بالای پلی فنل، سطح کلسترول LDL (کلسترول بد) را حدود 6.5 تا 7.5 درصد کاهش می‌دهد.
  • یک هفته مصرف شکلات تلخ معمولی، منجر به کاهش 6 درصدی کلسترول بد و افزایش 9 درصدی کلسترول خوب خواهد شد.

 

5- عملکرد ذهنی بهتر

شکلات تلخ جزو 15 خوراکی برتر در زمینه تقویت تمرکز و حافظه به شمار آمده است. تحقیقات ثابت کرده‌اند که مصرف زیاد کاکائو با فلاوانول بالا، رابطه مستقیمی با افزایش جریان خون در قشر خاکستری مغز دارد. در این تحقیقات ثابت شده است که فلاوانول‌های کاکائو، می‌تواند در شرایط کاهش جریان خون مغز (مثلا کم‌خونی و سکته مغزی) مفید به فایده باشد.
مطالعه‌ای در سال 2009 منتشر شد که صریحا قابلیت شکلات تلخ فلاونوئید دار برای بهبود توانایی ذهنی را به خصوص برای افراد پیر و سالخورده اثبات کرد. در این مطالعه ثابت شد که خوراکی‌های دارای فلاونوئید مانند چای و شکلات تاثیر قابل توجهی در بهبود عملکرد ذهنی و شناختی افراد دارد. این تاثیر به دوز فلاونوئید موجود در این خوراکی‌ها نیز بستگی دارد.

 

6- بهبود فشار خون و قند خون

تا کنون حدود 80 مقاله تخصصی منتشر شده است، که در آنها روی شکلات تلخ و فشار خون پژوهشاتی صورت پذیرفته است. این خاصیت مهم شکلات تلخ، در جوامع علمی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اخیرا پژوهشی صورت گرفته که مصرف دیابت نوع 2 شکلات سفید را با شکلات‌های با درصد کاکائوی بالا (مثل شکلات تلخ) مقایسه کرده است. در این تحقیق مشخص شد که مصرف شکلات تلخ نه تنها فشار خون دیابتی‌های نوع دو را کاهش می‌دهد بلکه قند خون را نیز کاهش می‌دهد.

 

7- یک خوراکی فوق‌العاده و پر از آنتی‌اکسیدان

در یک مطالعه، محتوای کلی فلاوانول و پلی فنل و نیز محتوای فعالیت آنتی‌اکسیدان شکلات تلخ و پودر کاکائو، با میوه‌هایی نظیر قره قروط، زغال‌اخته و انار مقایسه شد. اما این مطالعه کدام یک از خواص شکلات تلخ و پودر کاکائو را اثبات کرد؟
محققان در این پژوهش دریافتند که محتوای فلاوانول پودر کاکائو (30.1 میلی‌گرم در هر گرم) به مقدار قابل توجهی بیشتر از تمام میوه‌های مذکور است. همچنین نشان داده شد که ظرفیت آنتی‌اکسیدان شکلات تلخ نیز بیش از تمام میوه‌های گفته شده به جز انار است. به علاوه مشخص شد که محتوای پلی فنل شکلات تلخ، بیش از محتوای آب همه میوه‌های مذکور به غیر از آب انار است.

این مطلب را هم بخوانید
آموزش گام به گام طرز تهیه کیک وانیلی ساده

 

8- خواص شکلات تلخ برای لاغری

یکی از مهم‌ترین فواید اثبات شده شکلات تلخ، قابلیت آن در کاهش وزن است. افراد بسیاری در جستجوی راه‌های لاغری هستند و خیلی از آنها در صحت این نظریه در مورد شکلات تلخ، تردید دارند. در اینجا به صورت علمی و دقیق قابلیت شکلات تلخ و تاثیر آن در لاغری را شرح داده‌ایم. پس حتما با ادامه این مطلب نیز همراه باشید.

1-8- شکلات تلخ متابولیسم را بهبود می‌دهد

پژوهشی در مورد چگونگی تاثیر شکلات بر متابولیسم چربی و کربوهیدرات انجام شده است. مشخص شده که شکلات تلخ، تاثیر چشمگیری روی چگونگی ترکیب و سنتز اسیدهای چرب در بدن دارد. بنابراین هضم و جذب چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها را کاهش می‌دهد. در نتیجه فردی که شکلات می‌خورد، یک احساس سیری خواهد داشت. البته باید شکلات مناسبی را انتخاب کنید. برای موارد لاغری، شکلات تلخ را انتخاب نمایید که حاوی درصد بالایی کاکائو هستند.

2-8- شکلات اشتها را کنترل می‌کند

سه هورمون انسولین، گرلین و لپتین، اشتها را کنترل می‌کنند. انسولین انتقال قند را از جریان خون به سلول‌ها در بدن کنترل می‌کند. گرلین برای افزایش اشتها ترشح می‌شود. در حالی که لپتین با هدفی عکس گرلین ترشح می‌گردد. افرادی که در برابر انسولین مقاوم هستند، توانایی حس سیری را از دست می‌دهند. مطالعه‌ای که در هلند انجام شد، نشان داد که شکلات تلخ، مقاومت در برابر انسولین را کاهش می‌دهد و نیز سطح گرلین بدن را نیز کم می‌کند. بنابراین کم کردن اشتها از دیگر ویژگی‌های شکلات تلخ است.

3-8- شکلات تلخ، احساس تندرستی شما را بهتر می‌کند

پلی فنل‌های موجود در شکلات تلخ، اثر زیادی بر احساس شادابی شما دارد. وقتی شما احساس شادابی می‌کنید، تمایل دارید که کمتر بخورید تا راحت بمانید. پژوهش دیگری که در استرالیا انجام گرفته است، نشان داد که پلی فنل موجود در شکلات تلخ، چگونه آرامش و احساس خرسندی را در افرادی که این شکلات را مصرف می‌کنند تا 30 روز افزایش می‌دهد. شکلات تلخ حاوی یک نوع چربی شناخته شده به نام آناندامید است. این نوع چربی که موجب احساس آسودگی در بدن می‌شود، به مدت زیادی پایدار نمی‌ماند، چرا که به سادگی از هم می‌پاشد. با این حال شکلات تلخ، موادی دارد که از شکست زود هنگام این چربی جلوگیری می‌کند. به همین خاطر افزایش پایدار احساس سلامت و شادابی، یکی دیگر از فواید مصرف شکلات تلخ به حساب می‌آید.

4-8- محتوای چربی شکلات تلخ

شکلات تلخ حاوی چربی اشباع شده است. تمام چربی‌های اشباع شده برای بدن بد نیستند و برخی از چربی‌های خوب، در مواقعی که در حال تلاش برای کم کردن وزن و لاغر شدن هستید، برای بدن شما ضروری است. همانطور که گفته شد شکلات تلخ حاوی سه نوع چربی است. اسید اولئیک، اسید استیریک و اسید پالمیک. اسید اولئیک یک چربی منحصر به فرد است که کلسترول بدن را کاهش می‌دهد. اسید استیریک وقتی دگرگون می‌گردد، تبدیل به اسید اولئیک می‎شود. اما نشان داده شده که اسید پالمیک، سطح کلسترول را افزایش می‌دهد. با این حال وقتی با دو اسید دیگر ترکیب می‌شود، تاثیر کلی که روی کلسترول می‌گذارد بسیار ناچیز است.

5-8- مشوق ورزش

عناصر ضد التهاب در شکلات، در ترکیب با منابع غنی منیزیم آن، می‌تواند بدن شما را در حالتی قرار دهد که درد کمتری حس کند. وقتی بدن شما در چنین حالتی باشد، ورزش برایتان جذاب‌تر می‌شود. اثر محرک شکلات تلخ به حدی است که ممکن است حرکت به اندازه یک مایل، مثل یک حرکت کوتاه چند متری به نظر بیاید. ضمن اینکه لازم نیست در مورد کافئین نگران باشید. یک اونس شکلات تلخ، تنها شامل 23 میلی‌گرم کافئین است.

 

مضرات شکلات تلخ

به هر حال دستیابی به فواید شکلات تلخ، بدون هزینه نیست و مضراتی دارد. به خصوص زیاده روی در مصرف این شکلات خوشمزه مسلما عوارضی را به همراه خواهد داشت. باید بدانید که یک اونس شکلات تلخ حاوی 60 درصد یا بیشتر کاکائو است که این مقدار برابر 170 کالری است. برای اینکه بیشتر از مضرات، فواید شکلات تلخ را دریافت کنید باید آن را به حدی نرمال مصرف کنید. مثلا به اندازه دو تا سه بار در هفته.

شکلات تیره:

شامل شیره اصلی شکلات، شکر، کره کاکائو، وانیل و لسیتین است. هیچ شیر یا پودر شیری در شکلات تیره یا شکلات سیاه وجود ندارد. در ایران برخی به اشتباه به این شکلات، شکلات تلخ می‌گویند. در حالی که شکر جزو ترکیبات این شکلات است. برخلاف شکلات «شیرین نشده» که معرفی شد و به حق شایسته نام شکلات تلخ هم هست. محتوای کاکائوی این نوع شکلات در بازار، بین 30 تا 80 درصد متغیر است. شکلات‌های تلخ و شیرین و نیز نیمه شیرین موجود در بازار هم جزو دسته همین شکلات تیره قرار می‌گیرند.

این مطلب را هم بخوانید
روش‌های جذاب تزئین کادو بدون استفاده از کاغذ کادو

انواع شکلات-شکلات تیره-شکلات سیاه-شکلات تلخ

 

شکلات تلخ و شیرین (bittersweet)

این شکلات حاوی حداقل 35 درصد کاکائو خالص است. اکثر شکلات‌های تخته‌ای تلخ و شیرین حاوی 50 درصد شیره شکلات خالص هستند که گاهی تا 70 یا 80 درصد هم افزایش می‌یابد. این شکلات نسبت به شکلات شیرین و یا نیمه شیرین تلخ‌تر است. با این حال میزان شکر استفاده شده در این شکلات قاعده خاصی ندارد. ممکن است در بعضی از برندها، بیترسوئیت تخته‌ای، حتی از شکلات‌های نیمه شیرین هم شیرین‌تر باشند.

انواع شکلات-شکلات تلخ و شیرین-شکلات بیترسوئیتد

 

شکلات نیمه شیرین

این اصطلاح، به وسیله یکی از برندهای شکلات امریکایی به نام Nestle Toll House محبوب شد. شکلات نیمه شیرین حاوی حداقل 35 درصد کاکائوی خالص، و معمولا رنگ آن تیره‌تر از شکلات تیره شیرین (مورد بعدی) است. اما از شکلات تلخ و شیرین، شیرین‌تر است. البته همان عدم وجود قاعده کلی در محتوای شکر شکلات‌ها، باعث می‌شود که این دسته‌بندی کاملا نسبی باشد و در بین تمام برندها صادق نیست.

انواع شکلات-شکلات نیمه شیرین- شکلات شیرین

 

شکلات تیره شیرین

یک نوع شکلات تیره است، به این معنی که شامل شیر نیست، اما درصد زیادی شکر دارد و نسبت به دیگر انواع شکلات تیره، شیرین‌تر است. اکثر برندهای شکلات تیره شیرین، فقط 20 تا 40 درصد کاکائوی خالص دارند.

انواع شکلات-شکلات شیرین

 

شکلات شیری

علاوه بر کره کاکائو و شیره اصلی شکلات، شکلات شیری حاوی مقداری شیر فشرده یا شیر خشک نیز هست. شکلات شیری باید حاوی حداقل 10 درصد شیره شکلات، 3.39 درصد روغن شیر، و 12 درصد شیر خالص باشد. شکلات شیری معمولا شیرین‌تر از کلیه انواع شکلات تیره است. همچنین رنگ روشن‌تری دارد و با خوردن آن، کمتر طعم اصلی شکلات را می‌چشید. نرم کردن صحیح شکلات شیری (به منظور پخت کیک و شیرینی) دشوار است و به گرمای بیش از حدی نیاز دارد.

انواع شکلات-شکلات شیری

 

شکلات سفید

نام شکلات سفید ریشه در کره کاکائویی که حاوی آن است، دارد. اما جالب است که شامل شیره شکلات یا هر نوع محصول کاکائویی دیگر نیست. در نتیجه اساسا طعم شکلات نمی‌دهد و معمولا طعم وانیل یا دیگر ترکیبات سازنده‌اش را می‌گیرد. اصولا، شکلات سفید باید شامل حداقل 20 درصد کره کاکائو، 14 درصد شیر خالص و حداکثر 55 درصد شکر باشد. برخی از انواع شکلات سفید هم وجود دارد که به جای کره کاکائو، حاوی چربی‌های گیاهی است.

انواع شکلات-شکلات سفید-شکلات شیرین

 

شکلات کوورچر (Couverture)

معمولا توسط حرفه‌های شیرینی پزی و کیک پزی و یا قنادی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شکلات حاوی درصد زیادی (حداقل 30 درصد) کره کاکائو و نیز درصد زیادی شیره کاکائو است. این نسبت زیاد قیمت آن را گران می‌کند، اما در عوض شکلاتی نرم است که به سرعت ذوب می‌شود. به همین دلیل است که کمتر اسم آن را شنیده‌ایم. این شکلات برای پخت شیرینی‌های نرم بسیار مناسب است. در انواع تیره، شیری و سفید وجود دارد اما انتظار اینکه در هر جایی آن را پیدا کنید نداشته باشید.

انواع شکلات-شکلات کوورچر-شکلات شیرینی پزی- شکلات گران

 

شکلات جایندویا (Gianduja)

جایندویا یک شکلات اروپایی است که از شکلات و خمیر مغزیجات درست می‌شود. خمیر فندق رایج‌تر است اما با خمیر بادام نیز ساخته می‌شود. در انواع تیره یا شیری وجود دارد. این شکلات می‌تواند به عنوان یک طعم دهنده و یا جایگزین شکلات تیره یا شیری مورد استفاده قرار گیرد. در دمای اتاق به اندازه کافی سخت هست که بریده شود، اما نرم‌تر از آن است که به عنوان شکلات‌های قالبی مورد استفاده قرار گیرد.

انواع شکلات-شکلات جیاندویا-شکلات جایندویا-شکلات آجیلی

 

شکلات روکش شیرینی (candy coating)

با اسم‌های دیگری هم شناخته می‌شود. «روکش قنادی»، «روکش تابستان» و «روکش ترکیبی» نام‌های دیگر این شکلات هستند که طعمی شبیه به شکلات شیری تیره دارد و در آن روغن گیاهی و یا پالم، جایگزین کره کاکائو شده است. این روغن‌ها ارزان‌تر هستند و در نتیجه این شکلات ارزان‌تر از سایر شکلات هاست و حاوی مقدار زیادی شیره شکلات هم نمی‌شود. همچنین چندان هم طعم شکلات ندارد. اما قابلیت ذوب شدن خوبی دارند، به همین خاطر معمولا در قنادی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. مراقب باشید که این شکلات را هیچ‌گاه با شکلات‌های واقعی ترکیب نکنید، چرا که چربی آنها با هم ناسازگار است و شیرینی یا کیک پخته شده تغییر رنگ می‌دهد و طعم و بوی چندان جذابی نخواهد داشت.

انواع شکلات-شکلات روکش شیرینی-شکلات روکش قنادی-شکلات روکش ترکیبی-شکلات مصنوعی

 

منبع: thespruce

2 دیدگاه

  1. شکلات تلخ از جمله خوردنی های است که بیش از حد روی خواص لاغری اش مانور داده می شود. همانطور که در این مطلب به خوبی ذکر شده، شکلات تلخ از نظر علمی به تنهایی برای لاغر شدن کافی نیست. همانطور که بسیاری از موارد دیگر به تنهایی برای کم کردن وزن کافی نیستند و چه بسا برخی از خوراکی های معروف به لاعر کننده، در صورت مصرف اشتباه نتیجه عکس داشته باشند. عجیب است که در ایران هزاران و شاید میلیونها نفر هستند که دوست دارند با ادامه سبک غلط زندگی خود (عادات اشتباه غذایی و فعالیت بدنی ناکافی) و بدون زحمت وزن خود را کاهش هم بدهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی