معرفی ایده‌های تم جشن تولد برای کودکان 7 و 8 ساله

تم جشن تولد کودک -تم تولد دزد دریایی - تریین تولد دزدان دریایی

امروز قصد داریم 3 تم جشن تولد کودک معرفی کنیم که مخصوص بچه‌هایی است که تازه پایشان به مدرسه باز شده است، کودکان 7-8 ساله عاشق این تم‌ها و ایده‌های مربوط به آنها خواهند شد؛ در کنار این 3 تم نیز سعی کردیم دو تم دیگر مناسب برای جشن مدرسه رفتن بچه‌ها معرفی کنیم که این تم ها را برای برگزاری جشن تولد در مدرسه نیز می‌توانید در نظر بگیرید.

در ادامه مجموعه مقالات مربوط به تم جشن تولد کیکانه، به تم تولد کودکان 7 و 8 ساله می‌رسیم. سعی کردیم مطالب مربوط به تم جشن تولد کودکان را بر اساس رده سنی آنها تفکیک کنیم. در مقاله جشن تولد یک‌سالگی کودکان، بسیاری از نکات این جشن تولد را در کنار تم مناسب برای جشن تولد یک سالگی مورد توجه قرار دادیم. تم جشن تولد کودکان 2 تا 4 ساله، تم تولد کودکان 5 و 6 ساله و تم جشن تولد کودکان 9، 10، 11 ساله و بالاتر را هم جداگانه مورد توجه قرار دادیم. همچنین تم تولد جوانان 18 ساله را نیز پوشش دادیم.

همچنین مجموعه‌ای از ایده‌ها و تم‌های اختصاصی و جالب را برای کودکان دختر و پسر، برای جشن تولد ارائه کردیم. از این رو می‌توانید سری به دو مقاله پرطرفدار سایت، یعنی مجموعه ایده‌های اختصاصی برای تم جشن تولد پسرانه، و مجموعه تم‌های تولد دخترانه بزنید.

سنین 7 و 8 سالگی رده سنی است که روانشناسان معتقدند سلایق و شخصیت دخترها و پسرها به صورت جدی شروع به شکل گرفتن می‌کند. به صورتی که بسیاری از خلق و خوهای آنها در این سنین شروع به واگرایی می‌کند. بنابراین به یاد داشته باشید که بد نیست در روند اجرای برنامه‌های جشن، به نوعی مهمانان را به دو گروه دختر و پسر تقسیم کنید. البته اگر کودکتان دوست دارد، می‌توانید مهمانی را فقط دخترانه یا فقط پسرانه برگزار کنید.

1- کیک خودتان را بپزید

تم جشن تولد کودک - تم جشن تولد کیک پزی - پخت کیک در جشن تولد

یک ایده برای جشن تولد که اغلب لحظات آن در آشپزخانه می‌گذرد. به همین خاطر شاید بخواهید لیست مهمانان و بچه‌های دعوت شده را محدود کنید. بله این فکر بدی هم نیست. سعی کنید به تعدادی مهمان دعوت کنید که به راحتی بتوانند با هم در آشپزخانه منزلتان حضور داشته باشند. به هر حال آشپزی یک هنر است و نمی‌توان یک هنرمند را مجبور کرد که در یک جای تنگ کارش را انجام دهد! شاید هم بد نباشد که یک فکر بهتر کنید و به افتخار این تم دوست داشتنی، فضایی مهیا کنید که در بیرون از آشپزخانه هم بتوان کار کرد.

بازی تم جشن تولد کیک پزی

کیک خودتان را بپزید و تزیین کنید: توجه کنید که این فعالیت به وسایلی نیاز دارد که شاید در خانه نداشته باشید. چرا که  احتمالا مجبور شوید چند عدد از بعضی از وسایل (مثل قالب، پایپ، همزن و …) را فراهم کنید. مگر اینکه با یک مدیریت درست سعی کنید به خوبی وسایل را بین بچه‌ها بگردانید. همچنین باید چند بزرگسال بین بچه‌ها حضور داشته باشند تا روی همه کارهای آنها نظارت داشته باشند. از اضافه کردن مواد اولیه گرفته تا هم زدن آنها. همچنین بهتر است یک یا چند بازی دیگر در نظر داشته باشید تا در فاصله بین پختن و سرد شدن کیک‌ها برای تزیین، بچه‌ها سرگرم باشند. یک توصیه برای این بازی که با این تم آشپزخانه‌ای سازگار باشد، بازی سیب‌زمینی داغ است.

می‌توانید کلاه یا حتی لباس آشپزی را هم برای تک تک کودکان تهیه کنید و در پایان جشن به آنها هدیه دهید.

برنامه ریزی جشن تولد کیک پزی:

یک ماه قبل از روز جشن تولد: لیستی از مهمانان ترتیب دهید، منوی خوراکی‌ها را طراحی کنید، دعوت‌نامه مهمانان را بفرستید یا به هر طریق آنها را دعوت کنید.

دو هفته قبل از روز جشن تولد: تمام ملزومات غیر خوراکی و تجهزاتی که برای پخت کیک احتیاج است را خریداری کنید. همچنین از یک دوست یا فامیل بخواهید که در روز جشن دستیار شما در اجرای کارها باشد.

یک هفته قبل از جشن تولد: خرید منوی خوراکی‌ها را آغاز کنید.

تصاویر تم جشن تولد کیک پزی:

2- تم جشن تولد دزدان دریایی مخصوص کودکان 7 و 8 ساله

تم جشن تولد کودک -تم تولد دزد دریایی - تریین تولد دزدان دریایی

یک تم عالی و مورد پسند پسربچه‌ها. اما این تنها نکته در مورد محبوبیت تم دزدان دریایی نیست. جالب است که بدانید این تم، محبوب‌ترین و پرسفارش‌ترین تم بچه‌های 7 ساله در مراکز تزیین تولد در امریکاست. به همین خاطر می‌توانید با یک جستجو در گوگل ایده‌های زیادی از اجرای آن بگیرید. بچه‌ها در این جشن در جو خاصی قرار می‌گیرند. به خصوص بازی‌های این جشن و در راس آنها بازی کشف گنج، به شدت کودکان را برمی‌انگیزد. پس با تزیین مناسب این جشن، باعث شوید تا بچه‌ها بادبان‌ها را بکشند و حسابی در جو این تم قرار گیرند.!

با توجه به محبوبیت بالای این تم بیشتر به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

 تزیین تم دزدان دریایی مخصوص کودکان 7 و 8 ساله

پیش از هر چیزی رنگ‌های مناسب این تم را انتخاب کنید. بهتر است که بیش از دو یا سه رنگ انتخاب نکنید. این رنگ‌ها می‌تواند از بین رنگ‌های آبی، طلایی، سفید، سبز، نارنجی و قرمز انتخاب شوند. برای مثال ترکیب سیاه و طلایی، یا سیاه، قرمز و سفید و یا سیاه، سبز و آبی)

معمولا در تمامی تم‌های اجرا شده دزدان دریایی، یک جزء ثابت و ضروری وجود دارد. صندوقچه جواهرات. بنابراین سعی کنید حتما از این عنصر در تزیینات تم استفاده نمایید. با توجه به اینکه چنین چیزی احتمالا در هر خانه‌ای وجود دارد و حتی اگر وجود نداشته باشد، ساخت آن در خانه نیز کار دشواری نیست، پس به همین راحتی از خیر استفاده از صندوقچه جواهرات برای تزیین تم دزدان دریایی نگذرید.

این مطلب را هم بخوانید
کیک مجسمه‌ای، کیکی با طعم هنر

تورهای ماهیگیری را هم در جای جای خانه یا حیاط آویزان کنید. حتی می‌توانید تورها را روی میزها نیز پهن کنید. بد نیست که به این تورها، تعدادی ماهی، خرچنگ و نیز صدف پلاستیکی نیز بچسبانید. یک ایده دیگر استفاده از اسکلت‌های پلاستیکی و تزیین آنهاست. یک چشم‌بند دزدان دریایی را حول سر آنها ببندید. یک دستمال گردن نیز به گردن اسکلت ببندید و چند تا از دندان‌های اسکلت را طلایی رنگ کنید. می‌توانید انواع گردنبندهای بدلی را نیز بر گردن آنها بندازید. نمونه این گردنبندها در تصاویر دیده می‌شود.

می‌توانید کمی هم حس ماجراجویی در بچه‌ها و مهمانان ایجاد کنید. برای این کار در همان درب ورودی تابلویی نصب کنید با این مضمون که :«به منطقه خطر وارد شوید!». همچنین می‌توانید روی دیوارها نقشه‌های قدیمی بچسبانید تا حال و هوای جشن بیشتر و بیشتر تداعی کننده کشتی دزدان دریایی باشد. سه نمونه از این نقشه‌ها در تصاویر پایین آمده است. می‌توانید با کلیک روی هر یک، سایز واقعی آنها را مشاهده و تصاویر را روی گوشی یا کامپیوتر خود ذخیره کنید و بعدا پرینت بگیرید.

همچنین می‌توانید با آویزان کردن تابلوهای دیگر در خانه، حس رعب بیشتری به مهمانی بدهید. تابلوهایی مانند : «باتلاق مرگ»، «مراقب باشید، دزدان دریایی جلوتر هستند»، «خلیج دزدان دریایی»، «نقطه X» و غیره.

به عنوان یک ایده دیگر، می‌توانید تزیینات اسکلتی و عنکبوتی مشابه تصاویر زیر را پرینت بگیرید و در جای جای مهمانی روی دیوارها و سطوح بچسبانید.

نکته: برای اینکه کاغذ نقشه‌ها، علامت‌ها تابلوهای خطر و غیره قدیمی به نظر برسند می‌توانید این کاغذها را در آب و چایی بشورید و اجازه دهید خشک شوند. بعد از خشک شدن کاغذهای آنها کاملا قدیمی به نظر خواهند رسید.

توصیه نهایی ما پخش یک موسیقی مناسب در این جشن تولد است. به خصوص در هنگام ورود مهمانان به خانه، پخش موسیقی مناسب آنها را بیشتر تحت تاثیر این تم قرار می‌دهد. بهتر است از موسیقی متن فیلم‌های دزدان دریایی مثل پتر پن و یا دزدان دریایی کارائیب استفاده کنید.

برخی فعالیت‌های تم تولد دزدان دریایی

ساخت تلسکوپ دزدان دریایی

این تلسکوپ‌ها به سادگی با رول دستمال کاغذی حوله‌ای و یا رول دستمال توالت ساخته می‌شود. بچه‌ها می‌توانند با استفاده از جواهرات و بدلی‌جات، پر، برچسب‌های مختلف و غیره این تلسکوپ‌ها را تزیین کنند. همچنین می‌توان دو طرف آن را با قرار دادن کاغذ سلفون و چسباندن آن، پوشاند. می‌توانید ملزومات این کاردستی ساده را آماده کنید تا هر کودک بعد از ورود به مهمانی برای خود یک تلسکوپ درست کند.

رنگ‌آمیزی صفحات دزدان دریایی

در سنین 7 و 8 سالگی بچه‌ها هنوز به رنگ‌آمیزی نقاشی‌ها علاقه دارند. به حدی که کم کم خودشان را در این زمینه کاربلد هم می‌دانند. تعدادی مدادرنگی، مداد شمعی یا … آماده کنید. اجازه دهید بچه‌ها به سلیقه خودشان طرح‌ها را رنگ‌آمیزی کنند. چند تصویر قابل پرینت آماده کرده‌ایم که می‌توانید آنها را برای رنگ‌آمیزی کودکان به کار گیرید.

پرچم دزدان دریایی

به هر یک از بچه‌های یک تکه مربعی پارچه مخصوص تودوزی، پارچه نخی و یا کاغذ معمولی به عنوان پرچم دزدان دریایی بدهید. مداد پارچه، مداد شمعی و یا هر مداد مناسب برای نشانگذاری را در اختیارشان قرار دهید. اجازه دهید خودشان پرچمشان را رنگ‌آمیزی کنند. همچنین می‌توانید برچسب دزدان دریایی و یا هر چیز دیگری که بچه‌ها می‌توانند به پرچم‌هایشان بچسبانند را در اختیارشان قرار دهید تا آنها را به پرچم بچسبانند. بعدا می‌توانید این پرچم‌ها را به عنوان المان‌های تزیینی در این تم قرار دهید و یا بگذارید هر یک از بچه‌ها به عنوان هدیه و یادگاری این جشن تولد، آنها را با خود به همراه ببرند.

خوراکی‌های تم جشن تولد دزدان دریایی

در اینجا چند خوراکی مناسب برای جشن تولد کودکان 7-8 ساله که با این تم هم مطابقت دارد، ارائه می‌نماییم:

نکته: برای اینکه بچه‌ها بیشتر و بیشتر باور کنند که خوراکی‌ها هم خوراکی‌های دزدان دریایی است، بهتر است یک علامت دزد دریایی روی ظروف خوراکی‌ها بگذارید. به عنوان یک پیشنهاد با اجرای سخت‌تر می‌توانید پرچم‌های دزدان دریایی را در قطعات کوچک تهیه کنید و به خلال دندان متصل کنید. حالا این پرچم‌ها را روی هر ظرف غذا نصب کنید.

 • پای مرغ
 • پاستا با طعم گیاهان دریایی
 • سالاد گنج (دارای قره قروط خرد شده، کشمش زرد و گردو)
 • کشتی هات داگ: کافیست یک تکه کاغذ را به یک تکه چوب متصل کنید تا حالت بادبان پیدا کند. حالا چوب را درون هات‌داگ‌ها فرو کنید. مشابه آنچه در تصویر زیر می‌بینید.

تم تولد دزد دریایی - خوراکی های تولد دزدان دریایی - تزیین کشتی دزدان دریایی هات داگ

 • مارهای دریایی با خون کوسه!: کافیست کمی اسپاگتی طبخ کنید و روی آن سس گوجه بریزید.
 • گنج طلایی: ماکارانی را همراه با پنیر پیتزای زیاد دم کنید.
 • ناگت سرخ شده و طلایی به همراه سس
 • ذرت
 • دم‌نوش دزدان دریایی: شیر شکلات را گرم کنید یا به صورت سرد سرو نمایید.

 

پیشنهاد آخر ما هم انتخاب درست خوراکی اصلی جشن تولد، یعنی کیک تولد است. ایده‌های بسیار زیادی را در طراحی یک کیک تولد با تزیین دزدان دریایی می‌توان پیاده کرد. چهار نمونه از کیک‌های مناسب برای این تم را در گالری تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

بازی‌های جشن تولد با تم دزدان دریایی

شکار گنج: یکی از بازی‌های سنتی که به شدت با این تم مطابقت دارد. این بازی بسیار مفرح و تعاملی است و کودکان آن را دوست دارند. در این بازی باید سرنخ‌هایی به بازیکنان داده شود که به مناطق مختلف خانه کشیده شوند و گنج یا جایزه خود را پیدا کنند.

این مطلب را هم بخوانید
بهترین ایده‌ها برای گیفت تولد کودکان

نکته‌ای که در این بازی وجود دارد و باعث می‌شود نه تنها برای بچه‌های 7 یا 8 ساله، بلکه برای دیگر رده‌های سنی و حتی بزرگسالان مناسب باشد، دست باز طراحان بازی در انتخاب سرنخ‌ها است. مثلا می‌توان از سرنخ‌ها و نشانه‌های بصری و ظاهری برای راهنمایی بچه‌ها استفاده کرد. تا بچه‌ها آنها را ببینند و به سمت محل اختفای گنج نزدیک شوند. یا می‌توان از سوالات یا اشعاری دارای جای خالی استفاده کرد تا جواب‌ها بیان‌کننده سرنخ‌ها باشند. طبیعتا هرچه سوالات یا اشعار سخت‌تر شوند، بازی برای رده‌های سنی بالاتر نیز مناسب می‌شود.

برای تم جشن تولد دزد دریایی، می‌توانید گنج‌ها یا هدایا را در صندوقچه جواهرات مخفی کنید و درون آن خوراکی یا جایزه‌ای قرار دهید که بچه‌ها دوستش داشته باشند. چه بهتر که جایزه یا خوراکی درون صندوقچه هر چه که هست، همراه با نام کودکی که قرار است آن را بیابد مخفی شود.

 

برنامه ریزی جشن تولد دزدان دریایی

تقریبا همه چیز مانند قبل است. اگر قصد دارید اجرای تم را به مراکز تخصصی بسپارید از یک ماه قبل یا حتی قبل‌تر، هماهنگی‌های لازم را به عمل بیاورید.

تصاویر تم تولد دزدان دریایی

3- تم تولد پروانه؛ مخصوص کودکان 7 و 8 ساله

تم جشن تولد کودک - تم تولد پروانه ای - تزیین جشن تولد پروانه ای

اگر تم تولد قبلی، برای پسربچه‌ها ایده‌آل بود، تم تولد پروانه‌ای یک تم رویایی برای دختربچه‌هاست. تمی که به واسطه حضور رنگ‌های گوناگون و گیرا، به چشم هر کسی شاداب و با طراوت به نظر می‌رسد. بنفش،انواع صورتی،  زرد و آبی، رنگ‌های اصلی این تم دخترانه هستند. البته مهم است که این تم خوب اجرا شود. و در صورتی که اجرای خوبی داشته باشد، تصاویر بصری پرقدرتی درست می‌کند که حسابی مهمانانتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برای اجرای این تم به ملزوماتی نیاز خواهید داشت. علاوه بر بشقاب و چنگال و دیگر ظروف میز، که باید هر چه بیشتر در انطباق با تم پروانه‌ای و رنگ‌های آن باشند، می‌توانید از اجزاء دیگری نیز استفاده کنید. از جمله:

 • بال پروانه برای هر مهمان
 • دستگاه حباب‌ساز
 • تورهای پروانه‌ای
 • گل طبیعی یا پارچه‌ای
 • و …

پس به فکر خرید، اجاره یا قرض کردن این اجزاء باشید.

تزیینات تم جشن تولد پروانه

اگر برایتان مقدور است این مهمانی را در حیاط، باغ یا باغچه برگزار کنید. در اینجا چند ایده قابل اجرا را بیان می‌کنیم:

 • روی میز یا میزها را با رومیزی‌های سفید بپوشانید و دسته‌هایی از گل‌های به رنگ تم را در گلدان‌هایی روی میز قرار دهید. در پایان می‌توانید این دسته‌گل‌ها را به عنوان یادگاری به مهمانان بدهید.
 • بال‌های پارچه‌ای پروانه را که تهیه کرده‌اید علاوه بر دادن به بچه‌ها، به درختان (و یا اگر جشن تولد را در خانه برگزار می‌کنید به دیوارها) متصل کنید.
 • تورهای رنگی را به دیوارها یا حتی سقف آویزان کنید و پروانه‌های پلاستیکی یا گل‌ها را در آنها قرار دهید.

نکته: دقت داشته باشید که اجزاء دکوراسیون تولد، از جمله ظروف، بادکنک‌ها، دستمال‌ها و … همگی با رنگ‌های اصلی تم که گفته شد مطابقت داشته باشند.

خوراکی‌های جشن تولد پروانه

تم جشن تولد کودک - تم تولد پروانه ای - کیک تولد پروانه ای

 • میوه‌ها و سبزیجات را با تزیینات خوش آب و رنگ آماده کنید. مثلا با استفاده از خلال دندان، تعدادی انگور را در یک ردیف نگه دارید و به یک انتهای آن دو قاچ هویج بچسبانید. این تزیین به نوعی شاخک پروانه را تداعی می‌کند.
 • ساندویچ‌های مختلف در لای نان تست آماده کنید. این ساندیچ‌ها را با استفاده از برش‌دهنده کیک، به شکل پروانه در بیاورید.
 • لیموناد و آبمیوه به عنوان نوشیدنی سرو کنید.
 • یک کیک تولد پروانه‌ای با سلیقه خودتان انتخاب کنید. در گالری تصاویر زیر نیز 4 نمونه کیک تولد زیبا برای تم تولد پروانه‌ای مشاهده می‌کنید.

بازی‌های جشن تولد پروانه

اگر کودکانی که به جشن دعوت کرده‌اید به درست کردن کاردستی و کارهای هنری علاقه دارند، ایده‌های کاردستی پروانه‌ای زیادی در وب موجود است که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

یک ایستگاه نقاشی روی صورت ترتیب دهید تا روی صورت بچه‌ها هم نقاشی‌های پروانه‌ای نقش ببندد.

بازی گل و پروانه: به نیمی از بچه‌ها نقش گل و به نیمه دیگر نقش پروانه بسپارید. با شمارش شما (به اندازه 3 ثانیه یا شمردن از 1 تا 3)، پروانه‌ها باید یک گل را انتخاب کنند و در کنار آن بنشینند. این کار همینطور تکرار می‌شود و هر بار پروانه‌ها باید گل دیگری را به عنوان خانه خود انتخاب کنند و در کنارش بنشینند. به این صورت بازی پایان یا برنده و بازنده‌ای ندارد. اما می‌توانید به شکل یک بازی حذفی آن را برگزار کنید. درست مثل اتفاقی که در بازی صندلی موزیکال میفتد، می‌توانید قانونی وضع کنید که آخرین کودکی که در کنار گل آرام گرفت و یا تمام کودکانی که پس از 3 شماره خانه خود را پیدا کنند، تا دور بعدی از بازی حذف می‌شوند.

می‌توانید تصاویر بیشتر این ایده را در مطلب تصویری تم جشن تولد دخترانه مشاهده فرماییید. یکی از تم‌های معرفی شده در آن پست، تم تولد پروانه‌ای بود.

 برنامه ریزی جشن تولد با تم پروانه

باز هم مانند تم تولد شماره 1 است.

تم اشتراکی تولد و جشن رفتن به مدرسه

تم جشن تولد کودک - تم تولد کودکان - تم مدرسه - تم جشن مدرسه رفتن

اگر امسال اولین سال مدرسه رفتن فرزندتان است و روز تولدش نیز در حوالی مهرماه است (یکی دوماه این طرف و آن طرف خیلی فرقی ندارد) می‌توانید جشن تولدی با تم مدرسه برایش برگزار کنید و این‌گونه با یک تیر دو نشان بزنید. با این کار شوق و اشتیاق فرزندتان برای مدرسه رفتن بیشتر می‌شود؛ همچنین یک خاطره خوب از اولین سال ورودش به مدرسه در ذهنش ثبت می شود. در ادامه می‌توانید ایده‌های برگزاری جشن تولد با تم مدرسه را مشاهده کنید و از آن‌ها الهام بگیرید.

این مطلب را هم بخوانید
چندین مدل لباس تولد برای دخترخانم های زیبا

ایده‌هایی برای تزیین جشن با تم مدرسه

 • برای تزیین پس زمینه میز می‌توانید یک مقوای بزرگ مشکی رنگ به دیوار بچسبانید تا شبیه تخته سیاه به نظر برسد و روی آن‌ با گج یا مداد سفید یک متن به دلخواه بنویسید.
 • برای تزیین محل جشن علاوه بر بادکنک‌های رنگی می‌توانید ریسه‌هایی با تم مدرسه تهیه کنید. این ریسه‌ها را خودتان هم در منزل می‌توانید به راحتی آماده کنید به عنوان مثال با استفاده از کاغذ یا مقوای رنگی می‌توانید ریسه‌هایی به شکل مداد رنگی درست کنید؛ همچنین می‌توانید ریسه‌های کاغذی ساده درست کنید و روی آن برچسب حروف الفبا بچسبانید و ریسه‌ها را در قسمت‌های مختلف جشن تولد آویزان کنید.
 • با کمک مقواهای رنگی چند مداد کاغذی کوچک و بزرگ درست کنید و آن‌ها را در کنار یا روی میز تولد قرار دهید.

خوراکی‌های تم مدرسه

 • اول از هر چیز باید به فکر انتخاب یک کیک مناسب برای این جشن باشید. به عنوان مثال کیکی به شکل کتاب و یا کیکی با فوندانت حروف الفبا و اعداد می‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد.
 • به عنوان میان وعده می‌توانید فینگر فودهای ساده و مناسب برای تولد بچه‌ها مثل ساندویچ الویه و … را در نظر بگیرید.
 • به عنوان دسر کاپ کیک‌هایی با فوندانت حروف الفبا و کتاب، کوکی‌هایی به شکل حروف الفبا، سیب‌های شکلاتی و … سرو کنید.
 • به عنوان نوشیدنی نیز می‌توانید آب‌میوه، شیر ساده یا با هر طعم دلخواه دیگر را سرو کنید.

تم تولد علمی

تم جشن تولد کودک - تم تولد کودک - تم مدرسه - تم جشن مدرسه رفتن - تم تولد علمی

این می‌تواند ایده جالب و سرگرم کننده‌ای برای جشن تولد بچه‌ها باشد خصوصاً که در این سن بچه‌ها به تازگی وارد محیط مدرسه شده‌اند حتماً هر چیزی مرتبط با علوم برایشان جذابیت دارد. علاوه بر جشن تولد این تم را برای جشن مدرسه رفتن بچه‌ها نیز می‌توانید در نظر بگیرید.

وسایل مورد نیاز تم علمی

علاوه بر لوازم مورد نیاز مثل بشقاب، لیوان، وسایل تزیینی و … می‌توانید مواردی را نیز برای برگزاری جشن تولد با این تم قرض بگیرید یا اجاره کنید:

 • روپوش آزمایشگاه
 • عینک محافظ چشم (اگر می خواهید برای سرگرم کردن بچه‌ها آزمایشاتی را در جشن انجام دهید.)
 • میکروسکوپ
 • ذره بین
 • لوله و جام‌های آزمایشگاهی پلاستیکی یا شیشه‌ای

تزئینات تم تولد علمی

 • سعی کنید از ترکیب رنگ های آبی، نارنجی و سبز کم رنگ در تزیینات و دکوراسیون جشن تولد خود استفاده کنید.
 • تعدادی لوله و جام آزمایشگاهی را با آب رنگی پر کنید و در کنار میز تولد یا روی یک میز جداگانه قرار دهید.
 • برای تزیین دیوارها می‌توانید ریسه‌های کاغذی به شکل ساختارهای مولکولی یا جام های آزمایشگاهی درست کنید. همچنین می‌توانید تعدادی بادکنک را در اندازه کوچک باد کنید و به شکل مولکول به هم‌دیگر گره بزنید.

خوراکی های تم تولد علمی

 • میوه‌های مولکولی: میوه‌هایی مثل هندوانه، طالبی و خربزه را می‌توانید به شکل دایره و مربع‌های کوچک برش بزنید و با کمک خلال دندان به شکل ساختارهای مولکولی به همدیگر بچسبانید.
 • ساندویچ‌های مختلفی با نان تست درست کنید و روی آن‌ها با سس اسم عناصر مختلف را بنویسید.
 • آب‌نبات‌های رنگی دایره‌ای به رنگ سبز و آبی سرو کنید. می‌توانید برای سرو آن‌ها از جام یا گلدان‌های شیشه‌ای استوانه‌ای استفاده کنید.

نکته: برای تم‌های معرفی شده، یک برنامه زمانی هم ارائه نمودیم. این برنامه با تقسیم به سه مقطع یک ماه، دو هفته و یک هفته قبل از روز جشن، بسیار کلان است. اگر دوست دارید یک برنامه ریزی کامل و با جزئیات دقیق برای جشن تولد داشته باشید، می‌توانید به مقاله برنامه‌ریزی جشن تولد + زمان‌بندی کارها، رجوع کنید.

نکته دوم: دقت کنید که محل برگزاری جشن تولد برای اجرای تم تولد انتخابی شما مساعد باشد. به عنوان مثال برخی از تم‌ها ممکن است نیاز به فضای زیاد داشته باشند و یا تنها برای اجرای در فضای باز مناسب باشند و اجرای آن در فضای خانه مناسب نباشد و یا ممکن است بخواهید جشن تولد کودک خود را در مدرسه برگزار کنید که این‌گونه محدودیت‌هایی دارید و هر تمی را نمی‌توانید در نظر بگیرید. بنابراین بهتر است که حتماً قبل از انتخاب نهایی تم جشن تولد کودک خود فضای برگزاری جشن تولد را نیز در نظر بگیرید.

توجه: از مزایای خرید آنلاین حفظ وقت و انرژی است. علاوه بر آن می‌توان با مقایسه محصولات و قیمت آن‌ها بهترین انتخاب را انجام داد. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که خرید اینترنتی را می‌پسندید، می‌توانید کیک خود را با مراجعه به فروشگاه اینترنتی کیکانه انتخاب کنید.

چطور یک کیک مناسب برای جشن تولد سفارش بدیم؟؟

اگر برای انتخاب کیک تولد فرزندتان نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؛ می‌توانید روی کمک کیکانه حساب کنید. کارشناسان کیکانه به طور کاملاً رایگان و با ارسال نمونه‌های مختلف کیک تولد با تم های مختلف به شما کمک می‌کنند تا به راحتی و در سریع‌ترین زمان کیک مناسب برای جشن تولدتان را انتخاب کنید و سفارش دهید. برای گفت و گو با کارشناسان می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی پیام دهید.

پشتیبان کیکانه در تلگرام

پشتیبان کیکانه در اینستاگرام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی