تم باربی یک تم خاص برای جشن تولد دخترخانم‌ها

تم باربی - تم تولد دخترانه باربی - تم تولد باربی در پاریس - تم باربی برای جشن تولد

فکر نمیکنم دختری باشد که عروسک‌های باربی را دوست نداشته باشد یا لااقل یک عروسک باربی در بین اسباب بازی‌هایش نداشته باشد. تقریباً همه دختربچه‌ها عاشق این عروسک‌های باربی هستند و حتی ممکن است بعضی از بچه‌ها از آن‌ها نیز تقلید هم بکنند. پس اگر قرار است برای دخترتان جشن تولد بگیرید و می‌خواهید به نحوی او را غافل‌گیر کنید تم باربی یکی از تم‌های تولد دخترانه محبوب است که می‌توانید در نظر بگیرید.

در این مقاله سعی کردیم نکات و ایده‌هایی را که برای برنامه ریزی و برگزاری جشن تولد با تم باربی نیاز است بدانید را به همراه گالری تصاویر مربوطه برایتان به اشتراک بگذاریم.

دخترخانم شما شایسته بهترین‌هاست پس سعی کنید هر آنچه برای برگزاری یک جشن تولد شگفت انگیز با تم باربی نیاز است را فراهم کنید و یک جشن تولد خاطره انگیز برای او بسازید.

ایده‌های برگزاری جشن تولد با تم باربی

دعوت نامه‌های تم تولد باربی

سعی کنید با طراحی دعوت نامه‌های زیبا و مطابق تم در دعوت مهمانانتان هم خلاقیت به خرج دهید و به سادگی از کنار آن نگذرید.

 • یک مقوای صورتی یا مطابق تم رنگی جشن تولدتان را در اندازه دلخواه برش بزنید؛ سپس مقوا را از وسط تا بزنید و به شکل آینه، لباس یا باربی برش بزنید. روی آن را هم می‌توانید با کمک اکلیل طراحی کنید. اگر هم نمی‌توانید به شکل خاصی برش بزنید می‌توانید بگذارید به همان شکل ساده بماند و تنها روی آن را با اکلیل طراحی کنید.
 • از دخترتان در لباس باربی عکس بگیرید و از عکس او به عنوان دعوت نامه استفاده کنید. می‌توانید متن دعوت نامه را پشت عکس بنویسید یا اینکه آن را روی دعوت نامه‌ای که آماده کرده‌اید بچسبانید.

تزیین جشن تولد با تم باربی

وقتی صحبت از تم می‌شود اول از هر چیز تزیینات جشن تولد به ذهن می‌رسد. تم باربی شاید به اندازه دیگر تم‌ها پیچیدگی خاصی نداشته باشد ولی با این حال مثل هر تم تولد دیگری تزیینات خاص خود را دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

انتخاب یک تم رنگی خاص

قبل از شروع به تزیین جشن تولد سعی کنید یک رنگ خاص را برگزینید و تزیینات جشن را بر حسب همان تم رنگی پیش ببرید. این‌گونه هم بر جذابیت جشن می‌افزایید، هم از شلوغی بیش از حد جشن خود جلوگیری می‌کنید. تا حد امکان سعی کنید رنگ یا رنگ‌ها را بر اساس تم جشن تولد انتخاب کنید. به عنوان مثال برای تم باربی بهتر است که رنگ صورتی (برای جشن تولد بچه‌های کوچک و خردسال) یا ترکیبی از رنگ‌های صورتی، مشکی و سفید (برای سنین بزرگ‌تر و تم تولد باربی در پاریس) را انتخاب کنید.

تزیین میز تولد

برای تزیین میز تولد ابتدا می‌توانید در صورت دلخواه روی میز را با یک رومیزی صورتی یا طلایی و یا راه راه مشکی و سفید بپوشانید. سعی کنید چند گلدان کوچک و بزرگ را با گل‌های سفید، صورتی و بنفش پر کنید و در گوشه و کنار میز تولد بگذارید. می‌توانید یک مانکن کوچک را از جایی قرض یا کرایه کنید و یک لباس توری صورتی زیبا را به آن بپوشانید و در گوشه‌ای از میز تولد بگذارید.

این مطلب را هم بخوانید
تم تولد پاو پاترول (سگ‌های نگهبان)

محور اصلی جشن تولد عروسک باربی است پس باید در تزیینات جشن هم از این عروسک‌ها استفاده کنید؛ به عنوان مثال می‌توانید یک عروسک باربی را با گل‌های ریز صورتی به زیبایی بپوشانید و آن را در مرکز میز تولد بگذارید.

برای تزیین پس زمینه میز تولد هم می‌توانید از تابلو یا پوستر باربی به همراه دیگر اقلام تزیینی مثل گل‌های کاغذی، پم پم یا بادبزن‌های کاغذی استفاده کنید.

بادکنک آرایی

برای تزیین فضای جشن از تعداد زیادی بادکنک صورتی، سفید و بنفش استفاده کنید. بادکنک‌ها را می‌توانید با گاز هلیوم پر کنید و به صورت خوشه‌ای در دو طرف میز تولد و همچنین به صندلی مهمانان گره بزنید.

برای مشاهده ایده‌های بیشتر بادکنک آرایی می‌توانید به مقاله تزیین جشن تولد با بادکنک مراجعه کنید.

پاپیون‌های صورتی

با پارچه یا روبان‌های صورتی پاپیون‌های کوچک و بزرگ درست کنید و از آن‌ها برای تزیین گلدان‌ها، جام و ظروف خوراکی و … استفاده کنید. همچنین می‌توانید پاپیون‌های بزرگ درست کنید و به پشت صندلی مهمان‌ها بچسبانید.

گالری تصاویر تزیینات جشن تولد با تم باربی

غرفه عکاسی برپا کنید

عکس گرفتن در طول جشن تولد بهترین و البته تنها راه برای ثبت دائمی خاطرات این روز شیرین و دوست داشتنی است. برای گرفتن عکس‌های اختصاصی و جالب از مهمانان می‌توانید یک قسمت را محل جشن را به این کار اختصاص دهید.

نحوه راه اندازی غرفه عکاسی

 • پس زمینه: می‌توانید از یک پارچه صورتی ساده یا با طرح باربی و یا یک پوستر بزرگ باربی برای تزیین پس زمینه استفاده کنید.
 • اضافه کردن بادکنک‌ها: اگر می‌خواهید عکس‌های عالی از مهمانان ثبت کنید ‌استفاده از بادکنک‌ها را فراموش نکنید. می‌توانید بادکنک‌ها را با گاز هلیوم پر کنید و به صورت خوشه‌ای در دو طرف غرفه بگذارید و یا به صورت کمانی به دیوار پس زمینه بچسبانید.

با مراجعه به مقاله ایده عکاسی از جشن تولد کودکان می‌توانید عکس‌های خلاقانه‌ای را از جشن تولد کودکاتن به ثبت برسانید.

غذاها و خوراکی‌های تم باربی

مطمئناً بچه‌ها بعد از کلی بازی و شیطنت گرسنه خواهند شد پس بهتر است در کنار کیک تولد که جزء اصلی جشن تولد است خوراکی‌هایی را نیز برای جشن تولد تدارک ببینید. خوراکی‌ها را نیز بهتر است مطابق تم باربی تزیین کنید.

منوی خوراکی‌ها:

 • پاپ کورن‌های سفید و صورتی: می‌توانید پاپ کورن‌های ساده یا به رنگ صورتی آماده کنید و آن‌ها را داخل باکس‌های صورتی آماده سرو کنید. همچنین می‌توانید با کمک کاغذ رنگی‌های صورتی یا بنفش ضخیم مخروط‌های کاغذی درست کنید و از آن‌ها برای سرو خوراکی‌هایی مثل پاپ کورن، چیپس و … استفاده کنید.
این مطلب را هم بخوانید
ایده‌های شگفت انگیز برای برگزاری جشن تولد با تم پسرانه بتمن

تم باربی - تم تولد باربی - خوراکی جشن تولد- خوراکی برای تولد کودکان - پاپ کورن

 • کاپ کیک: کاپ کیک‌های ساده وانیلی درست کنید یا به صورت آماده تهیه کنید و روی آن‌ها را با فراستینگ باتر کریم صورتی و بنفش به همراه اسپرینکل طلایی ستاره‌ای تزیین کنید.

تم باربی - تم تولد دخترانه باربی - خوراکی جشن تولد - کاپ کیک - تزیین کاپ کیک با خامه

 • ماست توت‌فرنگی: یک دسر ساده و سالم و در عین حال خوشمزه برای کودکان که می‌توانید در کمترین زمان ممکن آن را آماده کنید. (طرز تهیه آن را می‌توانید به راحتی در اینترنت بیابید.)

تم باربی - تم باربی برای جشن تولد - خوراکی جشن تولد - خوراکی برای جشن تولد کودکان - ماست و توت فرنگی

 • نوشیدنی‌های صورتی: می‌توانید در کنار خوراکی‌های مختلف نوشیدنی‌هایی مطابق تم رنگی نیز سرو کنی مثل لیموناد صورتی، شیر توت فرنگی، اسموتی توت فرنگی و … . نوشیدنی‌ها را می‌توانید در لیوان یا جام‌های شیشه‌ای به همراه نی‌های صورتی سرو کنید. روی لیوان‌ها نیز می‌توانید روبان یا نوار چسب‌های صورتی ساده یا با خال‌های سفید بچسبانید.

تم باربی - تم باربی برای جشن تولد - خوراکی جشن تولد کودک - نوشیدنی - اسموتی توت فرنگی

 • مارشمالوهای رنگارنگ: می‌توانید مارشمالوهای رنگارنگ درست کنید و روی هر کدام یک آب نبات مستطیل شکل قرار دهید تا شبیه لاک ناخن به نظر برسند. دخترها اکثراً عاشق چیزهای سرگرم کننده و شیک مثل لاک ناخن هستند و مطمئناً جذب این لاک ناخن‌های خوردنی خواهند شد.

تم باربی - تم تولد باربی -خوراکی جشن تولد کودک - مارشمالو

 • انواع ساندویچ : می‌توانید انواع ساندویچ‌های خوشمزه و مقوی را با نان تست درست کنید وبه شکل‌های دلخواه مثل ستاره، قلب و … برش بزنید (با کمک چاقو یا قالب).

تم باربی - تم تولد دخترانه باربی - خوراکی برای جشن تولد کودکان - غذای جشن تولد - ساندویچ

گالری تصاویر خوراکی‌های جشن تولد باربی

مقالات مرتبط:

کیک تولد باربی

کیک تولد جزء اصلی جشن تولد است و در مرکز توجه همه مهمانان قرار دارد؛ پس بهتر است که کیک را نیز مطابق تم تولد انتخاب کنید و جشن تولد خود را با آن تکمیل کنید.

برای سفارش آنلاین کیک تولد خود از کیکانه؛ فروشگاه اینترنتی کیک در اصفهان روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک سفارش کیک تولد باربی

گالری تصاویر کیک تولد باربی

چطور یک کیک مناسب برای جشن تولد سفارش بدیم؟؟

اگر برای انتخاب کیک تولدتان با این تم نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؛ می‌توانید روی کمک کیکانه حساب کنید. کارشناسان کیکانه به طور کاملاً رایگان و با ارسال نمونه‌های مختلف کیک تولد با این تم به شما کمک می‌کنند تا به راحتی و در سریع‌ترین زمان کیک مناسب برای جشن تولدتان را انتخاب کنید و سفارش دهید. برای گفت و گو با کارشناسان می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی پیام دهید.

پشتیبان کیکانه در تلگرام

پشتیبان کیکانه در اینستاگرام

گیفت تولد باربی

در صورت تمایل می‌توانید هدایای کوچک و مخصوصی را برای مهمانان تهیه کنید و در آخر جشن تولد مهمانانتان را با این هدایای کوچک بدرقه کنید و خاطرات شیرین این روز را تا مدت‌ها در ذهن مهمانان خود ثبت کنید.

گیفت باکس باربی

می‌توانید گیفت باکس‌های آماده با تم باربی را تهیه کنید و داخل آن‌ها را با یک یا چند هدیه کوچک مثل لاک ناخن، برس مو، دستبند، زیورآلات یا وسایل دخترانه کوچک و یا خوراکی‌های مختلف پر کنید.

این مطلب را هم بخوانید
تم تولد پسرانه، ایده‌های جالب و اختصاصی برای آقاپسرها

اکسسوری‌های باربی

تم باربی - تم تولد دخترانه - گیفت تولد دخترانه - اکسسوری باربی

می‌توانید به تعداد بچه‌ها اکسسوری‌های مربوط به باربی مثل تل سر، عینک و … را تهیه کنید تا بچه‌ها در طول جشن بگذارند و خود را در قالب یک باربی تصور کنند. در آخر می‌توانید آن‌ها را به‌عنوان یادبود به خود بچه‌ها بدهید تا با خود ببرند.

عکس‌هایی از خود مهمانان

تم باربی - تم تولد دخترانه باربی - گیفت تولد - گیفت تولد دخترانه - عکس مهمانان

اگر به دنبال یک گیفت تولد متفاوت و البته کاملا ماندگار برای مهمانان خود هستید؛ می‌توانید عکس‌هایی که در طول جشن از مهمانان گرفته‌اید را چاپ کنید و پشت آن‌ها یک پیام تشکر بنویسید سپس عکس‌ها را به عنوان یادبود از جشن تولد برای مهمانان خود بفرستید. این یک هدیه و یادگاری به یاد ماندنی و جالب برای مهمانان شما خواهد بود.

با مراجعه به مقاله گیفت تولد کودکان می‌توانید ایده‌های بیشتری را مشاهده کنید.

سرگرمی‌های تم تولد باربی

بچه‌ها دوست دارند دائماً در حال جنب و جوش و بازی باشند نمی‌توانند کل جشن را ساکت یک گوشه بنشینند؛ بهتر است برای اینکه حوصله‌شان سر نرود از قبل از برگزاری جشن برای بازی و سرگرمی آن‌ها نیز برنامه ریزی کنید و چند بازی متناسب با سن بچه‌ها و فضای برگزاری جشن (در خانه یا فضای باز) انتخاب کنید. حتی می‌توانید در صورت امکان بازی‌ها را مطابق با تم جشن خود انتخاب کنید.

برگزاری فشن شو

اکثر دخترها عاشق تصور کردن خود در یک نمایش مد واقعی هستند پس مطمئناً از این ایده استقبال خواهند کرد. برای این کار می‌توانید چند مدل لباس دخترانه مختلف (در صورت دلخواه) به همراه کلاه، شال، عینک، زیورآلات بدلی و … آماده کنید و از بچه‌ها بخواهید با پوشیدن آن‌ها یک نمایش مد برگزار کنند. هرکدام از بچه‌ها می‌توانند با خلاقیت و مهارت خود یک سبک خاص را به نمایش بگذارند. با این کار علاوه بر سرگرم شدن بچه‌ها می‌توانید عکس‌های جالبی نیز از مهمانان کوچک خود ثبت کنید.

چسباندن گل سر به باربی

یک بازی ساده و راحت برای بچه‌های کوچک و کم سن و سال. برای این بازی باید یک پوستر از چهره باربی تهیه کنید و آن را روی دیوار بچسبانید؛ سپس چند پاپیون کاغذی کوچک با کمک مقوا یا کاغذ رنگی درست کنید (به تعداد بچه‌ها) و از بچه‌ها بخواهید که با چشمان بسته پاپیون را روی سر باربی بچسبانند. در آخر هر کس پاپیون را در جای درست‌تری بچسباند برنده بازی است.

پیدا کردن گنج

می‌توانید به عنوان گنج عروسک باربی یا سایر لوازم باربی را در گوشه و کنار محل جشن تولد مخفی کنید و از بچه‌ها بخواهید که آن‌ها را پیدا کنند. می‌توانید بچه‌ها را به دو گروه تقسیم کنید تا همه بتوانند شرکت کنند.

برای مشاهده بازی‌های بیشتر به مقاله بازی‌ها و سرگرمی‌های جشن تولد کودکان رجوع کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو اصلی