انتخاب کیک تولد - تعیین طعم کیک تولد - انواع طعم کیک تولد

«کیک تولد» یکی از عباراتی است که علی رغم تنوع فراوانی که دارد، در سراسر جهان و بین میلیاردها انسان، دارای یک مفهوم مشترک است. کیکی معمولا چند لایه، به همراه خامه یا دیگر مواد و دارای تزییناتی خاص، که خوراکی اصلی جشن تولدها به حساب می‌آید.

در این مطلب، به شکل گسترده به این کیک خوشمزه و محبوب می‌پردازیم. در ابتدا تاریخچه آن را بیان می‌کنیم. سپس به یک مساله کاملا کاربردی در مورد کیک تولد خواهیم پرداخت. این مساله چیزی نیست جز سفارش یک کیک مناسب برای جشن تولد مورد نظرمان. برای این کار 6 نکته کلیدی که باید برای این انتخاب در نظر بگیرید را شرح می‌دهیم.

در دل این توضیحات، بسیاری از سوالات دیگر شما در مورد کیک تولد را پاسخ داده‌ایم. اینکه چطور بر اساس تعداد نفرات، کیک تولد مورد نیازتان را تخمین بزنید، و یا اینکه در انتخاب یک قنادی خوب برای سفارش کیک تولد، باید چه نکاتی را در نظر گرفت، و بسیاری نکات دیگر. همچنین چندین مدل جذاب و پرطرفدار کیک تولد در 4 گروه آقایان، خانم‌ها، آقاپسرها و دخترخانم‌ها آماده کرده‌ایم که می‌توانید ویدئوی این ایده‌ها را نیز تماشا نمایید.

تاریخچه کیک تولد

یونانیان باستان اولین کسانی بودند که در جشن سالروز تولد، کیک طبخ کردند. یونانیان این کیک‌ها را به عنوان یک دسر خاص برای سالروز تولد در نظر گرفته بودند. این کیک‌ها به شکل ماه درست می‌شد و روی آنها با شمع تزیین می‌شد. هدف از این امر این بود که آنها در این روز به خصوص به آرتمیس (خدایگان ماه) ادای احترام کنند.

اما شکل‌گیری جشن‌های تولد به شکل امروزی از جشن‌های قرن 17 و 18 آلمان با نام کیندرفست (Kinderfeste) آغاز شد. بسیاری از منابع، عنوان کرده‌اند که اولین کیک تولد در آلمان پخته شده است. آلمان‌ها روز تولد کودکانشان را با یک کیک جشن می‌گرفته‌اند. کیک‌هایی که در ابتدا بسیار شبیه به نان بوده و رفته رفته، انواع شیرین‌تری از آن هم درست شده است.

در قرن 17ام میلادی پخت کیک‌های تولد مخصوص این مراسم، شکل خاص‌تر و دقیق‌تری هم به خود گرفت. به صورتی که با جزئیاتی مثل انواع خامه رویه، در چند لایه و با انواع تزیینات مانند گل‌ها، پخته می‌شده است. البته در آن زمان‌ خرید اینگونه کیک‌ها آنقدرها هم فراگیر نبوده است. چرا که فقط طبقه ثروتمند و به اصطلاح با کلاس جامعه قدرت خرید اینگونه کیک‌های گران قیمت را داشته‌اند.

رفته رفته و در قرن 18 میلادی، همراه با انقلاب صنعتی و در دسترس قرار گرفتن وسایل و تجهزات آشپزی و شیرینی‌پزی، و مقرون به صرفه‌تر شدن آنها، قیمت این نوع کیک که مشابه کیک‌های تولد امروزی بودند هم کاهش یافت. در کنار آن تولید اینگونه کیک‌ها به شکل قابل ملاحظه‌ای بیشتر شد. به این ترتیب این کیک‌های تولد فراگیرتر شد و طبقات غیر ثروتمند نیز توان خرید آن را به دست آوردند.

امروزه پس از گذشت 2 تا 3 قرن از آن زمان، شاهد یک رسم جهانی و فراگیر هستیم که در جشن تولد، کیکی با سبک و سیاق گفته شده سرو می‌شود. کیکی که در ادبیات جهان هم با نام کیک تولد شناخته می‌شود. تاریخچه کیک تولد که امروزه اصلی‌ترین خوراکی جشن تولد است، شرح داده شد. در اینجا بد نیست به این موضوع هم بپردازیم که فلسفه و دلیل گذاشتن شمع روی کیک تولد چیست؟

 

تاریخچه گذاشتن شمع روی کیک تولد

در مورد این رفتار دو احتمال وجود دارد:

 • برخی بر این اعتقاد هستند که سنت شمع‌ تولد از یونان باستان آغاز شده است. وقتی که مردم کیک‌های تزیین شده با شمع‌های روشن را به معبد آرتمیس خدای ماه می‌بردند، شمع‌های روشن باعث درخشش کیک همچون ماه می‌شدند. و این به یک سمبل برای آرتمیس تبدیل شده بود.
  یونانیان اعتقاد داشتند که دود، دعای آنان را به آسمان‌ها می‌برد. بسیاری از منابع احتمال می‌دهند که سنت آرزو کردن قبل از فوت کردن شمع روی کیک تولد، از همین اعتقاد یونانی‌ها شروع شده باشد.
 • دسته دیگری از محققان بر این باورند که سنت شمع روی کیک تولد از آلمان آغاز شده است. همانطور که گفته شد در آلمان تولد بچه‌ها طی جشنی با نام کیندرفست (Kinderfeste) گرامی داشته می‌شد. در صبح روز تولد هر کودک، او یک کیک به همراه تعدادی شمع روشن روی آن، دریافت می‌کرد. این تعداد برابر بود با سن کودک به اضافه یک. این شمع اضافی که «چراغ عمر» نامیده می‌شد نشانه امید به زندگی در یک سال دیگر از عمر بود. در برخی منابع هم عنوان شده که تعداد شمع‌ها فقط یکی بوده است و روشن بودن آن شمع نشانه روشنایی زندگی در یک سال پیش رو بوده است.

 

6 نکته موثر و مفید برای انتخاب بهترین کیک تولد

روز تولد یکی از خاص‌ترین روزهای سال برای هر فرد است. روزی که فرصت مناسبی است تا افراد در کنار دوستانشان شاد باشند. در قسمت‌های قبلی به اهمیت کیک تولد و جایگاه آن در روز تولد اشاره شد. از یک کیک تولد خوب و کامل، نه تنها شخصی که روز تولد اوست، بلکه همه مهمانان، لذت می‌برند.

اما کیک تولد خوب به چه کیکی گفته می‌شود؟ مطمئنا برای هر شخص یا خانواده با هر شرایطی این تعریف متفاوت است. اما به طور کلی می‌توان گفت که کیک تولد خوب به کیکی گفته می‌شود که با تمرکز بر تمام جزئیات مانند تم، دکور، سبک، رنگ و … پخته شود. در ادامه نکات و معیارهایی را معرفی می‌کنیم، که با تکیه بر آن‌ها می‌توانید در هر شرایطی، بهترین کیک تولد ممکن را انتخاب نمایید.

1- بودجه جشن تولد را تعیین کنید

کیک تولد-تعیین بودجه جشن تولد - کیک تولد ارزان - انتخاب کیک تولد- خرید کیک تولد- کیک تولد خوب- بهرتین کیک تولد- کیک تولد مناسب

اخیرا مراکزی پدید آمده‌اند که برای برگزاری یک جشن تولد، برنامه‌های عجیب و غریب و با هزینه‌های نجومی پیشنهاد می‌دهند، اما حقیقت این است که اکثر ما مجبوریم میهمانی را با در نظر گرفتن بودجه‌مان برگزار کنیم. در مقاله «ترفندهای جشن تولد ارزان» نکاتی را برای کاهش هزینه‌های جشن تولد شرح دادیم. به هر حال تعیین یک سقف بودجه دقیق برای تولد، کمک می‌کند که بدانید دستتان تا چه حد برای انتخاب و خرید کیک تولد باز است.
برای تعیین بودجه، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • هدایای تولد
 • اجرای تم و یا تزیینات ساده‌تر
 • غذاها
 • خوراکی‌ها، تنقلات و نوشیدنی‌ها
 • و کیک تولد
این مطلب را هم بخوانید
بهترین ایده‌ها برای گیفت تولد کودکان

در واقع باید هزینه مد نظرتان برای مهمانی تولد را بین این موارد تقسیم نمایید. کیک تولد را از غذاها و خوراکی‌های تولد جدا کردیم. به این دلیل که بگوییم می‌توانید از هزینه‌های هر 4 مورد اول بکاهید تا هزینه‌ بیشتری روی خرید کیک تولد بکنید. البته این در حد یک پیشنهاد است. به خصوص اگر بودجه چندان زیادی به جشن تولد اختصاص نداده‌اید، بهتر است که از هزینه‌های مواردی مثل تم و تزیین کم کنید و یا حتی آنها را حذف کنید. یا اینکه خوراکی‌های ارزان و حاضری سرو کنید تا قدرت بیشتری در انتخاب و خرید کیک تولد داشته باشید.

نکته‌ مهم این است که بودجه‌تان را به نحوی اختصاص ندهید که مجبور شوید هزینه کمی برای کیک تولد بکنید. به هر حال برای یک جشن تولد، هیچ چیز مهم‌تر از کیک تولد نیست. بنابراین به هیچ عنوان کیک تولدی را انتخاب نکنید که بی کیفیت باشد و یا حتی از نظر مقدار و وزن، برای مهمانان شما کم باشد. ترفند پیشنهادی ما این است که پس از تعیین بودجه کلی جشن، ابتدا بودجه مناسبی را به خرید کیک تولد اختصاص دهید و بعد به سراغ موارد دیگر بروید.

 

2- روی تم جشن تولد تصمیم‌گیری کنید

کودک شما به ورزش علاقه‌مند است؟ یا در زمینه موسیقی فعالیت می‌کند؟ رنگ مورد علاقه او چیست؟ بهتر است وقتی میزبان یک جشن تولد هستید ابتدا به این سوالات پاسخ دهید. به این صورت می‌توانید محوریت تم تولد را مطابق موضوعی ترتیب دهید که برای شخص کودک شما و یا حتی مهمانان، خاص و ویژه باشد.

در مورد تم تولد، مقالات زیادی در وب‌سایت کیکانه منتشر شده است. به خصوص اینکه توانستیم این مقالات را برای بسیاری از رده‌های سنی و موارد دیگر طبقه‌بندی کنیم. تم تولد پسرانه، و تم تولد دخترانه برای رده‌های سنی کودکان و نوجوانان و تم تولد مردانه و تم تولد زنانه برای رده های سنی بزرگسالان چند نمونه نمونه از این مطالب هستند که ایده‌های بسیاری برای تم تولد در آنها معرفی شده است و از سوی مخاطبان نیز با اقبال خوبی روبرو شدند.
به همین خاطر در اینجا بیش از این در مورد تم تولد صحبت نمی‌کنیم و به موارد دیگر خواهیم پرداخت. فقط به یاد داشته باشید که تم تولد ممکن است بر اساس رنگ‌ها، فعالیت‌ها، علایق و یا حتی فیلم‌ها، کارتون‌ها یا شخصیت‌های مورد علایق افراد باشد. پس برای انتخاب تم، به این نکات توجه کنید. همچنین یک تم تولد فقط شامل تزیینات و دکوراسیون محیط تولد نمی‌شود. بلکه می‌تواند از دعوتنامه یک جشن تولد، تا بازی‌ها و سرگرمی‌ها و حتی خوراکی‌های یک جشن تولد و به خصوص کیک تولد را در بر بگیرد.

در تصویر زیر سه کیک تولد مختلف را مشاهده می‌کنید که هماهنگ با تم تولد مربوطه انتخاب شده است.

 

کیک تولد-کیک تولد و تم تولد - ارتباط تم جشن تولد با کیک - کیک تولد رنگارنگ،دزدان دریایی، فضایی- خرید کیک تولد- کیک تولد خوب- کیک تولد مناسب- بهرتین کیک تولد

 

برای انتخاب ساده‌تر یک تم تولد، علاوه بر مقالات و ایده‌های معرفی شده در وب‌سایت کیکانه، می‌توانید از چیزهای مورد علاقه افراد (چه کودک و چه بزرگسال) ایده بگیرید. اگر می‌خواهید جشن تولد خودتان را طرح‌ریزی کنید، به این فکر کنید که چه تمی شما را خوشحال‌تر می‌کند. در نظر داشته باشید که این تم با بودجه شما هم سازگار باشد تا بتوانید یک کیک تولد کامل و خوب که از نظر ظاهری منطبق بر تم باشد، انتخاب نمایید.

 

3- طعم کیک تولد را انتخاب نمایید

کیک تولد- انتخاب کیک تولد - تعیین طعم کیک تولد - انواع طعم کیک تولد- خرید کیک تولد- بهرتین کیک تولد- کیک تولد خوبکیک تولد- طعم‌های مختلف کیک تولد - محبوب‌ترین طعم‌های کیک تولد - نحوه تعیین طعم کیک تولد- خرید کیک تولد- کیک تولد خوب- بهترین کیک تولد

یک کیک تولد خوب، نه تنها باید از ظاهری جذاب برخوردار باشد، باید طعم و مزه خوبی هم داشته باشد. مهم‌ترین نکته این است که طعمی را انتخاب کنید که اکثریت افراد حاضر در میهمانی را خشنود کند. شما باید هم در مورد طعم خود کیک، هم مواد بین لایه‌های آن و هم رویه خامه‌ای کیک تصمیم‌گیری کنید.

ابتدا در مورد طعم خود کیک تصمیم‌گیری کنید. این طعم‌ها می‌تواند به سادگی شکلاتی، وانیلی یا تافی باشند. و یا اینکه کمی خاص‌تر باشند. مثل کیک‌های تولد با طعم‌های میوه‌ای مانند گلابی، انبه، توت فرنگی و یا نارگیل و لیمو.
سپس در مورد مواد و خامه بین کیک تصمیم‌گیری نمایید. به عنوان یک میزبان خلاق می‌توانید برای بین لایه‌های مختلف کیک تولد، مواد مختلفی را انتخاب نمایید. در نهایت باید در مورد رویه کیک تصمیم بگیرید. اگر به دلیل چربی زیاد، نمی‌خواهید از رویه خامه کره‌ای به عنوان روی خامه‌ای کیک استفاده کنید، گزینه‌های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد. خامه فرانسوی، کنجد شکلات، مربا زردآلو، فوندانت و بسیاری از مغزیجات از جمله گردو، فقط بعضی از گزینه‌های ممکن برای رویه کیک تولد هستند.

پیش‌تر مطلبی منتشر کردیم که نتیجه یک نظرسنجی در مورد محبوب‌ترین طعم کیک تولد، در آن منتشر شده بود. در آن نظرسنجی مشخص شد که کیک‌های شکلاتی محبوب‌ترین کیک‌های تولد از نظر طعم هستند. شما هم برای انتخاب طعم در وهله اول، ترجیح کودک یا شخصی که تولد اوست را در نظر بگیرید. در وهله بعد می‌توانید ترجیحات دیگر میهمانان را هم در نظر بگیرید. حتی ممکن است بخواهید طعم مورد نظر مهمانان را از آنها سوال کنید. به هر حال سعی کنید برخلاف روال مرسوم، که فقط ظاهر کیک تولد در انتخاب آن تاثیرگذار است، طعم آن را نیز مورد توجه قرار دهید. طعمی را انتخاب کنید که بین مهمانان بیشترین محبوبیت را داشته باشد. این‌گونه کیک تولد شما نه تنها از نظر خودتان بلکه از نظر مهمانانتان نیز بهترین کیک تولد خواهد بود.

این مطلب را هم بخوانید
طرز تهیه سه نوع لوز؛ لوز پسته، لوز نارگیل و لوز زعفران و بادام

 

4- نوشتن لیست میهمانان

کیک تولد- لیست مهمانان جشن تولد - انتخاب کیک تولد- خرید کیک تولد- کیک تولد خوب- بهترین کیک تولد

اهمیت تهیه یک لیست از مهمانان در این است که متوجه می‌شوید که باید چه مقدار کیک تولد سفارش دهید. قطعا پیش از رسیدن به این مرحله باید بودجه مد نظرتان برای تولد را تعیین کرده باشید. میزان هزینه‌ای که قصد دارید انجام دهید، مهم‌ترین عامل در انتخاب لیست (و به خصوص تعداد) مهمانان است. عامل دیگر نیز توجه به شخصیت و ترجیح مهمانان اصلی جشن تولد است. اینکه آنها دوست دارند در یک مهمانی کوچک و صمیمی شرکت کنند و یا در یک مهمانی بزرگ با تعداد افراد زیاد.

به هر حال حتما موافق هستید که در یک جشن تولد، هیچ چیز بدتر از این نیست که کیک تولد کم بیاید. اینکه در حالی که برخی افراد هنوز کیک نخورده‌اند، کیک تولد تمام شود برای میزبان موجب شرمندگی است. بنابراین پس از تهیه یک لیست دقیق از مهمانان، آنها را دعوت کنید. پس از دعوت باید دقیقا بدانید که چند نفر در مهمانی شما حاضر خواهند بود.

اکنون که تعداد دقیق نفرات حاضر در جشن تولد را می‌دانید، چطور باید بفهمید که چه مقدار کیک برای این نفرات کافی است؟ در ادامه جوابی دقیق به این سوال خواهیم داد. با استفاده از اطلاعات و جداولی که کرده‌ایم، به راحتی میزان کیک تولد مورد نیازتان را تخمین خواهید زد.

بعد از دعوت مهمانان شما آمار نسبتا دقیقی از تعداد افراد حاضر در جشن و خصوصیات آنها خواهید داشت. برای تخمین مقدار کیک مورد نیاز باید به سه نکته اساسی توجه کنید.

اول اینکه سن و سال میهمانان به چه صورت است. معمولا افراد سالخورده با توجه به وجود چربی و قند زیاد در کیک، رغبت زیادی به مصرف آن ندارند. برای کودکان کم سن و سال نیز باید مقادیر کمی کیک در نظر گرفت.

دوم اینکه همیشه پیش می‌آید که در جشن‌های تولد، مهمانانی به صورت سر زده حاضر می‌شوند، یا در لحظات آخر دعوت می‌شوند و یا در لحظات آخر دعوت را قبول می‌کنند. همیشه باید با در نظر گرفتن این عده، مقدار کیک بیشتری را سفارش دهید.

سومین مورد به سایر خوراکی‌های جشن مربوط است. باید در نظر داشته باشید که کیک تولد در مهمانی شما صرفا جنبه تشریفاتی دارد و یا به عنوان یک دسر سرو می‌شود. چرا که تکه‌های کیک دسر باید بزرگتر باشد.

پس از مشخص شدن این نکات نوبت به تخمین دقیق میزان کیک تولد مورد نیازتان می‌رسد. اگر بخواهید بر اساس وزن تصمیم بگیرید، گفته می‌شود که هر کیلوگرم کیک، برای 5 تا 8 نفر کافی است. در حالی که با توجه به موارد گفته شده، شاید بخواهید که میزان کمتر و یا حتی بیشتری کیک برای هر نفر در نظر بگیرید.

اما روش حرفه‌ای تر این است که بر اساس شکل و اندازه و ابعاد کیک تصمیم بگیرید. در دو جدول زیر، نشان داده شده است که هر کیک تولد در ابعاد و اندازه‌های مختلف برای چند نفر کافیست.

نکته: اندازه‌ها بیانگر طول قطر دایره و قلب و نیز طول ضلع مربع هستند.
نکته: با توجه به پیروی قالب‌های استاندارد کیک‌پزی از اندازه‌های استاندارد (بر حسب اینچ) از واحد اینچ استفاده شده است. هر اینچ برابر 2.54 سانتیمتر است.

 

هر کیک یک طبقه برای چند نفر کافیست؟

کیک تولد- کیک تولد مناسب- کیک تولد خوب- تخمین اندازه کیک تولد
هر کیک طبقاتی برای چند نفر کافیست؟

کیک تولد- کیک تولد مناسب- کیک تولد خوب- تخمین اندازه کیک تولد

در مقاله «هر کیک برای چند نفر کافیست» می‌توانید علاوه بر این جداول، نحوه برش استاندارد کیک را نیز یاد بگیرید.
در پایان بخش تخمین میزان کیک تولد مورد نیاز، مطالب را جمع‌بندی می‌کنیم تا یک ترفند ساده برای تخمین بیان شود.
ابتدا میهمانان را دعوت کنید و با توجه به پذیرش یا عدم پذیرش دعوت از سوی آنها، یک لیست اولیه ایجاد کنید. با توجه به این لیست و با استفاده از جداول بالا، اندازه کیک مد نظرتان را به دست آورید. حالا نوبت این رسیده که با در نظر گرفتن سه نکته مطرح شده، اندازه کیک را با شرایط خودتان تطبیق دهید. معمولا در این مرحله میزان کیک تولد مورد نیاز، از آنچه بر اساس جدول استخراج کردید بیشتر می‌شود. توصیه می‌کنیم کیک تولدی را انتخاب کنید که به اندازه 20 درصد، از آنچه بر اساس جدول به دست آورده‌اید، بزرگتر باشد. البته ممکن است با توجه به شرایط شما (همان 3 نکته عنوان شده) این میزان کمتر یا بیشتر باشد.

 

5- یک قنادی خوب انتخاب کنید

انتخاب کیک تولد - انتخاب قنادی برای کیک تولد - انتخاب شیرینی فروشی - انواع کیک تولد- مدل کیک تولد- کیک تولد خوب- بهترین کیک تولدانتخاب کیک تولد - انتخاب قنادی برای کیک تولد - انتخاب شیرینی فروشی - انواع کیک تولد

حالا که می‌دانید به چه مقدار کیک تولد نیاز دارید، چه طعم کیک تولدی مهمانانتان را خوشحال‌تر می‌کند و احتمالا در مورد تم و تزیینات هم تصمیم‌گیری کرده‌اید، وقت آن است که یک قنادی خوب انتخاب کنید. البته معمولا همه ما تجربه خوبی از خرید از یک یا چند قنادی خاص داشته‌ایم و دوست داریم مجددا به سراغ همان‌ها برویم. اما اگر می‌خواهید یک قنادی خوب انتخاب کنید، چند عامل معرفی می‌کنیم که باید در نظر بگیرید.

زمان کوتاه؛ کیک تولد فوری

اگر زمان کمی تا جشن تولد باقی مانده ( مثلا کمتر از یک یا دو روز) احتمالا مجبورید قنادی‌هایی را انتخاب کنید که در بازه‌های زمانی کوتاه هم سفارش می‌پذیرند. یا اینکه قنادی‌هایی را انتخاب کنید که مدل‌های از پیش آماده‌ای دارند که ممکن است برای نیازهای شما هم مناسب باشند. در این صورت بهتر است به سراغ مراکزی بروید که پرطرفدارتر هستند و در نتیجه مدل‌های کیک تولد آماده بیشتر و متنوع‌تری دارند.

باز هم بودجه

آیا برنامه شما این است که هزینه درخوری برای خرید یک کیک تولد کامل از یک قنادی خوب داشته باشید؟ یا اینکه هزینه کم برایتان در اولویت است و می‌خواهید صرفا رسم سرو کیک تولد در جشن را اجرا کنید و مهمانان هم با یک کیک شیرین پذیرایی شوند؟ این شما هستید که باید مشخص کنید کیفیت کیک تولد برایتان در اولویت است یا قیمت آن.

این مطلب را هم بخوانید
تم تولد پرنسس و آموزش جامع اجرای آن

نزدیکی به منزل و یا تحویل به موقع

آیا در روز تولد برای رفتن به قنادی و تحویل کیک تولد وقت کافی دارید؟ اگر قنادی سیستم تحویل کیک دارد، آیا به زمان تحویل دقیق متعهد است؟ آیا دور بودن راه به خصوص در فصول گرم سال، موجب خرابی کیک تولد نمی‌شود؟ به هر حال بهتر است مرکز شیرینی‌فروشی را طوری انتخاب کنید که به محل زندگی‌تان نزدیک باشد.

توانایی و مهارت

آیا قنادی مد نظرتان، می‌تواند تمام کیک تولد مد نظر شما را درست کند؟ به هر حال درست کردن برخی از مدل‌های کیک تولد و برخی تزیینات آن، به مهارت بالایی نیاز دارد که همه قنادی‌ها توان درست کردن آنها را ندارند.

توجه: همه‌ی موارد بالا را با سفارش اینترنتی کیک تولد می‌توانید برآورده کنید. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی و دیدن انواع مدل‌ها و مقایسه‌ی هزینه‌ها می‌توانید مناسب‌ترین کیک را انتخاب کرده، به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید و کیک را درب منزل خود دریافت نمایید. فروشگاه کیکانه (بازار اینترنتی کیک تولد در اصفهان)، این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد.

6- یک مدل نهایی برای کیک تولد انتخاب کنید

حالا که همه چیز را در نظر گرفته‌اید نوبت به این رسیده که از سلیقه خود استفاده کنید و یک مدل کیک تولد که با نیازها و معیارهای قبلی‌تان هم سازگار باشد انتخاب نمایید. در انتخاب ظاهر کیک تولد بیش از هر چیزی به سلیقه خودتان تکیه کنید. همچنین به مواردی چون رنگ‌ها یا عناصر مورد علاقه خودتان یا فردی که تولد اوست توجه کنید. مثلا اگر دختربچه‌ای دارید که به یکی از شخصیت‌های معروف علاقه دارد، و یا پسربچه‌ای دارید که به فوتبال علاقه‌مند است، یک ایده همیشه عالی، استفاده از این عناصر در کیک تولد است.

مساله دیگری که باید در نظر بگیرید تم تولد است که در معیار دوم هم مطرح شد. اگر تم خاصی برای جشن تولد در نظر گرفته‌اید سعی کنید کیک تولدی انتخاب کنید که با آن تطابق داشته باشد. در مجموعه مطالب تم تولد کیکانه، برای بسیاری از تم‌ها، کیک‌های تولد سازگار و جدیدی هم معرفی شد که در صورت تمایل می‌توانید آنها را مرور کنید.

دو عامل مهم دیگری که خوب است در انتخاب مدل کیک تولد دخالت دهید، مربوط به فردی است که جشن تولد برای اوست. اولا جنسیت فرد و دوما سن او را در نظر بگیرید. به هر حال باید میان مدل کیک تولد یک فرد بزرگسال، با مدل کیک تولد یک کودک تفاوت وجود داشته باشد. همانطور که باید میان مدل کیک تولد خانم‌ها، با مدل کیک تولد آقایان تفاوت وجود داشته باشد. به همین منظور و به عنوان حسن ختام بحث انتخاب کیک تولد، مدل‌های پرطرفدار و منتخب کیک تولد را در چهار گروه تقسیم و ارائه کرده‌ایم. می‌توانید با مشاهده هر یک از این مدل‌ها، برای انتخاب کیک تولد خوب و مناسب با شرایط خودتان ایده‌ بگیرید.

انواع مدل‌های کیک تولد

مدل کیک تولد دخترانه

بیشترین ایده‌ها و مدل‌های کیک تولد، در حیطه کیک‌های تولد مناسب برای دخترخانم‌ها تهیه و اجرا می‌شود. این امر دلایل زیادی دارد. علاقه دخترها به انواع رنگ‌های شاد، علاقه بیشتر آنها به شخصیت‌ها، موجودات و سایر مسائل فانتزی و جذاب از جمله این دلایل است. در ویدئوی زیر، مجموعه 15 مدل کیک تولد دخترانه جذاب و پرطرفدار در سراسر جهان به نمایش درآمده است. تماشای این ویدئو به شما کمک می‌کند تا ایده‌های بیشتری برای انتخاب کیک تولد دخترتان داشته باشید.

 

 

مدل کیک تولد پسرانه

جالب است که ترجیحات آقاپسرها نسبت به دخترخانم‌ها همگرا تر است. دامنه موضوعات مورد علایق دخترها اینقدر زیاد است که کمتر می‌توان به مجموعه‌ای از علایق مشترک در بین آنها رسید. در حالی که در مورد پسرها موضوع کاملا برعکس است. برخی از شخصیت‌های خاص (چه در کارتون‌ها و چه در فیلم‌های سینمایی)، ماشین‌های مختلف (از ماشین‌های مسابقه‌ای گرفته تا ماشین‌های ساختمانی و انواع موتورها و …)، ورزش‌های گوناگون از جمله فوتبال و نهایتا هواپیما و خلبانی، از جمله علایق مشترک بسیاری از پسربچه‌ها در سراسر دنیاست.
بر همین اساس در فیلم زیر 15 مدل کیک تولد پسرانه جذاب و پر فروش برای همه سنین و سلیقه‌ها ارائه شده است.

 

 

مدل کیک تولد زنانه

اگر دوست دارید برای یک خانم کیک تولدی تهیه کنید که او را خوشحال کند، باید از علایق او اطلاع کامل داشته باشید. استفاده از رنگ‌ها، گل‌ها یا میوه‌های مورد علاقه او در تزیین کیک، چاپ تصویر خانم یا نوشتن جملات مورد علاقه‌ی او روی کیک، و یا تهیه کیک‌هایی با تزیینات رومانتیک و نشان دهنده عشق و علاقه، از جمله ایده‌های کاربردی برای خرید یک کیک تولد زنانه مناسب است. ویدئویی آماده کردیم که در آن 15 مدل جذاب کیک تولد زنانه به تصویر کشیده شده است.

مدل کیک تولد مردانه

برای انتخاب یک مدل کیک که یک آقا آن را دوست داشته باشد هم کار چندان سختی ندارید. معمولا همه آقایان حداقل به یک تیم ورزشی، یک خوراکی خاص، یک حرفه یا سرگرمی، یک خودرو، یک ساز و یا یک شیء خاص علاقه‌مند هستند. کافی است برای غافلگیر کردن آنها یکی از این علایق را مبنای انتخاب یا سفارش کیک تولد قرار دهید. در ویدئوی آخر این بخش هم چند ایده جالب کیک تولد مردانه ارائه شده است.

 

3 دیدگاه

 1. تولد چقدر خوبه ، ولی شوهرم از تولد متنفره . خانواده اش هم از تولد متنفرند . تا حالا برای دخترم تولد نگرفتیم . شوهرم قیامت میکنه ??????????? دخترم یازده سالش تموم شده ولی بیچاره آرزو به دل مونده و داره افسرده میشه. شوهرم و خانوادش از تولد بیزارند . حتی ما اسم تولد را هم نمیتونیم بیاریم . مادرشوهرم تا حالا چهار تا عروس طلاق داده و زن خیلی خطرناکی هست.
  • ای جان؛عزیزدلم غمگین نباشین به دختر گلتون هم روحیه بدین پیشنهاد میکنم یه جشن تولد دونفری بدون اطلاع اطرافیان و بدون نام و عنوان براش بگیرین...اصصصلام نیازی نیس نفرسومی دعوت کنید مهم اینه دخترتون تجربه جشن،کادو و فوت کردن یه شمع نمادین رو تجربه کنه...درضمن اگر در روز تولد نتونستین اینکاررو براش انجام بدین یکی دوروز دیرتر یا زودتر هیچ مشکلی پیش نمیاره منتها با اطلاع دخترتون*جشن بهانه ایست برای شاد بودن آرزو میکنم همیشه باخانواده شاد باشید*
  • تو مدرسه یا کلاس زبان یا خونه پدرو مادر خودتون باهماهنگی قبلی تولد بگیرین و بذارین دخترتون فکر کنه پدرو مادرتون سورپرایزش کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی