چرا باید جشن روز تولدمان را هر سال برگزار کنیم؟

جشن روز تولد - روز جشن تولد - جشن تولد جذاب - شادی جشن تولد

روز تولد روزیست که یک بار در سال می‌آید. بنا به چندین دلیل خوب است که جشن روز تولد را بگیرید. روز تولد زمانی است برای اینکه یک فرد سالگرد تولدش را تصدیق کند. جالب است که در بسیاری از فرهنگ‌ها آداب جشن تولد مشابه است. معمولا روز تولد با جوایز و کادوها، سفارش کیک تولد، مهمانی و دیگر فعالیت‌های مشابه جشن گرفته می‌شود. دلایلی وجود دارد که برای چنین روزی جشن برگزار کنید.

تولد شما، شروع شما بود

تولد شروع زندگی شما بوده است. خداوند شما را با اهداف مشخصی در این جهان، آفریده است. هر بار که روز تولد فرا می‌رسد، به نوعی نشان‌دهنده این است که شما هنوز در عبودیت خداوند هستید. روز تولدتان یک نشانه برای شماست تا یک شانس دیگر برای انجام ماموریتی که در خلقتتان بوده است، داشته باشید.
بنابراین روز تولد یک مناسبت مهم است. همانطور که ملت‌ها سالروز پیدایش خود را جشن می‌گیرند، و یا سازمان‌ها برای بزرگداشت سالروز تاسیس‌شان مراسم برگزار می‌کنند، خوب است که روز تولد را نیز جشن بگیرید. این روز چیزی فراتر از صرف دریافت چند هدیه است. روز تولد شما، شانسی برای یادآوری یک رخداد بزرگ است. شانسی برای جشن گرفتن و سپاسگزاری از بستگان و دوستان، شانسی برای نشان دادن اینکه شما هنوز اینقدر سرزنده هستید که تولدتان را جشن بگیرید.

جشن روز تولد - روز جشن تولد - تولد مجدد - تولد دوباره

 

دلایلی برای برگزاری جشن روز تولد

 

1- جشن گرفتن روز تولد یک ابراز تشکر است

از این منظر، برگزاری جشن تولد یک نوع ابراز شکرگزاری از خداوند، بابت متولد شدن و زنده بودن است. همچنین فرصتی برای تفکر مجدد در مورد زندگی خودتان است. زمان مناسبی است برای نظر کردن به گذشته، ارزیابی حال و طرح ریزی برای آینده. در واقع زمان تقاطع گذشته شما با حال و آینده است.

این مطلب را هم بخوانید
ایده‌های تزیین خانه برای جشن تولد، چرا خودتان انجام ندهید؟

 

2- روز تولد، شانسی است برای تجدید نظر

این روز نه تنها زمانی است برای تفکر در مورد تولد، بلکه زمان مناسبی است برای اندیشیدن به تولد مجدد. از این فرصت برای یک شروع تازه استفاده کنید. مهم نیست که دیروز یا سال پیش، اتفاقات به چه شکل پیش رفته است. شما همیشه این توان را دارید که مجددا تلاش کنید. به همین دلیل است که روز تولد شما یک روز برای تجدید نظر است، یک شانس برای بازسازی، نه فقط از نظر مادی، بلکه از نظر روحی و معنوی.

 

3- شادی‌های نو در روز تولدتان

رسیدن به یک سال دیگر، به معنی دستیابی به فرصت بی‌بدیل زندگی کردن به مدت یک سال دیگر است. به شما نعمتی به اندازه یک سال زندگی کردن داده شده است. به این فکر کنید که در این یک سال چقدر از نعمت اکسیژن خدا بهره بردید. فکر کنید که در چند شب از شب‌های زیبای خدا به شما فرصت دراز کشیدن و خوابیدن و در چند صبح از صبح‌های دل‌انگیز هستی فرصت لبخند زدن به روز به شما اعطا شده است.
همه ما عاشق کمی با هم بود هستیم. خوش گذراندن و سرگرم بودن یکی از حالات مسری است. طوری که اگر کسی را ببینیم که در حالت شادی و نشاط و تفریح است دوست داریم مانند او شویم. این حس در موقع تماشای بازی کودکان بیشتر به سراغ بزرگ‌ترها می‌آید. همه بزرگ‌ترها زمان‌هایی را تجربه می‌کنند که دوست دارند خیلی از معذوریت‌ها را رها کنند و کودک شوند. در یکی از مطالب قبلی، بازی‌های مناسب جشن تولد کودکان را معرفی کردیم. تولد بزرگترها هم نباید خالی از نشاط و تفریح باشد.

این مطلب را هم بخوانید
معرفی انواع فینگر فود برای تولد کودکان

جشن روز تولد - روز جشن تولد - جشن تولد جذاب - شادی جشن تولد

 

4- موجودیت خود را تصدیق کنید

وقتی شما روز تولدتان را جشن می‌گیرید، گویی موجودیت و سرزنده بودن خود را اعلام کرده‌اید. اهمیتی ندارد که در چه نوع خانواده‌ای متولد شده‌اید، شما در این دنیا هستید تا زندگی خود را تا پایان و به بهترین شکل ادامه دهید. جشن گرفتن روز تولد روشی است برای شکرگزاری از خداوند به خاطر فرصتی که برای دیدن دوباره جشن تولدتان به شما اعطا کرده است.

 

5- در جشن تولد با افراد صمیمی شوید

جشن تولد راه فوق‌العاده‌ای برای اقوام و دوستان است تا با شما صمیمی شوند. معمولا افراد تلاش می‌کنند تا در روز تولد با شما رابطه خوشایند و مودبانه‌ای داشته باشند. هدایا هم بسیار خوب هستند، اما یک آرزو یا ابراز احساسات که از قلب برآید و از طرف کسانی که دوستتان دارند باشد، بهتر از تمام هدایای این جهان است.

 

6- با بالا رفتن سن، خرد و فضیلت هم رشد می‌کند

بسیاری از ما احساس عاقل‌تر شدن را تجربه کرده‌ایم. مرور خاطرات و تصمیمات گذشته، می‌تواند ما را به این احساس برساند. تصمیمات زیادی گرفته‌ایم که شاید امروز آنها را نابه‌خردانه می‌دانیم. روندهایی را در زندگی‌مان پیش برده‌ایم که می‌توانست خیلی درست‌تر پیش برود. این تجربه و خرد در طول زمان و با گذشت سال‌های عمرمان به دست آمده است. واقعا بد نیست که این رشد عقلانی را به فال نیک بگیریم. روز تولد می‌تواند روز پایان یک مرحله از رشد عقلانی و شروع مرحله بعدی این رشد باشد.

ایده‌های جشن برای روز تولد

در این مورد چند مطلب کاربردی در وب‌سایت کیکانه منتشر کردیم. گفتیم که جشن تولد به معنی داشتن یک میهمانی بزرگ هر ساله نیست. یک برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری جشن تولد داشته باشید. با رعایت برخی نکات می‌توانید مخارج جشن تولد را کاهش دهید. درست کردن خوراکی‌های ساده و خوشمزه برای جشن تولد و دعوت از دوستان یا اقوام نزدیک، می‌تواند همه آنچه را که می‌خواهید انجام دهد. همچنین جهت سفارش کیک خود می‌توانید از فروشگاه اینترنتی کیکانه استفاده کنید.
بنابراین تولدتان را همه‌ساله جشن بگیرید. اگر چنین تصمیمی گرفتید، سعی کنید اهداف و نیت‌های اصلی برگزاری جشن تولد را بشناسید. به این منظور که این اهداف، جایشان را با مقاصد دیگر عوض نکنند. همیشه گفته‌ایم که جشن تولد جایی برای «چشم و هم‌چشمی» و خودنمایی نیست.

این مطلب را هم بخوانید
طراحی و برنامه ریزی جامع یک جشن تولد

 

منبع: holidappy

1 دیدگاه

  1. سلام تولد بچه رو شب قبل روز شناسنامه باید گرفت یا همون شب ب دنیا امدنش. متولد ۳.۳ ۹۹ مثلا باید شب ۲ .۳.۴۰۰ باید گرفت یا ۳.۳ .۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی