برای تولد خانم‌ ها چه هدیه‌ای بگیریم؟

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - لوازم آرایشی

یافتن هدیه مناسب برای تولد خانم ها دشوار است. هر زنی سلایق و علاقه‌مندی‌های متفاوتی دارد. بنابراین کمتر می‌توان به یک هدیه ثابت که مورد علاقه‌ی همه‌ی خانم‌ها باشد، دست یافت. در این مقاله قصد داریم شما را با ایده‌های هدیه تولد برای خانم ها آشنا کنیم. قبلا در مقاله “برای تولد آقایان چه هدیه‌ای بگیریم“، ایده‌هایی را برای کادوی تولد مردانه مطرح کرده‌ایم.

در وهله ی اول باید بودجه‌ی خود و سلیقه‌ی زنی که قصد دارید برای تولدش هدیه بگیرید را در نظر بگیرید. اما نکته‌ی مهم دیگر این است که چه مدت از آشنایی شما می‌گذرد و با او چه نسبتی دارید. طبیعتا نوع هدیه‌ای که برای تولد مادرتان باید تهیه کنید با هدیه‌ای که مورد پسند نامزدتان است، بسیار متفاوت می‌باشد. بسیاری از افراد هنگام خرید هدیه برای عزیزانشان دچار سردرگمی می‌شوند. چرا که پیدا کردن هدیه‌ای مناسب در برخی موارد بسیار وقت گیر باشد.

برای خرید هدیه باید به برخی نکات توجه داشته باشید. بعضی از خانم ها عاشق طلا و جواهرات هستند. این در حالی است که بعضی دیگر به پوشش خود اهمیت بیشتری می‌دهند. اما عده‌ای لوازم خانگی و صنایع دستی را بیش از موارد مذکور می‌پسندند. پس اگر می‌خواهید کادوی مناسبی تهیه کنید باید به خوبی از سلایق طرف مقابل با خبر باشید. در ادامه سعی خواهیم کرد ایده‌هایی را مطرح کنیم که برای همه‌ی خانم‌ها با طیف سنی گوناگون مفید باشد.

32 ایده جذاب به عنوان هدیه تولد برای خانم ها

1) طلا

طلا و جواهرات یک هدیه عالی برای خانم‌ها در همه‌ی سنین است. با توجه به نوع طلا و وزن آن، قیمت این هدیه متغیر و مناسب برای اغلب افراد است. شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ی خود از یک دستبند سبک گرفته تا یک سرویس کامل را، خریداری کنید.

اغلب خانم ها از بین زیورآلات به طلا علاقه‌ی بیشتری دارند. اما اگر قیمت آن با بودجه‌ی شما سازگاری ندارد، می‌توانید از زیورآلات ارزان قیمت‌تر استفاده کنید. مهم این نیست که هدیه شما قیمت بالایی داشته باشد بلکه چیزی که اهمیت دارد این است که علاقه‌ی خود را به عزیزانتان، ثابت کنید.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - طلا - زیورآلات

2) کتاب

اگر می‌خواهید برای کسی هدیه بگیرید که عاشق مطالعه است، قطعا بهترین انتخاب کتاب است. شاید کتاب بعضی افراد را خوشحال نکند اما کسانی هستند که بهترین هدیه را کتاب می‌دانند. هنگام خرید کتاب باید به چند نکته توجه کنید. اول اینکه ژانر مورد علاقه‌ی طرف مقابل را پیدا کرده و سعی کنید متوجه شوید از چه نوع کتاب‌هایی و یا از قلم چه نوع نویسندگانی، بیشتر لذت می‌برد. در مرحله‌ی بعد به دنبال جدیدترین اثر آن نویسنده باشید. به عنوان مثال جدیدترین رمان عاشقانه یک نویسنده برای کسانی که به رمان و قلم آن نویسنده علاقه دارند، یک هدیه بسیار جذاب است.

نکته‌ی مهم این است که هنگام خرید هدیه باید به علاقه و احساسات طرف مقابل فکر کنید تا علایق خود. شاید کتاب برای شما یک هدیه نامطلوب باشد اما ممکن است دیگران با آن خوشحال شوند.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - کتاب - رمان

3) لوازم آرایشی

خانم‌ها تمایل دارند همیشه زیبا به نظر برسند. بنابراین صرفا به زیبایی‌های خدادادی خود اکتفا نمی‌کنند و اغلب از لوازم آرایشی استفاده می‌نمایند. البته این هدیه برای کسانی که تمایل بیشتری به آرایش دارند مناسب‌تر است. اما این را فراموش نکنید که هر خانمی در هر سنی که باشد حتما از لوازم آرایشی استفاده می‌کند.

این مطلب را هم بخوانید
راهنمای هندوانه شب یلدا ؛ انتخاب و تزیین هندوانه

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - لوازم آرایشی

4) ساعت مچی

برای کسانی که به وقت اهمیت می‌دهند. این هدیه علاوه بر اینکه کاربردی است می‌تواند جنبه تزیینی داشته باشد. در نتیجه ساعت یک هدیه جذاب برای خانم ها است.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - ساعت مچی

5) سبد یا دسته گل

حتما نباید از یک هدیه گران قیمت استفاده کرد. گاهی می‌توان حتی با یک سبد گل و یا دسته‌ گل علاقه خود را به عزیزانمان ابراز کنیم.  البته می‌توانید در کنار هر هدیه‌ای که تهیه می‌کند از گل نیز استفاده نمایید. اما دسته‌ی گل به تنهایی هدیه ای مناسب برای کسانی است که احساس صمیمیت کمتری با آن‌ها می‌کنید. به عنوان مثال می‌توانید از سبد گل به عنوان هدیه تولد معلم و یا استاد خود استفاده نمایید.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - دسته گل - سبد گل

6) وسایل آشپزخانه

در خرید این هدیه باید بسیار دقت کنید. شاید خرید یک وسیله‌ی آشپزخانه مانند ماشین ظرف شویی برای مادرتان هدیه‌ی مناسبی باشد اما ممکن است همسرتان از این هدیه ناراحت شود. حداقل توصیه می‌شود که برای هدیه تولد همسرتان اقدام به خرید وسایل آشپزخانه ننمایید و آن را به مناسبت‌های دیگری موکول کنید.

یادآوری: هنگام خرید هدیه تولد فقط به احساس خود فکر نکنید بلکه علایق طرف مقابل را نیز در نظر بگیرید.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - وسایل آشپزخانه - ماشین ظرف شویی

7) کیف مجلسی

هنگام خرید این هدیه بهتر است کیفی را تهیه کنید که با لباس‌های کسی که تولدش است، هماهنگ باشد. به طور کلی اگر قصد دارید برای تولد همسرتان کادو تهیه کنید، باید دقت بیشتری به خرج دهید.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - وسایل آشپزخانه - کیف مجلسی

8) عطر و ادکلن

یک هدیه مناسب برای همه‌ی سنین و سلیقه‌ها. هنگام خرید عطر و یا ادکلن باید به سلیقه‌ی کسی که تولدش است توجه کنید. این که به ادکلن‌های خنک علاقه‌مند است یا گرم، عطرهای تلخ را بیشتر می‌پسندد یا شیرین بسیار مهم است. بهترین کار این است همان عطری را که همیشه استفاه می‌کند، برایش هدیه بگیرید.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - وسایل آشپزخانه - عطر و ادکلن

9) عروسک خرسی

این هدیه برای دختر بچه‌ها و البته برخی از خانم‌های پرشور که کودک درونشان فعال است، مناسب می‌باشد.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - عروسک خرسی

10) فناوری جدید

می‌توانید با توجه به بودجه خود و نیاز طرف مقابل، از موبایل، لپتاپ، تبلت و پاوربانک به عنوان هدیه تولد استفاده کنید. طبیعی است که این هدایا برای خانم‌های جوان جذاب‌تر است.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - موبایل - تبلت - لپتاپ

11) شال و روسری

هنگام خرید شال یا روسری باید به رنگ پوست و البته سلیقه‌ی طرف مقابل توجه کنید.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - شال - روسری

12) اشیا تزیینی و دکوری

اشیایی از قبیل جا شمعی، گرامافون، گلدان‌های مصنوعی، ظروف تزیینی و مجسمه برای خانم‌هایی که به وسایل تزیینی علاقه مند هستند، می‌تواند هدیه‌ی مناسبی باشد.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - اشیا تزیینی - اشیا دکوری - گرامافون

13) مسافرت

لزوما نباید هدیه‌ی شما یک کالا باشد. می‌توانید از راه‌های مختلفی طرف مقابل خود را خوشحال کنید. اگر همسر شما به سفر علاقه‌مند است. چرا یک سفر تفریحی و یا زیارتی را به عنوان کادوی تولد به او هدیه ندهید؟

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - مسافرت - سفر تفریحی - سفر زیارتی

14) بلیط کنسرت

خواننده مورد علاقه‌ی همسر خود را شناسایی کنید. دقت کنید از چه سبک موسیقی و از چه خواننده‌ای بیشتر لذت می‌برد. سپس بلیط یکی از کنسرت‌های خواننده مورد علاقه‌ی او را تهیه کنید.

15) عینک آفتابی

این هدیه کاربردی علاوه بر اینکه برای سلامت چشم در برابر اشعه‌ی خورشید مفید است، جنبه‌ی مد و زیبایی هم دارد. اما باید مراقب باشید که حتما از عینک آفتابی استاندارد استفاده نمایید. چرا که ضرر استفاده از عینک آفتابی غیر استاندارد به مراتب بیشتر از استفاده نکردن از عینک آفتابی است.

این مطلب را هم بخوانید
ایده‌هایی برای جشن تولد خودمان

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - عینک آفتابی

16) ست بهداشتی زنانه

این ست‌ها در انواع مختلف و با قیمت‌های متفاوت در بازار وجود دارد. بنابراین دست شما برای انتخاب باز است. از طرفی مطمئن خواهید بود که این هدیه کاربرد دارد و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - ست لوازم بهداشتی زنانه

17) ست ورزشی زنانه

یک هدیه مناسب برای تولد خانم هایی که به سلامتی و ظاهر خود اهمیت می‌دهند. البته می‌توانید از این هدیه برای تشویق کردن به ورزش و دادن انگیزه نیز استفاده کنید.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - ست ورزشی زنانه

18) هدیه نقدی

اگر واقعا نمی‌دانید چه کادویی تهیه کنید، ساده‌ترین راه حل استفاده از پول نقد است. لازم نیست حتما از پول نقد استفاده کنید. کارت‌های هدیه و سکه‌های طلا می‌توانند جایگزین‌های بهتری برای پول نقد باشند. اما به یاد داشته باشید در کنار هدیه نقدی حتما از دسته گل نیز استفاده نمایید.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - سکه طلا - هدیه نقدی

19) پکیج شکلات

چرا که نه؟ خیلی از خانم ها به خصوص دختر خانم ها عاشق شکلات هستند. به عنوان مثال یک پکیج شکلات می‌تواند هدیه‌ی مناسبی برای تولد خواهرتان باشد. بهتر است برای هدیه تولد همسرتان فقط به پکیج شکلات اکتفا نکنید.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - پکیج شکلات

20) دستگاه بافت مو

یک هدیه ویژه و جذاب برای خانم‌هایی که به بافتن موهایشان علاقه دارند. با استفاده از این دستگاه می‌توانند موهای خود را در مدل‌های مختلفی ببافند.

هدیه تولد برای خانم ها - هدیه تولد زنانه - کادو تولد - دستگاه بافت مو

21) یک دفتر یادداشت با جلد چرم

این هدیه برای خانم‌های خبرنگار و یا کسانی که علاقه به ثبت وقایع زندگی‌شان دارند بسیار مناسب است. شما همچنین برای غافل گیر کردنشان می‌توانید در صفحات ابتدایی بخشی از خاطرات مشترکی که با همدیگر داشته‌اید را بنویسید و در کنار آن تعدادی از عکس‌های مشترکتان را نیز بچسبانید.

هدیه تولد برای خانم ها-دفترچه یاداداشت با جلد چرم-هدیه ویژه خانم های خبرنگار

22) لباس

انواع پوشاک زنانه، از کیف و کفش گرفته تا روسری و مانتو همگی از بهترین گزینه‌هایی هستند که می‌توانید به عنوان کادو تولد به یک خانم هدیه دهید. البته انتخاب لباس برای شخصی دیگر کمی سخت‌تر از دیگر هدایا است بنابراین هنگام خرید لباس باید دقت بیشتری خرج دهید و سلیقه‌ی طرف مقابل را نیز حتماٌ در نظر بگیرید.

هدیه تولد برای خانم ها-لباس هدیه مورد علاقه همه خانم ها

23) یک شارژر بی‌سیم

کابل شارژ بی‌سیم  یک هدیه کوچک اما فوق‌العاده جذاب و کاربردی برای همه­‌ی خانم‌هاست که می‌توانند همیشه به همراه داشته باشند و هیچ گاه با شارژ خالی تلفن همراهشان مواجه نشوند؛ مطمئناً از بابت چنین هدیه‌ای کاملا خشنود خواهند شد.

هدیه تولد برای خانم ها-شارژر بی سیم-هدیه کاربردی برای خانم ها

24) یک قاب موبایل که همیشه جلوی چشمشان باشد

یک قاب گوشی زیبا می‌تواند هدیه‌ای ایده‌آل و فانتزی برای خانم‌ها و خصوصاً دختر خانم‌­های جوان باشد.

هدیه تولد برای خانم ها-قاب گوشی- هدیه جذاب برای دخترخانم ها

25) یک لیوان با طرح سفارشی

یک لیوان سرامیکی با یک عکس یا نوشته خاص و سفارشی می‌تواند هدیه جالبی برای دختر خانم‌های جوان باشد.

هدیه تولد برای خانم ها-لیوان با طرح سفارشی-هدیه ی خاص برای خانم ها

26) جعبه جواهرات

اکثر خانم‌ها علاقه خاصی به جواهرات و اشیای ارزشمند دارد و ممکن است که جواهرات زیادی هم داشته باشند؛ اگر همسر شما هم جزء این دسته از خانم‌هاست پس خرید یک جعبه جواهرات زیبا که به او در نگهداری و سازمان دهی جواهراتش کمک کند می‌تواند ایده خوبی باشد.

هدیه تولد برای خانم ها-جعبه جواهرات خاتم کاری

27) هدیه‌ای متناسب با علایق و روحیات آن‌ها

قبل از انتخاب کادوی تولد برای مادر، همسر یا خواهرتان ابتدا ببینید به چیزی بیشتر علاقه دارند یا چه چیزی باعث آرامش آن‌ها می‌شود. به عنوان مثال خیلی از خانم‌ها هستند که به باغبانی و رسیدگی به گل گیاهان علاقه دارند پس داشتن یک کیف لوازم باغبانی احتمالاً می تواند باعث خوشحالیشان شود. و یا خانمی که به نقاشی علاقه دارد مطمئناً با دیدن یک پک کامل از لوازم نقاشی مثل بوم و قلمو و … بیش از هر وسیله دیگری خوشنود خواهد شد.

این مطلب را هم بخوانید
مجموعه‌ای از 15 تم تولد دخترانه + گالری تصاویر هر ایده

28) آینه کیفی زیبا

اگر به دنبال یک هدیه کوچک ولی قابل استفاده برای دختر یا خانم مورد نظرتان هستید می‌توانید یک آینه نقره‌ای کوچک با یک حکاکی زیبا و خاص به او هدیه دهید که همیشه و همه‌ جا همراه داشته باشد و با هر بار دیدن خود در آن به یاد شما بیفتد.

هدیه تولد برای خانم ها-آینه جیبی- هدیه زیبا و خاص برای خانم ها

29) مجموعه‌ای از لاک‌های با رنگ‌های مختلف

اکثر خانم‌ها خصوصا دخترهای جوان عاشق لاک هستند و مطمئناً یک کلکسیونی از لاک‌های رنگی می‌تواند تا حد زیادی آن‌ها را سر ذوق بیاورد.

هدیه تولد برای خانم ها-پک لاک های رنگی-هدیه مورد علاقه دخترخانم ها

30) لوازم ورزشی و تناسب اندام

لوازم ورزشی نیز می‌تواند بهترین هدیه‌ای باشد که می‌توان برای خانم‌ها در نظر گرفت؛ چرا که هم به حفظ سلامتی و تندرستی و هم به تناسب اندام آن‌ها که مهم‌ترین دغدغه هر خانمی است کمک می‌کند. فرقی نمی‌کند که به دنبال یک هدیه برای دختر 20 ساله باشید یا یک خانم 40 ساله در هر صورت این می‌تواند جزء گزینه‌های مناسبی باشد که می‌توانید در نظر بگیرید.

موارد بسیاری از لباس ورزشی گرفته تا وسایل ورزشی مثل تردمیل و … که می توانید به عنوان کادو تولد برای فرد مورد نظرتان انتخاب کنید و آن‌ها را به ورزش کردن تشویق و ترغیب کنید.

هدیه تولد برای خانم ها - کاتو تولد برای خانم ها - کادو تولد زنانه - کادو تولد برای دختر بزرگسال - لوازم ورزشی - لوازم تناسب اندام

31) قاب عکس

اگر به دنبال یک هدیه خاطره انگیز و ماندگار برای مادر و یا همسرتان هستید؛ یک قاب عکس با یک عکس خاص که یادآور یک خاطره شیرین است می تواند گزینه ایده عالی برایتان باشد.

هدیه تولد برای خانم ها - کادو تولد برای خانم ها - کادو تولد برای همسر - کادو تولد برای مادر - قاب عکس - هدیه تولد ماندگار

32) هدایای آرامش دهنده

داشتن آرامش و دوری از استرس برای همه افراد خصوصا افراد در سنین بالای 40 و 50 سال امری مهم است؛ پس اگر به دنبال یک هدیه مناسب برای تولد مادرتان هستید می توانید روی مواردی که بتواند آرامش را به آن‌ها هدیه دهد نیز فکر کنید. به عنوان مثال لوازم یوگا می‌تواند گزینه خوبی به عنوان یک هدیه تولد برای خانم ها باشد.

هدیه تولد برای خانم ها - کادو تولد زنانه - کادو تولد برای مادر - لوازم یوگا

توجه: در کنار کادو تولد، می‌توانید با سفارش کیک تولد مورد علاقه‌ی عزیزانتان، علاوه بر ابراز علاقه، آن‌ها را غافلگیر کنید. برای مشاهده‌ی مدل‌های کیک تولد زنانه و سایر کیک‌ها می‌توانید به فروشگاه اینترنتی کیکانه مراجعه کنید.

چطور یک کیک مناسب برای جشن تولد سفارش بدیم؟؟

اگر برای انتخاب کیک تولدتان نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؛ می‌توانید روی کمک کیکانه حساب کنید. کارشناسان کیکانه به طور کاملاً رایگان و با ارسال نمونه‌های مختلف کیک تولد با تم مورد نظرتان به شما کمک می‌کنند تا به راحتی و در سریع‌ترین زمان کیک مناسب برای جشن تولدتان را انتخاب کنید و سفارش دهید. برای گفت و گو با کارشناسان می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی پیام دهید.

پشتیبان کیکانه در تلگرام

پشتیبان کیکانه در اینستاگرام

36 دیدگاه

  1. راستش من موندم چی بخرم برای کادو تولد همسرم تقریبا همه این ایده هایی که مطرح کردید را یا داره یا اخیرا گرفتم براش خلاصه بد جوریه که بعضی وقت ها آدم میمونه که چکار کنه
  2. آخه زنا روز تولدشونو وقت نمیکنی کادو بگیری میگن کادو نمیخواستیم لااقل ی تبریک خشک و خالی هم نمیتونستی به زبون بیاری ولی بدون کادو تبریک هم که میگی میگن همین ؟؟؟؟؟
  3. سلام خواهشا اگه بموقع پیاممو دیدین،راهنماییم کنید که واسه یه دختر بچه ۵ساله که خیلی ام منو دوست داره،کادوی تولد که از لحاظ قیمت هم مناسب باشه چی بگیرم،که خوشش بیاد!؟
    • سلام من راستش راضی نبودم ؛ چون چیز هایی ک میدونیم . من ی چی میخواسم ک خاص باش.
  4. بستگی داره اون شخص چقدر دوسش داشته باشی ....آنقدر دوسش دارم و آنقدر براش طرح ایده دارم که خودم وقتی بهش فکر میکنم لذت میبرم که قراره میزان علاقمو با کادو و گرفتن جشن براش بهش نشون بدم
  5. من میخوام برا همکارم بگیرم نمیخوام زیاد گرون باشه فقط میخوام سورپرایزش کنم سرکار کشوشو باز کنه کادو ببینه چی بگیرم بنظرتون؟۳۵ ساله است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی