ابزارهای اولیه پختن کیک برای تازه‌کاران

ابزارهای پختن کیک

حقیقت این است که برای شروع به پختن کیک نیازی به خرید تمام ابزارها و وسایل فانتزی ندارید. به ویژه اگر می‌خواهید به پختن کیک به چشم یک تجربه نگاه کنید. تجربه‌ای که ممکن است برای شما خوشایند باشد یا نه. اما با این وجود داشتن تعدادی از ابزارهای پختن کیک اجتناب ناپذیر است. بنابراین در خرید ابزار عجله نکنید. مطلب زیر می‌تواند در خرید ابزارهای ضروری به شما کمک کند.

ممکن است که برای پختن انواع خاصی از کیک‌ها و یا شیرینی‌های مختلف نیازمند ابزار ویژه‌ای باشید اما با استفاده از ابزارهایی که در ادامه معرفی می‌شوند، قادر به پخت هر گونه کوکی، کیک‌، کلوچه و بیسکوییت‌ خانگی خواهید بود.

بسیار مهم است که از ابزار آلات و شیوه‌های صحیحی برای پختن کیک استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید. بنابراین لازم است برای صرفه جویی در وقت و توانایی در پختن تعداد متنوعی از کیک‌ها، وسایلی را خریداری کنید. اگر قصد دارید که ابزارهای درستی را در زمان خودش خریداری کنید، مطمئن باشید وسایلی که در ادامه معرفی می‌گردند به اندازه کافی توانایی علاقه‌مند کردن شما به پختن کیک را دارند.

فر

اگر چه برای درست کردن برخی از دسرها و یا شیرینی‌ها نیازی به استفاده از فر نیست اما بدیهی است که برای پختن کیک، فر وسیله‌ای ضروری است. نکته بسیار مهم این است که شیوه کار با فرهای مختلفی که حتی برند یکسان دارند، متفاوت است. بنابراین شما باید به مرور کار کردن با فر خود را یاد بگیرد. بنابراین از تجربه کردن نترسید. همه‌ی کسانی که در خانه اقدام به پخت کیک کرده و حتی از طریق دریافت سفارش کیک درآمد زایی می‌کنند، یک روز تازه‌کار بودند.

ابزارهای پختن کیک - فر

زمان سنج

ممکن است مثل خیلی از افراد در خانه خود زمان سنج داشته باشید. لزومی ندارد که حتما از زمان سنج جداگانه‌ای استفاده کنید. همان زمان سنج اجاق گاز شما کفایت می‌کند.

این مطلب را هم بخوانید
آموزش گام به گام و تصویری جداسازی سفیده و زرده تخم مرغ

ابزارهای پختن کیک - زمان سنج

قاشق‌های اندازه‌گیری

از قاشق‌های اندازه‌گیری هم برای مواد خشک و هم برای مواد تر (مایعات) استفاده می‌شود. این مجموعه از قاشق‌ها معمولا شامل 1 قاشق غذاخوری، 1 قاشق چای خوری و قاشق‌هایی با اندازه 1/2 (یک دوم) و 1/4 قاشق چای خوری هستند. البته مجموعه‌های مختلفی از قاشق‌های اندازه‌گیری در بازار موجود است. مجموعه 5 تایی آن که علاوه بر موارد ذکر شده شامل یک قاشق با اندازه 1/2 قاشق غذاخوری و یا در بعضی موارد 1/8 قاشق چای خوری است کامل‌تر است. توجه کنید که اگر یک مجموعه از قاشق‌های اندازه‌گیری را در اختیار دارید نیازی به تهیه مجموعه 5 تایی و یا 6 تایی آن نیست.

ابزارهای پختن کیک - قاشق‌های اندازه‌گیری

پیمانه‌ (کاپ)های اندازه‌گیری

از این پیمانه‌ها معمولا برای اندازه‌گیری موادی مانند آرد، پودر کاکائو، شکر و یا جوز استفاده می‌شود. با این وجود برای اندازه‌گیری مایعات هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک مجموعه استاندارد از پیمانه‌ها شامل 4 اندازه مختلف 1 پیمانه، 1/2 پیمانه ، 1/3 پیمانه و 1/4 پیمانه است. توجه داشته باشید که این پیمانه‌ها نباید بیش از اندازه پر شوند، در نتیجه پس از پر کردن آن‌ها، با استفاده از یک چاقو سطحشان را صاف کنید. (هر پیمانه معادل 236 میلی لیتر است)

توصیه می‌شود که تا حد امکان از قاشق‌ها و پیمانه‌های فلزی استفاده کنید چرا که نسبت به انواع مشابه پلاستیکی، بیشتر عمر می‌کنند.

ابزارهای پختن کیک - پیمانه‌های اندازه‌گیری

پیمانه مدرج

از این نوع پیمانه برای اندازه‌گیری مایعات و مواد روان استفاده می‌شود. درجه بندی روی این پیمانه‌ها میزان مقادیر مختلف را نشان می‌دهد. این پیمانه‌ها دارای ظرفیت‌های متنوع از جمله 1 پیمانه، 2 پیمانه و 4 پیمانه و از نوع پلاستیکی یا شیشه‌ای هستند. اگر می‌خواهید فقط یکی از آن‌ها را تهیه کنید، توصیه ما به شما پیمانه مدرج شیشه‌ای با ظرفیت 2 پیمانه است.

این مطلب را هم بخوانید
طرز تهیه کیک سیب

ابزارهای پختن کیک - پیمانه مدرج

همزن دستی

اگر همزن برقی در اختیار ندارید، همزن دستی می‌تواند به شما کمک کند. استفاده از همزن دستی انرژی بیشتری میگیرد ولی می‌توانید از آن برای مخلوط کردن مواد و پخت بعضی از کیک‌ها استفاده کنید. گر چه برای پخت کیک‌های حرفه‌ای به همزن برقی نیاز پیدا خواهید کرد. اندازه‌های مختلفی از همزن‌های دستی وجود دارد که اگر مایل به تهیه فقط یک همزن دستی می‌باشید، بهتر است که از اندازه‌های کوچک آن استفاده کنید.

ابزارهای پختن کیک - همزن دستی

الک

برای الک آرد و ترکیبات خشک نیاز به سیفتر و یا همان الک است. سیفتر معمولا دارای یک دسته است که با استفاده از آن، مواد به طرف تور سیفتر هل داده می‌شوند. توجه کنید که الک‌های دستی قدیمی هم کار شما را راه می‌اندازند.

ابزارهای پختن کیک - الک

قفسه خنک کننده

وقتی که کیک و یا کلوچه را از فر خارج می‌کنید، باید آن‌ها را روی قفسه خنک کننده گذاشته تا خنک شوند. قفسه‌های خنک کننده را می‌توانید در شکل‌ها و انواع متنوعی در بازار پیدا کنید.

ابزارهای پختن کیک - قفسه خنک کننده

مرهم‌کش پلاستیکی

مرهم کش‌های پلاستیکی در اندازه‌ها و وزن‌های مختلفی وجود دارند. آن‌هایی که سر پهن دارند برای هم زدن خمیر و آن‌هایی که دارای سر باریک هستند برای تراشیدن مواد غذایی از ظروف، مناسب هستند. بهتر است که هر دو نوع را داشته باشید. توجه کنید که مرهم کش‌های سیلیکونی مناسب‌تر هستند زیرا می‌توانند تا دمای 600 فارنهایت (حدود 315 درجه سانتی گراد) دوام بیاورند.

ابزارهای پختن کیک - مرهم‌کش پلاستیکی

مرهم کش فلزی

برای پهن کردن خمیر، تزیین کیک و مالیدن خامه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اندازه‌های مختلف و در دو نوع صاف و زاویه‌دار تولید می‌شوند. اگر قصد خرید فقط یک مرهم کش فلزی را دارید، توصیه می‌شود که سایز کوچک و زاویه‌دار آن را انتخاب کنید.

ابزارهای پختن کیک - مرهم‌کش فلزی

قلم‌ موی شیرینی پزی

برای پخش کردن روغن، تخم مرغ، کره و یا سایر مواد بر روی کیک و شیرینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس آن‌ها از نایلون نرم و یا سیلیکون است. اگر می‌خواهید یکی از آن‌ها را تهیه کنید، توصیه ما به شما قلم موی سیلیکونی است چرا که دوام بیشتری دارد.

این مطلب را هم بخوانید
آموزش گام به گام طرز تهیه کیک وانیلی ساده

ابزارهای پختن کیک - قلم موی شیرینی پزی

کاسه

از کاسه‌های مختلف در شکل‌ها، اندازه‌ها و اجناس متفاوت مانند کاسه‌های پلاستیکی، شیشه‌ای، سیلیکونی و استیلی می‌توان استفاده کرد. به احتمال زیاد شما نیاز به خرید کاسه ندارید چرا که می‌توانید از کاسه‌های موجود در آشپزخانه خود استفاده کنید. بهتر است از کاسه‌هایی با جنس‌های متفاوت استفاده کنید. اما اگر تمایل به تهیه یک نوع کاسه را دارید توصیه ما به شما استفاده از کاسه‌های استیلی است چرا که هم سبک وزن هستند و هم مقاوم.

ابزارهای پختن کیک - کاسه

سینی فر

استفاده از سینی فر در پختن انواع کیک و شیرینی ضروری است. یک سینی استاندارد، سینی‌ای است که دارای لبه است. توصیه ما به شما سینی‌های آلومینیومی سنگین است. چرا که زنگ نمی‌زنند و شما سالیان سال می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

ابزارهای پختن کیک - سینی فر

ظرف (پَن) فر

این ظرف‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی وجود دارند. ظرف‌های شیشه‌ای ممکن است که ظاهر زیبایی نداشته باشند اما برای پختن کیک بسیار مناسب هستند. البته اگر ظاهر کیک برایتان اهمیت ویژه‌ای دارد یا به دنبال پختن کیک تولد هستید، ظرف‌های گرد، انتخاب مناسب‌تری هستند.

ابزارهای پختن کیک - ظرف فر

در پایان لازم به ذکر است که قطعا شما بسیاری از موارد بالا را در آشپزخانه خود پیدا می‌کنید. اگر نیازمند خرید برخی از ابزار هستید، نگران نباشید چرا که حتی اگر از آن‌ها در پختن کیک و شیرینی استفاده نکنید، کاربردهای دیگری برای شما خواهند داشت.

 

جلسه سوم دوره: آماده سازی مناسب ظرف یا سینی کیک پیش از آماده کردن کیک

صفحه اصلی دوره مقدمات پخت کیک‌

 

منبع: sugarcoatedkitchen

4 دیدگاه

    • درود برای شروع میتونید با مباحث این دوره رایگان همراه بشید: https://cakaneh.ir/cake-baking-basics-course/ و در ادامه اگه مایل بودید میتونید از دوره‌ها و فیلم‌های آموزشی مربیای خانگی کیکانه استفاده کنید. برای اطلاعات و راهنمایی بیشتر توی تلگرام پیام بدید: https://t.me/Cakaneh_orders
  1. سلام.من دیروز توستر مارک لوکستای خریدم .تایمرش کار نمیکنه .از فروشنده پرسیدیم میگه اینا همینجورن .خاستم بدونم میشه با توستر کیک و شیرینی خوب پخت ؟؟؟ من اصلا تجربه ای ندارم .تو این روزای قرنطینه باید برای بچه هام کیک و شیرینی و غذاهای فست فودی در حد توانم درست کنم خیلی غر میزنن که مثلا پیتزا میخوام یا کیک میخوام! میشه لطفا راهنماییم کنید مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی