ایده‌های تزیین خانه برای جشن تولد، چرا خودتان انجام ندهید؟

تزیین خانه برای جشن تولد-تزیین جشن تولد پسرانه

همانطوری که قول داده بودیم، در این مطلب قصد داریم ایده‌هایی را برای تزیین خوراکی‌ها، کاردستی‌ها و دکوراسیون خانه برای جشن تولد معرفی کنیم. این ایده‌ها را می‌توانید برای کودک خود سفارشی‌سازی کنید. سعی کردیم مطالب را به نحوی جمع‌آوری کنیم که با مواد و وسایل مقرون به صرفه و پایه‌ای قابل اجرا باشند. البته توجه کنید که در این مطلب تزیین‌های به مراتب حرفه‌ای تر از آنچه در آموزش تزیین جشن تولد با بادکنک، خواندید را آموزش خواهیم داد.

آموزش تزیینات جشن تولد برای برگزاری جشن تولد در منزل

1-نوارهای فانتزی

اگر پارچه‌های باریکی در منزلتان دارید از آنها استفاده کنید. پارچه‌فروشی‌ها هم معمولا حجم زیادی از این پارچه‌ها را که دیگر کاربردی برایشان ندارد، رایگان یا به قیمتی ناچیز می‌فروشند. البته رول پارچه‌های نواری (استیمر) هم در رنگ‌های گوناگون به فروش می‌رسد که می‌توانید تهیه کنید. شما خیلی راحت میتوانید این پارچه های غیر قابل استفاده را به یک وسیله کاربردی تبدیل کنید و در تزیین خانه برای جشن تولد از آنها استفاده کنید.

 

یک پرده تئاتر درست کنید

4 ردیف از نوارها را روی دیوار قرار دهید. پهنای آن هر چقدر که دوست دارید باشد. بهتر است از دو یا سه رنگ استفاده کنید. ابتدا از هر رنگ یک نوار را با طول دلخواهتان ببرید. پیشنهاد ما حدود 50 سانتی‌متر است. این نوارها به دیوار می‌چسبند و یا آویزان می‌شوند. سایر نوارها را می‌توانید عمود بر این نوارها منگنه کنید. ابتدا از ردیف پایینی شروع کنید. یک رنگ تیره را انتخاب کنید و چندین نوار را به همان صورت که گفته شد به نوار نگه دارنده منگنه کنید. این لایه زیرین پرده شماست. بهتر است مانند شکل طول نوارهای آویزان همرنگ، دقیقا برابر نباشد. برای سایر ردیف‌ها هم همین کار را تکرار کنید. و طول نوارهای ردیف‌های بالایی را به تناسب کاهش دهید.

تزیین خانه برای جشن تولد-تزیین شیک

نکته: انتخاب رنگ‌ها را با توجه به سلیقه و همینطور کاربرد آنها انجام دهید. مثلا رنگ زرد و مشکی برای تم میهمانی مناسب است. یا پارچه‌های سبز رنگ مختلف (حتی همراه با گل) برای تم بهاری.

پله‌پله بالا ببرید

یک مسیر را برای نوارها طرح‌ریزی کنید که در طول دیوار، میز یا دیگر وسایل خانه باشد. یک تکه نوارچسب دو طرفه به بالای آنها بچسبانید. یک سر نوارها را به دیوار وصل کنید. چسباندن نوارچسب دوطرفه به نوارهای رنگی را در فواصل 30 سانتی‌متری تکرار کنید، تا جایی که نوارها به مقصد مد نظر شما برسند. این کار را برای نوارهای رنگی بیشتر و با رنگ‌های متفاوت تکرار کنید.

تزیین خانه برای جشن تولد-تزیین ساده و شیک مهمانی

نکته: باز هم می‌توانید با انتخاب رنگ‌های مناسب سلیقه یا هدف خود را برآورده کنید. می‌توانید با ترکیب رنگ‌های سیاه و سفید چیزی مانند مسیر مسابقه درست کنید. یا می‌توانید یک رنگین کمان ایجاد کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از این نوارها بازی شکار گنج را طراحی کنید. برای آشنایی با بازی شکار گنج، بازی‌های مناسب برای جشن تولد کودکان را مشاهده کنید.

به یک حلقه گره بزنید

پارچه‌های رنگی را در اندازه 30 سانتی‌متر ببرید (حداقل از دو رنگ استفاده کنید.). نوارها را از نیمه تا بزنید. حدود 3 سانتی‌متر پایین‌تر از محل تا را بپیچانید تا یک حلقه در بالای آن ایجاد شود. می‌توانید با یک چسب محل این پیچاندن را بچسبانید تا ثابت باقی بماند. این حلقه‌ها را از یک نخ یا طناب تزیینی عبور دهید.
نکته: از صورتی، سفید و طلایی برای مهمانی‌های رمانتیک استفاده کنید. سفید و قرمز برای سیرک‌ها مناسب هستند. صورتی، نارنجی، آبی و زرد هم برای جشن‌های مذهبی مثل جشن تکلیف جلوه زیبایی دارد.

تزیین خانه برای جشن تولد-تزیین رایگان

 

2-بادکنک‌های زیبا

پیش از این برخی روش‌های تزیین خانه با بادکنک را منتشر کردیم. اگر می‌خواهید تزیین خانه شما برای جشن‌های مختلف، حرفه‌ای و در عین حال ارزان باشد، و نیازی هم به مهارت خاصی نداشته باشد، بادکنک‌ را در اولویت اول قرار دهید. برای پر کردن آنها نیاز چندانی هم به گاز هلیوم نیست. اما بهتر است برای استفاده از تعداد زیادی از آنها، حداقل از یک تلمبه دستی کوچک استفاده کنید.

یک شماره درست کنید

با استفاده از چسب‌های کاغذی که نقاش‌ها از آنها استفاده می‌کنند طرح یک شماره را روی دیوار بزنید. بهتر است قطر این شماره‌ای که با چسب ساخته‌اید به 10 سانتی‌متر برسد. بادکنک‌هایی را در اندازه‌های گوناگون باد کنید و آنها را گره بزنید (در عکس از حدود 50 بادکنک استفاده شده است.). می‌توانید با انواع چسب‌ها بادکنک را به چسب کاغذی که در ابتدا به دیوار چسبانده‌ بودید، بچسبانید. و یا می‌توانید به جای چسب کاغذی از چسب‌های دو طرفه استفاده کنید که بادکنک‌ها نیز به راحتی به آنها بچسبند.

تزیین خانه برای جشن تولد-تزیین جشن تولد با بادکنک

بهتر است مانند شکل از رنگ‌های هم‌خانواده استفاده کنید. مجددا پیشنهادات ویژه‌ای برای ترکیب ارائه می‌کنیم. می‌توان از ترکیب رنگ‌های مشکی، خاکستری و قرمز برای پسرهای (یا حتی دخترهای) علاقه‌مند به قهرمانان و یا بازی‌ها و فیلم‌های اکشن استفاده کرد. یا از ترکیب زرد و آبی برای علاقه‌مندان به مینیون. یا اگر کودکی دارید که به ماینکرفت علاقه‌مند است، ترکیب سبز و مشکی یک جشن رویایی را برای او می‌سازد.

این مطلب را هم بخوانید
آموزش طراحی کارت پستال جذاب و مقرون به صرفه

زنجیر بسازید

برای این کار باید از بادکنک‌های پیچ خور استفاده کنید. همان بادکنک‌های درازی که برای ساختن انواع کاردستی هم از آنها استفاده می‌شود و در بازار موجود است. آنها را به اندازه 3/4 ظرفیتشان باد کنید و انتهای آن را گره بزنید. باقیمانده دم (که باد نکردید) را به گره سر بادکنک، گره بزنید. این اولین قسمت زنجیر شماست. بادکنک دوم را هم به همان میزان باد کنید و به دور بادکنک اول حلقه‌اش کنید. سپس مانند قبل این بادکنک را هم گره بزنید. تا جایی که این زنجیر به اندازه دلخواه شما برسد ادامه دهید. نمونه‌ای از این کار دستی را در شکل مشاهده می‌کنید.

تزیین خانه برای جشن تولد-تزیین جشن تولد با بادکنک

نکته: باز هم پیشنهاداتی برای ترکیب رنگ داریم. برای پسربچه‌هایی که عشق دزدان دریایی و قلاب روی دست و چشم‌بند معروف دزدان دریایی هستند، رنگ‌های سیاه، قرمز و سفید را به هم متصل کنید. ترکیب سبز و آبی هم تم زیر دریا را تداعی می‌کند. در مجموع به یاد داشته باشید که ترکیب رنگ‌های قهرمانان مورد علاقه فرزندتان، واقعا میهمانی را برای او منحصر به فرد می‌کند.

یک حیوان درست کنید

برای این مورد باید کمی در کشیدن نقاشی مهارت داشته باشید. البته طرح گرافیکی حیوانات مختلف یا دیگر اشیاء و موجوداتی که فرزندتان به آن علاقه‌مند است در سطح اینترنت فراوان یافت می‌شود. کافیست کمی حوصله جستجو داشته باشید. شکل روی کاغذ را با قیچی ببرید. قسمت‌های مختلف طرح را نیز ببرید. مثلا مانند شکل، برای حیوانات، دست، پا، گردن یا دم آنها را ببرید. حالا با استفاده از چسب‌های دوطرفه این قسمت‌ها را به یک بادکنک با سایز مناسب متصل کنید. بادکنک‌های دایره یا بیضی شکل، جایگزین مناسبی برای بدن حیوانات هستند.

تزیین خانه برای جشن تولد-تزیین جشن تولد با بادکنک

سایر ایده‌های بادکنک‌آرایی را می‌توانید در مقاله تزیین جشن تولد کودکان با بادکنک مشاهده فرمایید.

 

3-سر مهمانان کلاه بگذارید!

کلاه قیفی هم یک ابزار دم دستی دیگر برای جلوه دادن به جشن تولد است. به خصوص در جشن تولد کودکان، فضای فانتزی خاصی ایجاد می‌کنند. کلاه‌هایی که به سادگی با یک تکه مقوا و کمی چسب هم قابل ایجاد هستند.
در این بخش چند ایده را معرفی می‌کنیم که همین کلاه‌های دست‌ساز معمولی را به صورتی که می‌خواهید تزیین کنید.

یک غذا را انتخاب کنید

یک کلاه پیتزایی درست کنید: برای این کار می‌توانید از کاغذ رنگی قرمز برای برش دایره‌های کوچک و از کاغذ رنگی سبز برای برش کاغذهای c شکل استفاده کنید. همچنین می‌توانید شکل قارچ را هم از کاغذهای خاکستری یا سفید در بیاورید. این اشکال را به وسیله چسب مایع، به یک کلاه قیفی زرد رنگ بچسبانید. نمونه آن را در شکل مشاهده می‌کنید.

تزیین خانه برای جشن تولد-کلاه تولد-کلاه قیفی

 

به همین شکل می‌توانید شکل خوراکی‌های دیگر را نیز در کاغذهای رنگی ببرید و روی کلاه بچسبانید.

با استیکرها بازی کنید

برای افزودن چشم‌های هیولا روی کلاه رنگی، دایره‌های سفید رنگ با قطر 2.5 سانتی‌متر ببرید. برای سیاهی چشم نیز یک دایره مشکی رنگ با قطر حدود نصف دایره‌های سفید در بیاورید. همانند شکل این اشکال را روی کلاه بچسبانید. برای دهان هم مثلث‌های مشابه سفید رنگی را برش دهید. مشابه شکل، بالای آن هم با یک ماژیک مشکی یک خط بکشید.

تزیین خانه برای جشن تولد-کلاه تولد فانتزی-کلاه قیفی

نکته: ایده‌های بسیار زیادی را می‌توان برای تبدیل کلاه به یک استیکر، اجرا کرد. کمی از خلاقیت خود استفاده کنید. کپی برداری از استیکرهای تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی هم فکر بدی نیست. باز هم شخصیت‌ها و قهرمانان محبوب کودک خود را در نظر داشته باشید.

4-خوراکی‌های تمام عیار!

به هر حال یک پخش جدا نشدنی از هر مهمانی و به خصوص جشن تولد، خوراکی‌های آن است. به خصوص اگر این جشن تولد مخصوص کودک شما باشد. می‌توانید با خوش سلیقگی، انواع خوراکی‌هایی که قرار است سرو شود را تزیین کنید. از میوه گرفته تا کیک یا کاپ‌کیکی که خودتان درست می‌کنید، البته اگر می‌خواهید در کنار کیک تولد، کیک‌ یا شیرینی‌های دیگری نیز در میهمانی سرو کنید.

به خصوص هنگام سفارش کیک تولد، به تزیین آن اهمیت سخت‌گیرانه‌ای بدهید. البته اگر پای ثابت آموزش‌های کیکانه باشید می‌توانید در پخت کیک‌های تولد، کاملا حرفه‌ای شوید.‌ علاوه بر این، اگر تمایل به خرید کیک تولد دارید، خرید اینترنتی کیک، امکان مقایسه‌ی مدل‌های مختلف کیک تولد را برای شما فراهم می‌کند و انتخاب برایتان آسان‌تر می‌شود. پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل سری به فروشگاه اینترنتی کیکانه بزنید.
تزیین به وسیله خامه رویه کیک و یا فوندانت، از رایج‌ترین و خوشمزه‌ترین تزیینات کیک و کیک تولد است. از خوراکی‌های دیگری نیز می‌توانید در جشن تولد استفاده کنید. در این مورد می‌توانید مقالات دیگر وب‌سایت کیکانه را مطالعه نمایید.

 

5- دیوار پولکی

تزیین ساده و خانگی تولد - پولک دیواری - کار دستی پولکی

اگر دوست داشتید قید پس زمینه‌های پیچیده با اجراهای سخت را بزنید، این ایده ساده‌تر را برای تزیین خانگی جشن تولد پیشنهاد می‌کنیم. با استفاده از پولک‌های دیواری، نقاطی رنگی روی دیوار ایجاد کنید تا تاکید بیشتری بر میز دسرها و خوراکی‌های یا میز کادوها بشود. همچنین این پس زمینه، برای گرفتن عکس‌های میهمانی، بسیار جذاب است.

این مطلب را هم بخوانید
ولنتاین چه روزی است؟

 

روش ساخت پولک‌های دیواری

شما به تعدادی کاغذ رنگی، یک پانچ دایره‌ای و مقداری چسب مایع پاک‌ شونده و یا حتی چسب شیشه‌ای نیاز دارید.

انتخاب رنگ کاغذهای رنگی، مهم‌ترین بخش این تزیین است. باید با توجه به تم رنگی که برای جشن تولد انتخاب کرده‌اید این کار را انجام دهید. البته اگر رنگ خاصی را انتخاب نکرده‌اید، دست بازتری دارید. با این حال باید حداقل سن، جنسیت و حتی علایق شخصی که روز تولد اوست را در انتخاب رنگ‌ها دخیل کنید. مسلما این تزیین دست‌ساز جشن تولد، به کودکان تعلق ندارد. حتی برای تزیین مهمانی‌های دیگر (غیر از جشن تولد) نیز کاربردی است. بنابراین رنگ‌ها را بنا به شرایط میهمانی انتخاب کنید.

تزیین ساده و خانگی تولد - پولک دیواری - کار دستی پولکی

از یک پانچ دایره‌ای 4 تا 6 سانتیمتری برای درآوردن دایره‌ها استفاده کنید. تعداد دایره‌هایی که درست می‌کنید، به مساحت دیواری که قرار است بپوشانید و نیز تراکم مد نظرتان بستگی دارد. البته می‌توانید با یک سکه بزرگ یا لیوان یا پرگار، جای دایره‌ها را در کاغذها در بیاورید و سپس آنها را قیچی کنید که کار وقت‌گیرتری است. در نهایت کمی چسب پاک شونده به هر یک از دایره‌ها بچسبانید و آنها را به دیوار بزنید. البته می‌توانید به سادگی از چسب شیشه‌ای استفاده کنید. به این صورت که آن را تا کنید تا یک طرف تا به دایره‌های کاغذی و طرف دیگر به دیوار بچسبد.

 

6- تزیینات آب‌رنگی

 

این یک تزیین ساده و شیک برای جشن تولدهای تابستانی است. می‌توانید به راحتی خانه خود را با آب‌رنگ تزیین کنید. کار چندان سختی نیست. کافیست یک تکنیک ساده را به کار برید. یک طراحی آب‌رنگ ساده مثل تصویر اول گالری پایین بکشید. این طراحی را در کامپیوتر خود اسکن کنید و سپس آن را در اندازه‌های زیاد و تعداد مد نظر خودتان پرینت بگیرید و روی اجزاء مختلف خانه بچسبانید. تصاویر زیر را مشاهده کنید تا برای طراحی آب‌رنگی یا اجزائی که طرح را روی آن می‌چسبانید، از آنها ایده بگیرید.

7- رومیزی نقشه

تزیین میز تولد - رومیزی نقشه ای

می‌توان از نقشه‌های قدیمی، مجددا به عنوان رومیزی استفاده کرد. این یک ایده جدید، جذاب و خاص است. به خصوص که ممکن است با برخی از تم‌های جشن تولد، هماهنگی بالایی داشته باشد. مثلا در مطالب مربوط به تم تولد پسرانه تم کابوی، و یا تم دزدان دریایی را معرفی کردیم. ایده ساده و کم دردسر استفاده از نقشه به عنوان رومیزی، همخوانی زیادی با این دو تم خواهد داشت.

 

8- قدرت برچسب‌ها و ستاره‌ها برای تزیین خانگی جشن تولد

تزیین ظروف یک بار مصرف - تزیین ساده تولد - برچسب های تزیینی

وقتی قرار است از یک میهمانی پرجمعیت، میزبانی کنید، لیوان‌های کاغذی به صرفه‌ترین و راحت‌ترین انتخاب برای نوشیدنی‌ها هستند. به خصوص برای جشن تولدهای تابستانی که نوشیدنی‌هایی چون شربت و آبمیوه، در آن نقش پررنگی ایفا می‎کنند. اما انتخاب لیوان‌های کاغذی به این معنی نیست که شما مجبورید سبک و دکوراسیون جشن تولد را رها کنید. باید این لیوان‌ها (یا حتی دیگر ضروف پلاستیکی یا کاغذی) را با اشکال یا برچسب‌ها مرتبط به طراحی رنگی یا تم تولد، سفارشی کنید.

به همین خاطر می‌توانید از برچسب‌های مختلف استفاده کنید و یا اشکالی را روی کاغذ و مقوا پرینت بگیرید تا تزیینات سفارشی خود را به سادگی با لیوان‌ها و ظروف پلاستیکی و کاغذی در هم آمیزید.

 

9- نوارهای پرچمی در تزیینات خانگی جشن تولد

تزیین ساده جشن تولد - پارچه های پرچمی

یک مثلث متساوی الساقین روی کاغذ A4 رسم کنید. این مثلث را برش بزنید و از آن به عنوان شابلون استفاده کنید و روی کاغذ رنگی چندین مثلث دیگر رسم کنید و برش بزنید. از این کاغذها به عنوان پرچم‌های تزیینی دست‌ساز استفاده خواهد شد.

حالا یک تکه ریسمان (با طول دلخواه خودتان بسته به جایی که قرار است آن را نصب کنید) بردارید. به انتهای مثلث‌هایی که برش داده‌اید (یعنی قاعده مثلث‌ها) کمی چسب بزنید و آنها را به ریسمان بچسبانید. طول ریسمان را با این پرچم‌ها بپوشانید.

به همین سادگی تزیینی زیبا و خانگی برای جشن تولد خواهید داشت.

10- آب‌های رنگین

جام‌های شیشه‌ای را با آب‌های رنگی پر کنید و درون هر جام چند شاخه گل به رنگ‌های مختلف قرار دهید. این جام‌های رنگی صحنه زیبا  و چشم‌ نوازی ایجاد می‌کنند و باعث جلب نظر مهمانان می‌شوند.

تزیین خانه برای جشن تولد-آب های رنگین-تزیین تولد ساده و شیک

11-آموزش ساخت تم تولد سبیل(جنتلمن) در منزل

تم سبیل یا همان تم جنتلمن یک تم تولد محبوب و مناسب برای پسرها و آقایان است. درباره این تم در مقاله تم تولد مردانه توضیحاتی داده شده است.

همانطور که از اسم این تم مشخص است مهم ترین شاخصه ی این تم سبیل است که شما به راحتی میتوانید خودتان آن را در منزل بسازید.

تزیین خانه برای جشن تولد-تم تولد سبیل-آموزش ساخت تم تولد سبیل در منزل

وسایل مورد نیاز

 • مقوای مشکی
 • قیچی
 • مداد
 • نی آب میوه
 • پانچ به قطر سوار نی
 • چسب حرارتی( دلخواه)
 • الگوی سبیل( میتوانید از اینترنت دانلود کنید)
این مطلب را هم بخوانید
تاریخچه جشن تولد در ادیان و کشورهای مختلف

مراحل کار

ابتدا شکل سبیل مورد نظر خود را با مداد روی یک کاغذ سفید بکشید سپس با استفاده از قیچی آن را برش بزنید.

تزیین خانه برای جشن تولد-تم تولد سبیل-آموزش ساخت تم تولد سبیل در منزل

از این سبیل کاغذی به عنوان الگو استفاده کنید و با استفاده از آن به تعداد مورد نیاز سبیل روی مقوا بکشید و برش بزنید.( با این کار همه سبیل­ها یک اندازه می­شوند).

بعد از اینکه همه سبیل­ها را برش زدید باید با استفاده از پانچ مرکز هر سبیل را سوارخ کنید.

سپس سر نی ها را وارد سوارخ ها کنید.

نکته: اگر از نی­ های خمیده استفاده نمی­کنید به جای سوارخ کردن مرکز سبیل ها آنها را با استفاده از چسب حرارتی به کنار نی­ ها بچسبانید.

ایده­ های بیشتر

علاوه بر رنگ مشکی میتوانید از رنگ های دیگری هم برای سبیل­ ها استفاده کنید

به همین شکل که سبیل ها را طراحی کردید تعدادی پاپیون هم برای زیباتر شدن تم تولد خود بسازید.

با استفاده از روبان یا نوارهای کاغذی تعدادی از سبیل­ها را در کنار یکدیگر قرار دهید و به شکل آویز به دیوار یا دور میز آویزان کنید.

آموزش ساخت تزیینات تولد با استفاده از کاغذ و بدون صرف هزینه

اگر به دنبال روش های ساده و مقرون به صرفه تزیین خانه برای جشن تولد هستید میتوانید به راحتی و با استفاده از کاغذهای بدون مصرف تزیینات زیبا و شیکی ایجاد کنید برای این کار شما تنها نیاز به کمی خلاقیت و سلیقه دارید. در ادامه ما چند ایده به شما ارائه میدهیم که میتوانید از آنها الهام بگیرید و خودتان ایده های جدیدی را نیز خلق کنید.

1- فرفره‌های کاغذی

با استفاده از کاغذهای رنگی تعدادی فرفره زیبا بسازید و آن‌ها را روی میز دسر، روی کادوها، کنار ظرف کیک و … قرار دهید.

تزیین خانه برای جشن تولد-فرفره های کاغذی-تزیین تولد خانه به روش ارزان و مقرون به صرفه

2- پروانه‌های کاغذی

کاغذهای رنگی را به شکل پروانه‌های کوچک برش بزنید و برای تزیین قاشق چنگال‌های روز میز از آن‌ها استفاده کنید. این یک راه ساده برای تزیین میز شام است.

تزیین خانه برای جشن تولد-پروانه های کاغذی-آموزش ساخت تزیینات تولد کاغذی

3- بنرهای تبریک تولد

یک راه ساده تزیین خانه برای جشن تولد استفاده از بنرهای تبریک تولد است.شما به راحتی می‌توانید این بنرها را خودتان در منزل بسازید.

وسایل مورد نیاز شما برای این کار

 • برچسب حروف الفبای انگلیسی
 • مقوای سفید یا رنگی
 • قیچی
 • پانچ
 • روبان

برای شروع کار شما ابتدا باید به تعداد حروف مورد نیاز خود دایره مقوایی برش بزنید.

سپس هر کدام از حروف مورد نظرتان را روی دایره‌های جداگانه بچسبانید.

سپس با استفاده از پانچ دو سوارخ عمودی در بالای هر دایره ایجاد کنید.

در نهایت همه دایره‌ها را با استفاده از روبان به ترتیب کنار یکدیگر قرار دهید.

تزیین خانه برای جشن تولد-بنرهای تولد-تزیین ساده و شیک تولد

4- آویز گل‌های کاغذی

تزیین خانه برای جشن تولد-آویزهای کاغذی زیبا-آموزش تزیینات منزل

با استفاده از قیچی و کمی خلاقیت می‌توانید کاغذهای غیرقابل استفاده را به یک وسیله تزیین شیک و ساده برای جشن تولد تبدیل کنید.

برای ساخت این آویزهای زیبا شما تنها به تعدادی کیسه کاغذی، قیچی، پانچ و نخ نیاز دارید.

ابتدا همه کیسه‌های کاغذی را همان‌طور که در تصویر زیر نشان داده شده برش بزنید.

تزیین خانه برای جشن تولد-آویزهای کاغذی زیبا-آموزش تزیینات منزل

اندازه همه کیسه‌ها باید به یک اندازه باشد سپس همه را روی یکدیگر قرار دهید و با استفاده از پانچ لبه پایین کیسه‌ها را سوراخ کنید( مطابق تصویر) .

تزیین خانه برای جشن تولد-آویزهای کاغذی زیبا-آموزش تزیینات منزل

یک نخ را از سوراخی که روی کیسه‌ها ایجاد کردید رد کنید و گره بزنید سپس اولین کیسه و آخرین کیسه‌ای که روی یکدیگر قرار داده‌اید را به هم نزدیک کنید و بچسبانید تا به شکل گل دربیاید.

تزیین خانه برای جشن تولد-آویزهای کاغذی زیبا-آموزش تزیینات منزلتزیین خانه برای جشن تولد-آویزهای کاغذی زیبا-آموزش تزیینات منزل

5- نوارهای چشمک زن

شما به راحتی می‌توانید با استفاده از کاغذ کادوهای براق و غیر قابل استفاده که در منزل دارید نوارهای تزیینی زیبایی بسازید و در تزیین خانه خود برای جشن تولد از آن‌ها استفاده کنید.

برای این کار شما به چند تکه مقوا، کاغذ کادو، قیچی و چسب نیاز دارید.

ابتدا مقواها و کاغذ کادو را به شکل دایره‌های کوچک تا بزرگ برش بزنید. (برای اینکه دایره‌ها صاف و یک دست باشند بهتر است که از پانچ با قطر 2 تا 6 اینچ استفاده کنید)

سپس کاغذ کادوها را با استفاده از چسب روی هر کدام از  دایره‌های مقوایی  بچسبانید.

بالا و پایین هر کدام از دایره‌ها را با استفاده از پانچ یک سوراخ ایجاد کنید. سپس همه دایره‌ها به ترتیب از بزرگ به کوچک به یکدیگر متصل کنید.

به همین شکل نوارهای بیشتری بسازید و همه را از سقف آویزان کنید.

تزیین خانه برای جشن تولد-نوارهای چشمک زن-آموزش تزیین منزل برای جشن تولد

به 16 روش و ابزار کلی که در تزیین خانه برای جشن تولد کاربرد دارند، اشاره کردیم. از هر یک از آنها مثال‌هایی عملی نیز عنوان کردیم. در سری مطالب تم جشن تولد، سعی کردیم ایده‌هایی را معرفی کنیم که اجرای سخت‌تر و حرفه‌ای تری دارند. البته در بین همان ایده‌ها هم، موارد ساده پیدا می‌شود. می‌توانید سری به آن مجموعه هم بزنید.

 

 

 

7 دیدگاه

 1. سلام . سایت بسیار خوب و مفیدی دارین .من که خیلی کیف کردم با سایتتون و استفاده ها بردم. امیدوارم برای دیگران هم همینطور بوده امیدوارم همیشه موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی