تم تولد بالرین؛ یک تم رویایی برای جشن تولد دخترخانم‌ها

تم تولد بالرین - تم تولد باله - تزیینان تم بالرین - ایده برای تم بالرین - دکوراسیون تم بالرین - تم تولد بالرین صورتی

تم تولد بالرین یکی از تم‌های دخترانه است که به تازگی از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار شده است؛ این تم زیبا برگرفته از رقص باله یکی از رقص‌های پرطرفدار در بین مردم و همچنین انیمیشنی به همین نام است که در سال ۲۰۱۶ اکران شد و با استقبال زیادی از سوی بچه‌ها خصوصاً دختربچه‌ها مواجه شد.

تم تولد بالرین بیشتر یک تم تولد دخترانه و مناسب برای رنج سنی 1 تا 13 سال است؛ با این حال در بین خانم‌های جوان نیز از محبوبیت برخوردار شده است بنابراین می‌توان آن را یک تم تولد زنانه نیز به حساب آورد. علاوه بر شیک و خاص بودن این تم، یکی از دلایل محبوبیت تم تولد بالرین این است که می‌توان آن را به راحتی در هر مکان و با هرگونه امکاناتی اجرا کرد و نیاز به‌صرف هزینه زیادی ندارد.

اگر تصمیم به برگزاری یک جشن تولد رویایی با تم بالرین دارید؛ پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید. در این پست سعی کردیم ایده‌های جالب برای برگزاری جشن تولد با این تم را به همراه تصاویر برایتان به اشتراک بگذاریم تا بتوانید از آن‌ها الهام بگیرید.

کارت دعوت تولد با تم بالرین

اگر می‌خواهید حتی پیش از برگزاری جشن تولد هیجان و اشتیاق را در دل مهمانان خود ایجاد کنید؛ پس روی طراحی و تهیه کارت دعوت تولد باید یک حساب ویژه باز کنید. دعوت نامه‌هایتان را سعی کنید تا جایی که امکانش هست مطابق تم انتخاب و آماده کنید که مهمانان پیش زمینه‌ای از جشن تولد شما داشته باشند.

اگر وقت کافی دارید بهتر است که خودتان دعوت نامه‌هایتان را درست کنید؛ این‌گونه هم در هزینه‌هایتان صرفه جویی می‌کنید و هم اینکه دعوت‌نامه‌های خلاقانه و دست ساز برای مهمانان جذابیت بیشتری خواهند داشت. اگر تصمیم دارید دعوت‌ نامه‌هایتان را خودتان طراحی کنید؛ در گالری زیر می‌توانید ایده های مختلفی برای برای طراحی دعوت‌نامه‌های دست ساز تم بالرین مشاهده کنید و از آن‌ها الهام بگیرید.

ایده‌هایی برای تزیین جشن تولد با تم بالرین

ترکیب رنگی تم تولد بالرین

بهتر است که قبل از اینکه به تزیین جشن تولد بپردازید ابتدا یک ترکیب رنگی مشخص برای کل جشن خود انتخاب کنید که همه چیز به طور یکپارچه و هماهنگ به نظر برسد. بر خلاف دیگر تم‌های جشن تولد انتخاب ترکیب رنگ برای این تم دلخواه است و محدودیتی ندارد. رنگ صورتی و سفید از رنگ‌های اصلی به کار رفته در تزیینات این تم است؛ اما بنابر سلیقه و دلخواه خود می توانید از رنگ‌های دیگری مثل طلایی، نقره‌ای، قرمز، یاسی، آبی کم رنگ نیز برای تزیین جشن تولد خود استفاده کنید.

تزیین میز تولد

برای تزیین روی میز تولد می‌توانید از یک رومیزی، پارچه یا تور سفید/صورتی استفاده کنید. گلدان‌های پر از گل رز سفید و صورتی نیز می‌توانند به زیبایی و جذابیت بیشتر میز تولد شما کمک کنند. استفاده از پنپه‌های سفید و گلبرگ‌های گل رز برای پوشاندن روی میز نیز به جای استفاده از رومیزی می‌تواند ایده جالبی باشد.

این مطلب را هم بخوانید
نکات و ایده‌های تزیین سفره هفت سین

استند و نمادهای بالرین

مانند هر تم تولد دیگری برای تم بالرین نیز استند، نماد و وسایل تزئینی خاصی وجود دارد که می‌توانید به صورت آماده بخرید و یا با استفاده از وسایل موجود در خانه آن‌ها را درست کنید.

به عنوان مثال می‌توانید با استفاده از مقوای صورتی طرح بدن بالرین را درست کنید و برای قسمت دامن آن نیز از تورهای صورتی استفاده کنید؛ و از آن برای تزیین دیوارها یا پس زمینه میز تولد استفاده کنید. می‌توانید چند بالرین کوچک به همین شکل درست کنید و با کمک ان‌ها ریسه‌های تولد درست کنید.

تم تولد بالرین - تم تولد دخترانه - تزیین جشن تولد با تم بالرین - وسایل تم بالرین

برای تزیین روی میز تولد می‌توانید از استند یا ماکت بالرین استفاده کنید و یا یک مانکن رومیزی تهیه کنید و به آن لباس صورتی بالرین بپوشانید و آن را در مرکز میز تولد یا در گوشه آن بگذارید.

تم تولد بالرین - تم تولد باله - تم تولد بالرین صورتی - تزیینات تم بالرین - وسایل تم بالرین - ایده برای تم بالرین

مطالب مرتبط:

تزیین پس زمینه میز تولد

تم تولد بالرین - تم تولد باله - تم تولد دخترانه - تزیین جشن تولد با تم بالرین

ایده جالب دیگر برای تزیین پس زمینه میز تولد با تم بالرین این است که تعدادی دامن باله صورتی و سفید را تهیه کرده و آن‌ها را با کمک بند در پشت میز تولد آویزان کنید.

ایده دیگر برای تزیین پس زمینه میز تولد گل‌های بادبزنی کاغذی صورتی و سفید هستند که خودتان هم می‌توانید به راحتی و با کمک کاغذ‌های رنگی آن‌ها را در منزل درست کنید.

علاوه بر این می‌توانید با استفاده یک تور صورتی یا سفید بزرگ در بالای میز تولد سایه بان ایجاد کنید و روی آن را با گل‌ها و پروانه‌های کاغذی کوچک و بزرگ تزیین کنید.

بادکنک آرایی تم تولد بالرین

تم تولد بالرین - تم تولد باله - تزیین تولد با تم بالرین - بادکنک آرایی - تزیین جشن تولد با بادکنک

برای بادکنک‌ آرایی این تم می‌توانید بادکنک‌های صورتی یا شفاف تهیه کنید؛ آن‌ها را با گاز هلیوم پر کنید سپس با تورهای صورتی بپوشانید و با روبان‌های صورتی پایین آن‌ها را به شکل پاپیون گره بزنید.

استفاده از بادکنک‌های فویلی بالرین و عدد سن تولد نیز می‌تواند به جذابیت جشن شما بیفزاید.

تعدادی بادکنک صورتی و سفید را به صورت خوشه‌ای به پشت هر صندلی و در اطراف میز تولد گره بزنید.

در صورت دلخواه می‌توانید تعداد زیادی بادکنک سفید و صورتی را باد کنید و آن‌ها را به صورت پراکنده در تمام قسمت‌های خانه روی زمین رها کنید.

مطلب پیشنهادی: تزیین جشن تولد با بادکنک

تزیین ورودی جشن تولد

برای تزیین ورودی می‌توانید با کمک یک حلقه کوچک یا سیم، تور صورتی و روبان یک حلقه گل درست کنید و آن را به درب ورودی آویزان کنید. یک ایده جالب برای تزیین ورودی این است که تعداد زیادی بادکنک سفید و صورتی را پر از باد کنید و روی زمین جلوی درب ورودی بریزید. در صورت دلخواه می توانید یک دستگاه حباب ساز نیز تهیه کنید و در کنار ورودی قرار دهید.

تم تولد بالرین - وسایل تم بالرین - ایده برای تم بالرین - تزیین ورودی جشن تولد - حلقه در

اگر می‌خواهید یک تابلوی خوش آمدید در جلوی ورودی بگذارید می‌توانید از یکی از قاب‌های چوبی در منزلتان استفاده کنید؛ یک مقوا یا کاغذ مشکی رنگ به اندازه قاب عکس تهیه کنید سپس متن خوش آمد گویی را با استفاده از گچ یا مداد رنگی رنگ روشن روی آن بنویسید و درون قاب قرار دهید. (به جای قاب عکس می توانید از تخته چوب کوچک نیز استفاده کنید)

این مطلب را هم بخوانید
تزیین عاشقانه اتاق خواب برای جشن تولد

تم تولد بالرین - تم تولد بال- تزیین تولد با تم بالرین - تزیین ورودی جشن تولد

تزیین خوراکی‌ها با تم تولد بالرین

برای تزیین خوراکی‌ها و دسرها می‌توانید از تاپرهای آماده بالرین استفاده کنید یا خودتان با کمک مقوای صورتی و خلال دندان و الگوهای بالرین تاپرهای ساده و زیبایی درست کنید. در تصویر زیر می توانید مراحل درست کردن یک تاپر ساده با تم بالرین را مشاهده کنید.

تم تولد بالرین - وسایل تم تولد بالرین - تاپر بالرین

برای تزیین بطری‌ها و لیوان‌های نوشیدنی هم می‌توانید از برچسب‌های آماده استفاده کنید. ایده دیگر این است که چند تکه کوچک تور یا روبان صورتی تهیه کنید و آن‌ها را با چسب شبیه دامن به دور لیوان‌ها و بطری‌ها بچسبانید.

تم تولد بالرین - تم تولد باله - تزیین تولد با تم بالرین - ایده برای تم بالرین

گالری تصاویر تزیین جشن تولد با تم دخترانه بالرین:

خوراکی‌های جشن تولد بالرین

بعد از انتخاب تم تولد و تصمیم گیری برای دکوراسیون جشن تولد، نوبت به برنامه ریزی برای خوراکی‌های جشن تولد است. علاوه بر کیک تولد بهتر است حتماً خوراکی‌های دیگری را نیز در برنامه خود بگنجانید تا مهمانان کوجکتان گرسنه نمانند. سعی کنید خوراکی‌ها و دسرهایتان را نیز تا جایی که در توانتان هست چه از نظر رنگ و چه از نظر شکل و شمایل مطابق تم انتخابی خود تزیین کنید تا با دکوراسیون جشن تولدتان هماهنگی داشته باشد و به جذابیت جشن تولد شما بیفزاید.

منوی خوراکی و دسرهای تم بالرین می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • انواع ساندویچ و پیتزا، که می‌توانید آن‌ها را به شکل ستاره برش بزنید.
 • کاپ کیک‌های (اندازه معمولی یا کوچک) با تزیین خامه صورتی یا فوندانت بالرین
 • جام‌های پر از آب نبات‌های صورتی و سفید
 • تارت توت فرنگی
 • مینی چیزکیک توت فرنگی
 • نوشیدنی های صورتی مثل لیموناد توت فرنگی یا شیر توت فرنگی
 • کوکی به شکل دمپایی بالرین
 • شیرینی ماکارون صورتی
 • پشمک صورتی
 • و …

با مراجعه به مقاله غذاها و خوراکی های جشن تولد کودکان می توانید ایده‌های بیشتری مشاهده کنید.

گالری تصاویر خوراکی‌های جشن تولد با تم بالرین:

کیک تولد بالرین

هر چند کوکی و کاپ کیک‌های مطابق تمتولد مزین میز دسر هستند. اما هیچ کدام به اندازه کیک تولد در چشم نیستند. کیک تولد جزء اصلی هر جشن تولدی است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت؛ سعی کنید انتخاب و سفارش کیک تولد را در اولویت قرار دهید و آن را به دقایق آخر موکول نکنید. و این را هم فراموش نکنید که کیک تولد هم مثل مابقی المان‌های جشن تولد باید مطابق تم انتخاب شود تا به جذابیت بیشتر جشن شما بیفزاید. در گالری زیر می‌توانید مدل‌های مختلف کیک تولد با تم هیولا را مشاهده کنید:

چطور یک کیک مناسب برای جشن تولد سفارش بدیم؟؟

اگر برای انتخاب کیک تولدتان با این تم نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؛ می‌توانید روی کمک کیکانه حساب کنید. کارشناسان کیکانه به طور کاملاً رایگان و با ارسال نمونه‌های مختلف کیک تولد با این تم به شما کمک می‌کنند تا به راحتی و در سریع‌ترین زمان کیک مناسب برای جشن تولدتان را انتخاب کنید و سفارش دهید. برای گفت و گو با کارشناسان می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی پیام دهید.

این مطلب را هم بخوانید
هدیه روز مادر چی بخریم؟

پشتیبان کیکانه در تلگرام

پشتیبان کیکانه در اینستاگرام

گیفت تولد بالرین

با تهیه کردن هدایای کوچک به عنوان گیفت تولد برای مهمانانتان نه تنها می‌توانید از آن‌ها به خاطر حضورشان در جشن تولد خود تشکر کنید بلکه می‌توانید شیرینی جشن را برایشان دوچندان کنید و خاطره این روز را برایشان ماندگارتر کنید.

البته حتماً لازم نیست به فکر تهیه هدایای پر هزینه؛ هر چیزی از کوکی‌های خوشمزه گرفته تا یک گردنبند بدلی زیبا می‌تواند مهمانان را تحت تأثیر قرار دهد و آن‌ها مطمئناً قدردان زحمت شما خواهند بود.

برخی از ایده‌های جالب به‌عنوان گیفت تولد بالرین که می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید:

 • دمپایی‌های بالرین صورتی
 • آب نبات‌های صورتی
 • لباس‌های صورتی یا دامن‌های باله
 • برچسب بالرین
 • تل سر یا گل سر
 • برق لب
 • تاتوهای موقت بالرین
 • و …

بازی‌های وسرگرمی های تم بالرین

وقتی همه کارهای مربوط به دکوراسیون جشن و آماده‌سازی خوراکی‌ها را به ترتیب انجام دادید؛ نوبت به آن می‌رسد که برای بازی‌ها و سرگرمی‌های جشن تولد نیز  برنامه ریزی کنید. بچه‌های خیلی زود خسته می‌شوند و حوصله‌شان سر می‌رود پس سعی کنید حتماً چند بازی و فعالیت سرگرم کننده را در نظر بگیرید و در طول جشن بچه‌ها را سرگرم کنید.

دمپایی شانس

این بازی بیشتر برای بچه‌های 2 تا 5 سال مناسب است. برای انجام این بازی به چندین دمپایی باله کاغذی به یک رنگ و یک دمپایی باله دیگر با رنگی متفاوت از بقیه درست کنید. سپس تمام دمپایی‌های باله را درون یک جعبه یا کیسه قرار دهید و آن را تکان دهید. به نوبت از هر کدام از بچه‌ها بخواهید که یک دمپایی از درون کیسه در بیاورد. هر کس که دمپایی با رنگ متفاوت را در بیاورد می‌توانید به عنوان جایزه یک هدیه کوچک به او بدهید. سعی کنید بازی را تا جایی ادامه دهید که همه بچه‌ها بتوانند یک بار دمپاییی شانس را دربیاورند و یک جایزه کسب کنند.

استپ رقص

برای این بازی محدودیتی برای تعداد و سن بچه‌ها وجود ندارد. موسیقی باله مورد علاقه خود را پخش کنید و از بچه‌ها بخواهید که همراه با موسیقی حرکت کنند و برقصند. سپس موسیقی را در قسمت‌های تصادفی متوقف کنید. هر بار که موسیقی متوقف می‌شود بچه‌ها باید در همان حالتی که هستند ثابت بایستند. چند ثانیه موسیقی را متوقف نگه دارید. هرکسی که پوزیشن خود را در این چند ثانیه بشکند از دور بازی خارج می‌شود. موسیقی را دوباره پخش کنید و این روند را تا جایی ادامه دهید تا فقط یک نفر باقی بماند.

برای مشاهده بازی‌ها و سرگرمی‌های بیشتر به مقاله بازی‌های جشن تولد رجوع کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو اصلی